Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek a szólásszabadság...

Szerintetek a szólásszabadság meddig terjed ? Úgy értem, nyilván a demokrácia lényege, hogy szabad teret kell engedni minden hangnak, jöjjön jobbról, vagy balról, de szerintem pl gyűlöletbeszéd tekintetében jogos a cenzúra.

Figyelt kérdés
Gyűlöletbeszéd, társadalmi csoportok folyamatos vegzálása, trágár szavakkal egyetemben miért is képezné a szólásszabadság szerves részét ?

2021. jan. 19. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem alapvetően rendben vannak a jelenlegi szabályok a közösségi oldalakon, de azért vannak vele problémák is. Pl meg kéne határozni hogy mikortól beszélünk gyűlöletbeszédről. Mert valaki mondjuk egy egyszerű kritikát is képes annak venni. Én őszintén egyet értettem Trump letiltásával. Ezek a közösségi oldalak magán cégek tehát a tulaj határozza meg a szabályokat és nem az állam. Másrészt azzal hogy kitiltották még nem korlátozták a vélemény szabadságát, annyi hogy ezzel jelezték ezt ne itt tegye meg. Ettől még tv-ben, rádióban, újságban, más közösségi oldalon elmondhatja a véleményét.
2021. jan. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Bezony.

De mi a gyűlöletbeszéd?!?

Az ugyanis törvényileg büntetendő.

Nem hiába vannak a politikai nyilatkozatok teleszórva "véleményem szerint","úgy gondolom" kifejezésekkel!

Minden felelősség,a szöveget értelmező személyt terheli.

2021. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Szólásszabadság azt jelenti, hogy akkor is kimondhatod a véleményed ha az másokat sért. Amennyiben ebben korlátoznak nem beszélhetünk szólásszabadságról.
2021. jan. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3: Szerintem különbséget kell tenni a szólás és fröcsögésszabadság között. És most itt nagyon durva dolgokra gondolok.
2021. jan. 19. 21:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokáig azt mondtam, hogy miért ne tehetnének meg bármit, hiszen ezek magáncégek. Csakhogy van egy kis gond: kb. 2-3 világméretű cég platformjai uralják a világot, úgyhogy amikor az egyikről letiltasz valakit, az nem csak egy magáncég és egy magánember magánügye. Lehet szabályokat hozni, csak nem biztos, hogy ezt egy pár cég saját hatáskörében jogosult eldönteni.
2021. jan. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

"Én is sokáig azt mondtam, hogy miért ne tehetnének meg bármit, hiszen ezek magáncégek."

Nagoyn széles körben sosem fognak tiltogatni, mivel nekik is céljük, hogy világelsők maradjanak, ahhoz pedig kell a forgalom. Ha holnaptól a fb minden republikánus tartalmat tiltana, akkor kb. 80 ezer embertől esne el.

Ezt ők sem akarják.

Ilyen szempontból biztonságosabb egy multi, mivel a szabad piac lehetővé teszi, hogy versenytársa legyen, ami akkor baj, ha folyamatosan embereket tilt le. Amíg nem tilt le, addig marad a csúcson.

2021. jan. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"mivel a szabad piac lehetővé teszi, hogy versenytársa legyen"


De tényleg lehetővé teszi, vagy ez csak egy elméleti dolog? Mert nekem nem úgy tűnik, hogy mondjuk a Facebook-nak reálisan versenytársa tud lenni bárki. Az pedig tény, hogy jelenleg itt nincs nagy kínálat, így ha most letiltanak Facebookról, akkor elveszik tőled a nyilvánosságod jelentős részét - ha esetleg még 1-2 hasonló nagy cégnek nem tetszik a tevékenységed, akkor pedig teljesen elvágják.


Ha a sarki kisboltból kitiltanak, mert csúnyán néztem rájuk, akkor valóban meg tudom tenni, hogy megyek a versenytárshoz. Ott nem is érdekelne ez a téma, de itt azért elég mélyen elgondolkodtató, milyen befolyása lett néhány startup-ként induló cégnek a világra.

2021. jan. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

"De tényleg lehetővé teszi, vagy ez csak egy elméleti dolog?"

Igen, ha igény van rá.

Erre jó példa a Twitch, ha megnézed, akkor azt kínálta, amire a youtube is képes volt, mégis eléggé felfutott, mivel jobban csinálták meg.

Illetve erről szól a példám is fentebb, ha nagyon sokat, igazságtalanul bannolna, akkor az emberek egy másik platformra szívesen átmennének, ahol nem ez a helyzet.


"Mert nekem nem úgy tűnik, hogy mondjuk a Facebook-nak reálisan versenytársa tud lenni bárki."

Ha nincs rá igény, akkor tényleg nem. Ha 80 millió republikánust letiltana, akkor erre létrejönne egy új platform, mert ez egy elég jó piac lenne.


"Az pedig tény, hogy jelenleg itt nincs nagy kínálat, így ha most letiltanak Facebookról, akkor elveszik tőled a nyilvánosságod jelentős részét"

Ahogy az is tény, hogy a szabadságodat is elveszik, ha a törvényeket nem tartod be. Ez mit bizonyít?

Ha szeretnél élni az adott platform nyújtotta szolgáltatással, akkor követned kell a szabályzatot. Neked nem jogod van használni egy platformot, hanem csak lehetőséged.


"Ha a sarki kisboltból kitiltanak, mert csúnyán néztem rájuk, akkor valóban meg tudom tenni, hogy megyek a versenytárshoz."

Csak itt a versenytárs akkor alakul ki, ha lesz kereslet. Amíg nincs kereslet addig nem lesz kínálat.

A másik kisbolt csak belőled meg tud élni? Nem, neki már kell lennie más vásárlóknak is, akik valamilyen szempontból őt részesítik előnyben.

2021. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!