Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kiposztolnátok Instagramra,...

Kiposztolnátok Instagramra, hogy ti Izraellel értetek inkább egyet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok külföldi ismerősöm van, akik egyértelműen Palesztinával szimpatizálnak, de nem azért mert Palesztina, hanem mert mindenképpen szimpatizálni kell azokkal az "országokkal" ahol megölnek valakit.


Valahogy sosem tekintenek az érem másik oldalára, hogy amúgy volt egy októberi terrortámadás. Van olyan követőm, aki egyszer kommentelt az élet menetén készült képemre, hogy free Palestine. Nem akartam odaírni, hogy "from Hamas",inkább elengedtem.


Most pedig az a szitu, hogy sokan oisztolják ezt az "all eyes on Rafah" valamit. Van egy brit zsidó ismerősöm, aki szolgált Izraelben, ő meg kiposztolta, hogy "where were your eyes on October 7th?"


Legszívesebben én is kipisztolnám, de tudom, hogy ezzel sok ismerőst veszthetek el. Mit gondoltok?



máj. 29. 10:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
0%

létrehozták a palesztin protektorátust,[8][9][10] amit 1959-ben a pán-arabista Gamal Abden-Nasszer az Egyesült Arab Köztársaság-hoz csatolt"


Utolsó te zsidó vagy?


Vagy miért jazudgálsz itt össze vissza?

máj. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
81%
Tényeket írtam le, már az is baj? Vagy fáj az igazság?
máj. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
0%

Leírtad hogy nem létezik olyan hogy palesztina, ezért bemásoltam neked a tényeket.


A zsidók nem hoztak létre semmiféle élhetőbb palesztin államot. Odamentek területet foglalni, a palesztin területből meg egy koncentrációs tábort csináltak.


Most 100ezrével írtják a civileket. Ezek a tények, minden más zsidó mosdatás csak hazugság.

máj. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
81%
Senki nem azt írta hogy nem létezik Palesztina, hanem korábban sosem létezett saját országa a palesztinoknak, ergo semmilyen jogalapjuk nem volt a területre. Az már csak a békés megoldásra törekvésből eredő gesztus hogy egyáltalán kaptak valamit.
máj. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 MDaniel98 ***** válasza:
79%
Ha akarod igen. Ha félsz attól, hogy ezzel népszerűtlen leszel, már a gyakorira se szabadott volna ezt a kérdést kiírni:)
máj. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
0%

De a zsidók milyen jogalappal hoztak létre egy országot? Pont úgy a zsidóknak se volt semmilyen országuk.


Végülis a zsidó vallás lényege hogy minden a zsidóké, aki nem zsidó az csak alsóbbrendű ***

máj. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 sörpocak ***** válasza:
75%

"Végülis a zsidó vallás lényege hogy minden a zsidóké, aki nem zsidó az csak alsóbbrendű ***"

Az Iszlámnak is ez a lényege, aztán látjuk, hogy míg a zsidók megtudják tűrtőztetni magukat, addig az arabok nem.


"De a zsidók milyen jogalappal hoztak létre egy országot? Pont úgy a zsidóknak se volt semmilyen országuk."

A babílóniaiak, a rómaiak, az Oszmán Birodalom stb. egymás után foglalták el azt a területet, de előtte létezett ott zsidó állam. De lényegtelen, hisz tudjuk, hogy ez nem a földterületről szól, hisz akkor a palesztinoknak Egyiptommal és egy csomó másik arab állammal is hadban kéne állniuk, akik közt szintén fel lett osztva az a terület.

máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
A zsidók a győztes oldalon álltak a világháborúban, emiatt a britek ígértek nekik ott területeket, amit jogosan adhattak is, hisz az 1. vh után a briteké lett az az egész terület.
máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
0%

Az Iszlámnak is ez a lényege, aztán látjuk, hogy míg a zsidók megtudják tűrtőztetni magukat, addig az arabok nem"


Értem szóval fingod sincs semmiről, te csak annyit látsz hogy iszlámok meg zsidók.


Pont mint a bugyuta faludban a magyarok meg a cigányok.


Ettől függetlenül a zsidó vallás kimondja, hogy ők a kiválasztott nép és joguk van mindent birtokolni. Meg azt is, hogy aki nem zsidó az csak alsóbbrendű gój.

máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 sörpocak ***** válasza:
81%

"Értem szóval fingod sincs semmiről, te csak annyit látsz hogy iszlámok meg zsidók."

Jézusom, nem, de jeln konfliktusban ez a kettő találkozik. Vagy szerinted a hinduknak most mi közük van ehhez a konfliktushoz, hogy rájuk is ki kellett volna térjek? Vallási konfliktust (is) pedig eleve a muszlimok csinálnak ebből. Illetve mostmár te is, mert nyilvánvalóan a zsidók nem felsőbbrendűségi megfontolásból keveredtek ebbe a konfliktusba.

máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!