Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európa és Amerika miért nem...

Európa és Amerika miért nem ad jelentősen több fegyvert és lőszert Ukrajnának?

Figyelt kérdés
Oroszországot tönkre kell tenni, ez világos, különben sose szabadulunk meg tőle. Miért nem tesznek meg ennek érdekében mindent az országok vezetői?

2023. szept. 13. 23:18
 51/93 A kérdező kommentje:
#49: Amerika szövetséges, nem jelent veszélyt Európára nézve. De ha ismét megtámad valakit, akkor kiírok majd arról is egy kérdést.
2023. szept. 16. 15:30
 52/93 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Van egy olyan megfigyelésem, hogy Oroszország már a T-55-ösök, T-34-esek reaktiválásánál tart, sőt még a gumiabroncsok cseréje is nagy nehézséget okoz, de közben rettegnek attól, hogy orosz tankok masíroznak majd Lisszabonban.
2023. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 A kérdező kommentje:
#52: Jelen állapotában Oroszország szerintem nem lenne képes messzebb jutni, de ez nem jelenti azt, hogy nem jelent veszélyt, különösen ha hagyják megerősödni.
2023. szept. 16. 15:44
 54/93 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Oroszország időtlen idők óta óta a szomszédunk, meg bírt területszerzési ambíciókkal, de nem minket, és más európaiakat gyűrt maga alá, hanem a lakatlan / gyéren lakott / nem éppen európai területek keltették fel az érdeklődését.


[link]



A Kaukázust, Szibériát, Közép-Ázsiát, és Belső-Ázsiát hajtották uralmuk alá, és meg lehet nézni a térképeket, azok természeti alapállapotukban szinte lakatlan területek, és mind a mai napig nem lettek benépesítve.


[link]



Az orosz lakosság az megvan az Odessza - Grodnó - Vityebszk - Szentpétervár városok közötti szakaszokon, és az Urálon innen.


Az Urálon túlra nem szívesen települnek be az oroszok.


A legtávolabbi pont, amire terjeszkedtek az oroszok, az Alaszka volt, Észak-Amerikában.


[link]



Amúgy nem csak Oroszországban vannak extrém ritkán lakott peremvidékek, hanem Kanadában is ...

2023. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 A kérdező kommentje:
#54: Nem a klasszikus értelemben vett területszerzésre gondolok, hanem a befolyásuk növelésére, amit katonai eszközökkel is elérhetnek.
2023. szept. 16. 16:38
 56/93 Jeffrey Spender ***** válasza:
30%

Oroszország befolyása az véget is ért Ukrajnában.


1991 - 2014 között jórészt oroszbarát ország volt Ukrajna, és rajtuk keresztül fenyegettek is bárkit ?


Vagy területtől teljesen függetlenül, légvonalban a távolság Moszkva és Lisszabon között 4,000 km, és a robotrepülők hatótávja az 2,500 és 5,500 km között terjed, ilyenkor mi jelentősége van, hogy hol van a legutolsó orosz katonai bázis ?



A katonai teljesítmény az egy felemás dolog. 2022 februárja és nyara között nem egy fejfogós dolgot műveltek le. De tanultak azokból. Másrészt bírnak Ukrajnával, csak nem akarják lenullázni. Ez nem Irak 20 évvel ezelőtt, amikor az amerikaiak mindent bombáztak, hogy minél többen hulljanak az irakiak meg az infrastruktúrájuk.


A harcok fő színtere nem véletlenül Rabotyinó, Blagodatne, ezekért intézi az Ukrán Hadsereg a 127. rohamot, nem pedig Zaporozsje, vagy Dnyipró városát lövik szét az utcai harcokban.

2023. szept. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 A kérdező kommentje:
#56: Oroszország befolyása azért ért véget, mert az ukránok nyugati segítséggel kiharcolták, nem pedig azért, mert ebbe ők önként belementek. Nem egyszer utaltak már arra is, hogy tovább szeretnék növelni a befolyásukat nyugatabbra is. Ők mondták, nem én.
2023. szept. 16. 18:41
 58/93 anonim ***** válasza:
64%

kérdező:

"Amerika szövetséges, nem jelent veszélyt Európára nézve." á tényleg nem 😄

milyen szövetséges az aki az lng-jét töbsszörös áron adja? ezt macron is megmondta.


de régebbről még nuland is megmondta: you know, f*ck the eu

https://www.youtube.com/watch?v=L2XNN0Yt6D8&ab_channel=OnDem..


mi a véleményed kissinger egyik mondásáról:

"Az USA ellenségének lenni veszélyes, de barátjának lenni végzetes"?

2023. szept. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 A kérdező kommentje:

#58: Jó, hát sokféle ember van, különböző véleményekkel, nem fogja minden amerikai szeretni Európát, ahogy fordítva sem.

A szövetség nem azt jelenti, hogy nem lehetnek az országoknak egyéni érdekei. A magyar kormány is ezt csinálja, csak sokkal hangsúlyosabban.

2023. szept. 16. 19:23
 60/93 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Szerintem még közel sem lefutott ez a háború, sőt most fog még csak eszkalálódni.


A másik, az számít a hivatalos orosz álláspontnak, amit ők diplomáciai jegyzékben megírnak, és megküldenek másoknak, nem pedig Szolovjov, vagy valamelyik vadhajtása hőbölög a TV-ben.


Ami diplomáciai jegyzéket küldtek az USA-nak, abban csak Ukrajna és Fehéroroszország státuszáról írtak, nem pedig Magyarországról vagy másról.


És harmadrészt a NATO a hanyagul szemlélő számára egy együttbólogatós, hisztérikus szekta, de a valóságban mindenki annyi irányba megy, ahányan vannak, és amit jónak lát.


Pl. Anglia, Dánia, Norvégia, Románia, és 1 - 2 társa elkötelezettek.


Németország is igazodik a fő irányvonalhoz, még ha nem szívesen is.


Franciaország megteheti, hogy ő különutas politikát folytasson, ők a legnagyobb oroszbarátok, 2014 előtt még hadihajók gyártását is vállalták Oroszországnak, közbe jött az Euromajdan és a Krím, de a legyártott hadihajókat nem lángvágózták, hanem Egyiptomnak adták el, azzal csak annyi bibi van, hogy ők oroszbarátok.


Görögország nyíltan megtagadja Ukrajna fegyverzését, és vannak orosz eredetű fegyverei.


Törökország meg nyíltan blokkolja a NATO törekvéseit.

2023. szept. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!