Inkább a szólásszabadság vagy a cenzúra hívei vagytok?
A szólásszabadság alatt most értelemszerűen nem a gyűlöletbeszédet vagy a mások ellen uszítást értem.
A kérdés ma jutott eszembe, amikor ugyanis az egyik Facebook kommentemben a nigériai Ken Saro-Wiwa esetéről írtam. Igazából nem is értem miért, de kétszer is törölve lett a hozzászólásom, pedig semmi gyűlölködés nem volt benne, szerintem viszonylag objektívan írtam az ő esetéről, de mégis törölve lett. Ezek szerint a Facebook a brit olajvállalatok pártját fogja.
De ez most csak érdekesség volt. Mivel máskor is felmerült már ennek a témája.
A liberális verzió szerint semmi gond nincs a cenzúrával, amíg azt nem az állam hanem magáncég csinálja. Tehát pl kampányhajrában letiltani komplett csatornákat, pártokat stb számukra teljesen elfogadható.
A hagyományos demokrácia-pártiak szerint mindenkinek joga van a véleményét megosztani, még akkor is ha az éppen nem egyezik a hatalom véleményével (az hatalom most nem csak az állam, hanem magáncégek által birtokolt hatalomra is vonatkozik).
Ti melyik oldalon álltok?
1) Vajon jogos-e kényük-kedvük szerint letiltani bizonyos véleményeket ha az épp nem tetsző vagy nem egyezik
2) Vagy bárkinek lehetőséget kell biztosítani a szólásszabadsághoz (értelemszerűen amíg nem megy át gyűlöletbeszédbe) függetlenül attól, hogy az épp egyezik-e vagy sem bizonyos érdekeltségek véleményével
"Mert Maó Ce-tung személyében egy, a japán vezetésnél is fényévekkel rosszabb szörnyeteg került hatalomba, hagyták megszilárdítani, és megerősödni."
Ez igaz. Nem tudom miért. Folyamatosan követ el hibákat a nyugat, Hitlert és Putyint is sokáig hagyták erősödni. De ami késik, nem múlik. 2027-32 között le kell a népi Kínával számolni.
"Továbbá azért a mai Japán sem csodás ... Japánban nagyon sok öngyilkosságot követnek el, nyilván nem szamurájkarddal, hanem csak az ereiket vágják fel, és hasonló módokon.
Japán, Dél-Korea, Észak-Korea, és Kína azok különböző okokból, de végeredményben mindmáig embertelen helyek."
Nem azt mondtam, hogy csodás, hanem, hogy jobb helyek, mint az amerikai megszállás előtt. Azért így kevesebben lesznek öngyilkosok, mint akkor, ha a teljes államgépezet arra ösztönöz, hogy halj meg a császárért.
"Ezt a megsemmisíteni Oroszországot hogy képzeled ? Fogsz egy ollót, amivel az otthoni térképedet szétvagdosod ? :)"
Szankciókkal izolálni a világgazdaságtól. Körülbástyázni NATO tagállamokkal a teljes Orosz föderációt. Prigozsin-típusú felkeléseket, merényleteket szponzorálni, belső terrorizmust, szeparatizmust, ellenkultúrát támogatni. Opcionálisan atomcsapás, biológiai fegyver bevetése, vagy, mint történt, gázvezetékek felrobbantása. A kérdésed is rossz. Nem az a kérdés, hogy hogyan kell elképzelni. A jó kérdés: hogyan NEM kell elképzelni? A válasz: semmilyen eszközt nem kell kizárni.
"Te miért utálod roppantmód Oroszországot ?"
Miért? Utálom Oroszországot? Nem hiszem, hogy ez a megfelelő kifejezés. Egyszerűen eljátszotta a történelmi szerepét, ezért mennie kell. Annyiszor átbeszéltük már. Nem én döntök, nem én ítélek. Én csak megállapítom a leglogikusabb következtetést a rendelkezésre álló tényekből.
"Ha Oroszország védekezik, akkor is bűnös ?"
Oroszország, mint a náci Németország vagy Észak-Korea, létezésénél fogva ellentmond a humánum minimumának. Mennie kell. Nem én mondom, hanem a világszellem, és a benne élő Orosz fiatalok, akik a lábukkal szavaznak.
"Ha meg az Angolszászok rabló és hódító hadjáratokat, és elnyomást tartanak, az jó ?"
Igen, számtalanszor ismételtem, hogy a Brit és főleg az Amerikai elnyomáson átesett kolóniák illetve elnyomott, megtizedelt népek többségében szabadabban és gazdagabban jöttek ki a 21. századra, mint ahonnan indultak.
"Neked is jót tenne, ha egy szegényített urános harckocsilőszeres ládán ücsörögnél 1 - 2 órát, sőt nem csak neked, hanem a fórum egész népének !"
Tudod az a különbség a nyugati és a keleti országok között, hogy egy kínai vagy Orosz vezetés betiltja az anomáliákról szóló cikkeket, filmeket. A nyugat feltárja ezeket a tragédiákat. Például a Rambo film első része azzal kezdődik, hogy Stallone gyászolja a rákban meghalt bajtársát, amit a Vietnamban bevetett agent orange okozott.
# 33
" Putyint is sokáig hagyták erősödni. "
Mondjuk 2020-ban Putyin meghalt volna, akkor szerinted az orosz vezetés tehetetlenül nézte volna Ukrajna pálfordulását, és őellene való felheccelését ?
Pont azért nevezik ezt Putyin háborújának, hogy egyszerű legyen a képlet, legyen 1 ember akit lehet, és kell is utálni, főmumusként, mint Hitlert és még csak véletlenül se kelljen elgondolkozni azon, hogy mi is vezetett a háborúhoz, az más, hogy ez nem a legszerencsésebb párhuzam.
Ha Putyin 2020-ban meghalt volna, akkor Medvegyev / Patrusev / Bortnyikov / Lavrov vezetné Oroszországot, és vívná a háborút Ukrajnával, és az őt felheccelő NATO-val szemben.
Oroszország akkor is volt, amikor még nem volt Putyin sehol, és akkor is lesz, amikor Putyin már jó ideje lehunyta a szemeit.
" De ami késik, nem múlik. 2027-32 között le kell a népi Kínával számolni. "
Ha valami csoda folytán nem Maó Ce-tung szerezte volna meg a hatalmat, hanem Csang Kaj-sek, akkor is Kína az önálló hatalmi tényező lenne, az USA-tól, és Oroszországtól teljesen függetlenül.
Gondolom, a Csang Kaj-sek politikáját, eredeti elképzeléseit továbbvivő 10 millió km2-es Kína is bökné a csőrödet ?
Csang Kaj-sek is a kínai nacionalizmust, és imperializmust vallotta sok mások ellenében.
" Azért így kevesebben lesznek öngyilkosok, mint akkor, ha a teljes államgépezet arra ösztönöz, hogy halj meg a császárért. "
Háború idején, és békeidőben mások az öngyilkossági arányok. De attól még békeidőben is azok vezetnek boldogtalanságban, és öngyilkosságban. Ma a semmitmondó, lélektelen, és értéktelen profithajhászás kergeti öngyilkosságba az embereket. Bravó.
" Szankciókkal izolálni a világgazdaságtól. "
Oroszország az autarkia, erőforrásilag, és technológiailag önellátó.
Kína az 1912 és 1976 között egy faekével szántó, és leírhatatlanul brutális polgárháborún, majd brutális diktatúrán átesett ország, és mégsem szűntek meg. Normalizálódott a helyzet, és Oroszország érdemben hízlalta fel őket, + ipari kémkedés máshonnan.
És India is Oroszországhoz húz.
Az Öbölmentiek azok pénzzel megvehetők, és ők tök simán nyitottak az Oroszországgal való barátkozásra is.
És Európában is van, aki inkább oroszbarát, mintsem áll be a bégető Nyugati szektába.
Sok sikert a kontinensnyi méretű Oroszország, + európai haverok, + Ázsia + Arábia izolációjához :D
Mihez kezdenél, ha fordított eredményekkel járna a szankciózgatás, vagyis elsődlegesen az EU dőlne be, de attól még az USA is megérezné a mellékhatásait ?
" Körülbástyázni NATO tagállamokkal a teljes Orosz föderációt. Prigozsin-típusú felkeléseket, merényleteket szponzorálni, belső terrorizmust, szeparatizmust, ellenkultúrát támogatni. "
Ezek egyike sem sikerült, sőt óriási kudarcot vallott :)
" Opcionálisan atomcsapás, biológiai fegyver bevetése "
Mivel az előző pontjaid kimerültek, és kudarcot vallottak, ezért jöhetne, de látod, nem tenyereltek rá a piros gombra, és nem is fognak.
" Egyszerűen eljátszotta a történelmi szerepét, ezért mennie kell. "
Mi volt Oroszország történelmi szerepe ?
" Nem én döntök, nem én ítélek. Én csak megállapítom a leglogikusabb következtetést a rendelkezésre álló tényekből. "
És te minek képzeled magadat ?
Atyaúristennek ?
Mindenki hülye, csak te vagy helikopter ?
Vagy te vagy ténylegesen elszabadult vagy a normális többséggel szemben ?
Mi van, ha te teljesen tévesen látod a dolgokat ? Mi kéne ahhoz, hogy belásd ?
Nem te ülsz a Pentagonban, vagy Langley-ben, vagy a Vauxhall-ban, hanem csak Magyarországon, egy faluban / kisvárosban / városban egy egyszerű kisemberként kommentelsz fajelmélettel, a valóságtól teljesen elszakadva.
Szerencsére nem te döntesz ezen dolgok ügyében.
Aki megpróbálta magát önállósítani, mint Douglas MacArthur, azt azonnali hatállyal felmentették, és nyugdíjazták. Ha meg az elnök olyan, amilyen, akkor gondoskodnak a házon belüli botrányba keveréséről, és megbuktatásáról.
Az USA politikai - katonai - gazdasági elitjén belül is rendre jelen van az önmérséklő tényező, akik kordában tartják, sőt időközönként kiszórják a véresszájú háborús héjjákat.
" Oroszország, mint a náci Németország vagy Észak-Korea, létezésénél fogva ellentmond a humánum minimumának. Mennie kell. Nem én mondom, hanem a világszellem, és a benne élő Orosz fiatalok, akik a lábukkal szavaznak. "
Mit értesz világszellem alatt ?
Nem érzed, hogy a nagy vagdalkozás között önellentmondásba keveredsz ?
Észak-Koreáról írkálsz, arról az országról, ahol még egy légy sem repülhet át a határon, egy hermetikusan lezárt országról, aztán meg jössz azzal, hogy Oroszországból százezrek, sőt milliók lépnek le.
Ez nonszensz.
Jó lenne, ha eldöntenéd, hogy Oroszország zárt ország, vagy nem.
Vannak objektív tényezők, amivel meg lehet állapítani, hogy egy ország az full diktatórikus, és ténylegesen elnyomó, vagy csak autoriter, vagy stabilizált, vagy akár full demokrácia.
Ilyen pl. a ki és beutazás kérdése.
Oroszországba külföldiként továbbra is lehet beutazni. És orosz állampolgárként is bárhova lehet utazni, a kérdés az, hogy fogadják-e az illetőt ?
Pl. a Balti országok megtiltották a beutazást az oroszoknak. Azonban Törökországba, Görögországba, Magyarországra, Németországba, nem sorolom fel a többi európai országot, Arábiába, és még az USA-ba is simán mehet turistáskodni az orosz ember.
Oroszország lakosságszáma stagnál.
Ellenben Ukrajna az mesébe illően szar hely, 1992 - 2014 között 12 millióan léptek le onnan. És 2014 után is további 8 millióan.
Senkinek nem vonzó Ukrajna pár szélsőjobboson kívül.
" Igen, számtalanszor ismételtem, hogy a Brit és főleg az Amerikai elnyomáson átesett kolóniák illetve elnyomott, megtizedelt népek többségében szabadabban és gazdagabban jöttek ki a 21. századra, mint ahonnan indultak. "
Ez oltári sületlenség, de attól még válaszolok rá érdemben.
Angliának voltak gyarmatai, és külbirtokai.
Addig az USA soha nem gyarmatosított, mármint a hagyományos értelemben, és ami külbirtokai vannak, azok légyköpésnyi méretű, és néhány száz / ezer fő által lakott kis szigetecskék, tehát statisztikai értelemben teljesen elhanyagolhatóak.
És Angliának is kétféle gyarmata van.
Anglia leigázott más civilizációkat, ott világéletében megszállóként viselkedett, és kitörő örömmel élték meg a helyiek, amikor levonták a brit lobogót, és kivonult onnan az utolsó brit katona is. Az indiaiak, és a pakisztániak nem kívánnak angol módra élni.
A másikféle gyarmat az meg az, hogy uratlan, vagyis senki, vagy nagyon gyéren lakott földet kolonizáltak, Kanadában, Ausztráliában, és Új-Zélandon nem hajtottak semmilyen őslakos népet az uralmuk alá, hanem a nagy semmiségben hoztak létre településeket, majd városokat az angolok.
Kanada 90 %-a lakatlan, sem angol telepes, sem őslakos nem él ott, csak a Nagy Tavak, meg a Szent Lőrinc - folyó torkolatánál húztak fel városokat.
Tudom, ez fáj, de az angolokon kívül sok más eredeti, saját kultúrával bíró, és sikeres nép van, és él is a saját útján, nem pedig behódol előttetek. Ez van, sorry.
" Tudod az a különbség a nyugati és a keleti országok között, hogy egy kínai vagy Orosz vezetés betiltja az anomáliákról szóló cikkeket, filmeket. A nyugat feltárja ezeket a tragédiákat. Például a Rambo film első része azzal kezdődik, hogy Stallone gyászolja a rákban meghalt bajtársát, amit a Vietnamban bevetett agent orange okozott. "
Oroszország, és Kína között is fényéves különbség van, Oroszország javára.
Annyira sikeres az orosz cenzúra, hogy bárki olvashat az orosz rendszerhibákról :D
Oroszország Sztálin halála után sikeresen megenyhült, elfogadható útra tért.
Ami a súlyos környezeti károkat illeti, én láttam nem egy szovjet, meg orosz katonai oktatófilmet, azokat annak idején sorkatonák tízezreinek újra, és újra levetítették.
Színvonalas oktatófilmek voltak, amik időtállók, mert a fizika, és a kémia, meg a természeti jelenségek törvényei nem változnak.
Én pl. Oroszországból próbálok beszerezni vegyvédelmi felszerelést, mert az ad megbízható védelmet.
Nem gondoltam volna, de tulajdonképpen Orwellnek mindenben igaza volt.
Ezek szerint tényleg abban a világban élünk, aminek az a mottója, hogy
" A háború béke "
Tehát azért kell háborúzni, hogy béke legyen! Azért kell az USA lebombázzon ésegtámadjon mindenkit, hogy béke legyen! Hihetetlen, hogy idáig süllyedtünk.
" Igen, számtalanszor ismételtem, hogy a Brit és főleg az Amerikai elnyomáson átesett kolóniák illetve elnyomott, megtizedelt népek többségében szabadabban és gazdagabban jöttek ki a 21. századra, mint ahonnan indultak. "
Dobálózol nagy, sőt meredek kijelentésekkel, csak az a baj velük, hogy mindegyikük az 5 perc alatt tételesen, pontról pontra megcáfolható, mert elementáris történelmi tényekben is tévedsz.
Akkor mire jó ez a totál kisarkított írkálás ?
Az iraki, a líbiai, és a szíriai háborúk azok teljesen kontraproduktívak, és kiderült, semmilyen jog, és tényalapjuk sincsen.
Frei Tamás is készített riportfilmet Szíriáról, a polgárháború előtt, és mennyivel is jobb volt. Vajon hogy alakult a riportfilmben szereplők élete ?
# 39
Irak az mivel érdemelné meg a megszállást, addig Szaúd-Arábia az nem ?
Vagy az Egyesült Arab Emirátusok ? Sőt ez utóbbi az nyíltan oroszbarát, őhozzájuk ment Putyin az elnöki különgépével + 4 Szu-35-ös vadászrepülő kíséretével.
És az Emirátusok uralkodója is légishow-val fogadta őt.
Továbbá amikor megtörtént Moszkvában terrortámadás, az orosz zászló színeibe világították ki a Burdzs Kalifát.
Japán és Korea már akkor önálló államok, és civilizációk voltak, amikor az USA nem volt sehol, és ott is a saját gépies vagy nehezen érthető távol-keleti mentalitásuk van, nem pedig az amerikai szabadság meg szabadosság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!