Ha az USA nem akarja elkerűlhette volna az Ukrán háborút?
@17: ha te nem ismered a diktatúra és demokrácia ismérveit ezért léptelen vagy megállapítani azt, hogy Magyarországra ezek közül melyik a jellemző, akkor teljesen felesleges is bármilyen magyarázat.
Az meg, hogy a 19. kommentedben éppen te írod le, hogy 1991-ben Oroszország egyértelműen és világosan közölte, hogy nem tart igényt a Krímre -és ezt később több nemzetközi szerződésben is megerősítette; eggyel több bizonyíték arra nézve, hogy az oroszok szava semmit nem ér és nem lehet adni a szavukra...
Mi történt veled? Egyre több bizonyítékot szolgáltatsz az ellen, hogy bárki is komolyan vehesse a jelenlegi neonáci muszka rezsimet!
# Alex Fly
Magyarországon vannak választások.
Sok mindenért meg lehet alappal, és indokoltan kritizálni a Fideszt, de azt nem, hogy nem demokratikus választáson nyert. Rekordszámú külföldi megfigyelő volt jelen és annyi szavazatszámláló aktivistát delegált minden ellenzéki párt ami a csövön kifért.
Akkor a szélsőbaltól a szélsőségesen liberálison át a szélsőjobbig bárhonnan lehet tájékozódni.
És senkit nem visz el véleményéért hajnali kettőkor a rendőrautó, megverni, vagy lesittelni, 5 - 20 évre.
Sok dolgot lehet gyűjteni.
Akkor most mi a bajod ?
Ellenben Ukrajnában ukrán gárdákat alapítottak már 1996-ban, 2010-től elkezdték megtartani az ő Kitörés emléknapjaikat, és 2014-től az egész országban elkezdhettek az utcákon masírozni, és azt vertek meg, akit akartak. És nem szimplán megverték az illetőt, hanem Kalasnyikovokkal a kezükben járták az utcákat, és fenyegetőztek.
Azontúl vannak saját táboraik, bázisaik, lopott nehézfegyverzettel, harckocsikig eljutva, amely előzőleg az Ukrán Hadsereg eszköz és gépparkjába tartozott.
Ami a területi követeléseket illeti, nem csak a Krím ilyen, hanem még Odessza, vagy Harkov, vagy akár Kijev is ilyen vitatott terület. Eleve Ukrajna léte az Leninnek köszönhető.
Szerinted jól tette Lenin, amit tett ?
Jelcin az meg egy alkoholista vadbarom volt.
Miért volt Jelcin előtt mindig három mikrofon? – Az egyikbe kapaszkodott, a másikon oxigént kapott, a harmadikon meg súgtak neki, hogy mit mondjon.
Ellenben Gorbacsov ő szerette volna Oroszország, Ukrajna, és Fehéroroszország államszövetségét, a Krím 2014-es tulajváltásának ő is tapsolt, csak a 2022-es háborút ítélte el, azt azért, mert kudarcokba ütközött.
@22: tehát Rákosi is demokrata volt, hiszen választások útján került hatalomra. Értem. És gondolom a KNDK is a legdemokratikusabb országok közé tartozik, hiszen ott is vannak választások...
Pont annyira demokratikusak, m int ahol fegyverrel magyarázzák meg, melyik országhoz akarsz tartozni.
# Alex Fly
Bocsáss meg, de te normális vagy ???
Amikor elmentél a 2010-es, majd 14-es majd 18-as, és legutóbb a 2022-es országgyűlési választásokra, szegezett rád a Fideszes illető puskát ?
Hogy jön ide Rákosi ?
Vagy Észak-Korea ???
Alex Fly
A Szovjetunió történetében két népszavazás volt. Az első népszavazás az helyi illetékességű volt, a második viszont országos.
A helyi illetékességű népszavazást 1991. január 20-án tartották, a kérdés a Krím státusza volt.
A választásra jogosult 1,7 milla lakosból 1,4 millióan jelentek meg az urnák előtt, és 1,35 millióan szavaztak arra, hogy szeretnének Ukrajnából kiválni, és Oroszország autonóm tagköztársaságaként képzelnék el a továbbiakat. 94 % szavazott így.
1991. március 17-én az országos referendumot tartották meg, azzal a kérdéssel, hogy Ki szeretne Oroszországgal újra szerződni, és államszövetségben lenni.
A Baltiak a kiválásra szavaztak, egyértelműen.
A Kaukázusban Grúzia, és Örményország a kiválásra szavazott, Azerbajdzsán meg a bennmaradásra szavazott.
Közép-Ázsia egyértelműen a bennmaradásra szavazott, csak Kirgizisztánban volt nehezebb dolguk, azonban ott is összegyűlt 62 % bennmaradáspárti a 38 % kiváláspárti ellen.
Fehéroroszországban 83 % szavazott a bennmaradás mellett.
És Ukrajnában 71 % szavazott a bennmaradás mellett.
Ezeknél a népszavazásoknál senki nem fogott Kalasnyikovot a népre.
Azonban sok volt a keményvonalas, elmaradott, annál butább nézeteket valló tábornok, akik első körben magukban duzzogtak, következő lépésként elkezdtek szervezkedni, és végső tettükként 1991. augusztus végén puccskísérlettel próbálkoztak meg.
A puccskísérlettel azt érték el, hogy mindenki maguk ellen fordítottak, Gorbacsov békés reformjait tönkre tették, és hatalmát vesztette.
Jelcin meg állandóan egy vodkásüveget szorongatott, csodaszámba ment, ha volt józan pillanata, és írtak alá egyezményeket teljesen meggondolatlanul.
Azonban Jelcin ellenére későbbiekben másokkal újraszerződtek, és 2013-ig Oroszország, és Ukrajna között jó viszony volt.
# Alex Fly
Amúgy Zelenszkij az nagyon régen, még 2013-ban a Rosszija 1-en volt komikus, és szerepelt az újévi műsorban. Meg sok más orosz filmben névtelen tucatszínészként, és a helyi Blikk állandó szereplője.
https://www.youtube.com/watch?v=yfGX50n9TAA
6 év múlva meg ukrán elnök lett.
Hogyan sikerült ilyen karriert összehoznia ?
Ilyen alapon Zelenszkij vagy orosz ügynök, vagy az USA kövezte ki neki a karrierjét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!