Ha a balti államok anno nem léptek volna be a NATO-ba, vajon ma még önálló államok lennének, vagy már elfoglalta vagy belorusszizálta volna őket Oroszország?
19:
Ne szpemmeld szét a kérdést légy szíves a kérdéshez nem tartozó irreleváns és zavaros faggatózásoddal.
Ez a kérdés a baltiakról szól.
Szívesen kifejtem az álláspontom katalán, baszk, kurd, székely, csecsen, hanti, manysi, tibeti, ujgur és egyéb ügyekben is, ha ezekről felteszel egy külön kérdést. Ezzel a “mindent összehordással” viszont lerontod a fókuszált vita lehetőségét. Köszönöm.
A NATO, és az EU-csatlakozások azok simán vitathatóak.
A NATO-tagságról szóló népszavazáson választásra 8,059,039 fő volt jogosult.
A választáson megjelentek 3,968,668-an. Ez a választásra jogosultak 49,24 %-a.
A választáson nem vett részt 4,090,371 fő. Ez a választásra jogosultak 50,75 %-a.
És ebből a 3,968,668 főből tudtak elérni egy 84 %-os Igen eredményt.
Ez ilyen az mennyire szabályos ?
Az EU-tagságról szóló népszavazáson a választásra jogosultaknak mindössze a 45 %-a jelent meg.
Magyarországon az európai parlamenti választás iránt hagyományosan érdektelenek az emberek. 38 - 28 - 43 % között ingadozik a részvételi arány.
Én 1999-ben hat éves voltam. Ha most lennének a szavazások, én 30 évesen nem szeretnék olyanokkal közösködni, mint a baltiak.
Nekem nem haverjaim, és nem szövetségeseim a baltiak.
20:
Ez is azt erősíti, hogy jelentős lakossági nyomást kellene legyőznie saját országában szinte minden NATO-ország kormánynak ahhoz, hogy eleget tegyen az 5. cikkely szerinti vállalásának.
Vagyis egyáltalán nem irreális azt feltételezni, hogy ha Oroszország megteszteli a NATO reagálási hajlandóságát mondjuk a Suwalki-folyosónál egy hagyományos fegyverzetű offenzívával, akkor Litvánia és Lengyelország magára marad, szégyen szemre.
Hogy ez így lesz-e, ez alapvetően azon múlik hogy az általad is favorizált Orbán-Szijjártói áruló-cserbenhagyó hozzáállás; vagy a Macron-Sikorski-féle hozzáállás fog dominálni a NATO-n belül.
22:
Az én ízlésemhez sem állt közel a NATO-népszavazás lebonyolítása, ugyanis egyfajta nyugati orientációs rutinfeladatként volt beállítva; nem volt kommunikálva a nép felé az, hogy ez nem csak védelmet, hanem adott esetben hadbalépési kötelezettség-vállalást is jelent.
Kérdező, mit jelent a te olvasatodban / értelmezésedben, hogy a lakossági nyomást legyőzni a kormánynak ?
Rohamrendőrökkel megveretnéd a tüntetőket ? Begyűjtenéd az ellenvéleménnyel rendelkezőket ?
Vagy mit csinálnál ?
A kormánynak a szavazók / az átlagemberek véleménye ellenére kellene keresztül vinnie az ő rendelkezését ?
Amúgy kérdező.
Nem csak a Magyar Honvédség alkalmatlan, hanem még a Francia Hadsereg is.
A Francia Hadsereg be tudna tolni
- 220 Leclerc harckocsit
- 210 AMX-10RC könnyűpáncélos járművet
- 32 AMX-30 AuF1 önjáró tüzérségi harckocsit
- 34 CAESAR önjáró tüzérséget
- 100 Rafale + 90 Mirage 2000-es vadászrepülőt
- 67 Eurocopter Tigre harci helikoptert.
ezekkel Mire mennének ?
25:
Csak akkor kell legyőzni a lakossági ellenállást, ha eleget akarnak tenni a szerződéses kötelezettségnek.
Hitszegővé is lehet válni nyugodtan, volt már erre példa a magyar történelemben (meg máshol is persze).
Azt gondolom mindennek az origója a lakosság korrekt tájékoztatása.
Nyilván sok múlik a kérdésfeltevés módján is. Nyilván más eredmény születik akkor, ha úgy teszed fel a kérdést, hogy “maga szeretne-e háborút” vagy úgy, hogy “támogatja-e, hogy Franciaország eleget tegyen a NATO-szerződésbeli kötelezettségeinek vagy inkább hagyja cserben a szövetségeseit” (nyilván két szélsőséges verziót mondtam).
Ha egy tisztességes
edukáció és korrekt közvélemény-kutatás után is az jön ki, hogy a lakosság többsége a cserbenhagyást támogatja, akkor a kormányoknak el kell döntenie, hogy mi a fontosabb számukra, a nemzetközi szerződésből fakadó kötelezettség betartása (amire egyébként a legtöbb tagállamban választáson alapuló jogi felhatalmazás van), vagy a lakosság pillanatnyi hangulatának, elvárásának való megfelelés.
Ez egy szép kihívás lenne minden tagországban és épp ezért gondolom azt; hogy a hasonló gondokkal nem küzdő Putyin már csak ezért is meg fogja tesztelni a NATO-reagálási hajlandóságát a nem túl távoli jövőben egy NATO-tagország ellen indított támadással (kézenfekvő a Baltikum vagy Moldova, a Lengyelország már kockázatosabb falat lenne,
Csakúgy mint Finnország).
27:
Ez is azt erősíti, hogy a “hülye lenne Putyin NATO-tagországot megtámadni mert az öngyilkossággal érne fel számára, mert a NATO sokkal erősebb” Putyinpárti duma csak porhintés. Egyáltalán nem ilyen egyértelmű a helyzet, különös tekintettel az USA vonakodására is (ami tulajdonképpen az egyik
Legfontosabb tényező volt Putyin felbátorodásában Trump idején).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!