Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Eta ira hams hezbollah vélemén...

Eta ira hams hezbollah véleményetek róluk? Megértitek őket vagy nem? Van olyan csoport amit elfogadtok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 12:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Teljes mértékig megértem őket, viszont az eszközeikkel egyáltalán nem.
2010. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Akkor kezdhettek dühösek lenni. Ezt az országot szinte vérontás nélkül foglalták el.
2010. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a véleményem róluk, mint Rákócziékról. Ők is terroristák voltak.


Annak pedig, aki arról álmodozik, hogy a Szent Földön békésen meg lehet oldani a problémákat, javaslom hogy gondolkodjon el egy kicsit. Kik is öltek több civilt? Tudtommal nem a palesztinok.


De ugyanez a helyzet a többi helyen is. Irakban, és Afganisztánban sem a terroristák ölték a civileket halomra. Elég csak megnézni a WikiLeaks nevű oldalt, ha még nem kapcsolták le, ott van sok számadat.

2010. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Haszan Naszralláh a HEZBOLLAH vezetője a következőket nyilatkozta a Washington Postnak 2006-ban a szeptember 11-i merényletekkel kapcsolatban: "A Világkereskedelmi Központban dolgozó embereknek ugyan mi közük lehetett a Közel-Keleten zajló háborúkhoz? Semmi. Mi tehát élesen elítéljük ezt az akciót, és más hasonló cselekményeket... Nem fogadjuk el Oszama bin Laden módszereit." Az iraki ellenállásról szólva leszögezte: "Teljességgel elfogadhatatlan ártatlan emberek meggyilkolása. Ha az iraki ellenállók felveszik a harcot a megszálló hadsereggel, az természetes. Azonban ha amerikai turistákat, orvosokat, újságírókat elrabolnak és kivégeznek, az semmivel sem igazolható, aljas cselekedet." Az afganisztáni tálibokról pedig azt mondotta, hogy "az az egyik legveszélyesebb jelenség, amellyel az iszlám újjászületésnek számolnia kell."


ennyire terroristák...

2010. okt. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

ez milyen megható annak a szervezetnek a fejétől, amelyik felelős az észak-izraeli városok, civil célpontok rakétázásáért, izraeli és amerikai nagykövetségek felrobbantásáért a világ több pontján, zsidó kultúrális központok, zsinagógák elleni robbantásokért Argentínában és Londonban, civilek elrablásáért, repülőgépjárat eltérítésért és minden valószínűség szerint egy másik kisebb gép felrobbantásárért. Ezek egyike sem katonai célpont, sok-sok szándékos civil áldozattal, de sebaj gondolom.

Semmi bajom azzal, amikor a libanoni háborúban gerilla-taktikát alkalmaztak az izraeli katonák ellen vagy katonai objektumokat támadtak. De ezek a fentiek nem katonai célpontok.


Azok voltak a szavak, amit fent beírtál. Szép és támogatandó szavak.

Ezek meg a tettek. Messze nem olyan szép tettek.

2010. okt. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Megdöbbentem a válaszodon nem is tudtam, hogy a Hezbollah ilyesmiket is csinált. Úgyhogy rákerestem... Nem találtam információt arról, hogy valaha eltérítettek volna repülőgépet, az argentin merényletről is csak egyet magyar nyelven, ha jól vettem ki ez a kilencvenes évek elején történt, a londoniról semmit nem találtam. Libanon egyébként keletről határolja Izraelt... A házilag készített rakéta a Hámász fegyvere és gázából lövik ki ahol nincs jelen igazán a Hezbollah.
2010. okt. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Ez aztán egy nagyon mély utánakeresés lehetett, ha a térség térképének megnézését sem sikerült tartalmaznia - Libanon északról határolja Izraelt, még csak nem is határeset.


De akkor segítségképpen, hogy minek nézzél utána, mik köthetők a Hezbollah-hoz:

1983 a Bejrúti amerikai nagykövetség elleni bombatámadás. Egy évre rá, 1984-ben ismét bombatámadás az amcsi nagykövetség ellen.

[link]


1985 a Trans World Airlines eltérítése.

[link]


1982-92 a libanoni emberrablási hullám

[link]


1992 a buenos aires-i izraeli követség elleni támadás

1994 ben szintén Buenos Aires-ben egy zsidó közösségi központ (AIMA=Asociación Mutual Israelita Argentina) elleni bombatámadás.

[link]


Megjegyzés, ha már Nasrallah, ezekkel kapcsolatban is megszólalt, éltetve az elkövetőket, és tettüket, mellyel félelmet keltenek a zsidókban a világ minden pontján, és kifejtve, hogy az izraeliek között nincs különbség civil és katona között, mindegyik ellenség és célpont.


szintén még '94ben bombatámadás az izraeli nagykövetség elleni Londonban, majd rögtön rá egy zsidó karitatív szervezetnél is.

[link]


Az észak-izraeli rakétatámadásokról egy összefoglaló: [link]


Azt hiszem ez így elég lesz, én javasolnám, hogy ha a térképen nem tudod elhelyezni Izraelt és Libanont egymáshoz viszonyítva (még utánanézés után sem), akkor ne nagyon szóljunk hozzá ilyen témához.

2010. okt. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

a rakétatámadásokról még ezt is be akartam tenni:

[link]

2010. okt. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Mea culpa a Földközi-tengerhez viszonyítottam az északi irányt a térképen.:-)
2010. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Egyébként lehet, hogy elnéztem a térképet és mondjuk kissé ég a bőr a képemen ezért, hogy mint egykori földrajz versenyen megyei második helyezett két közel-keleti országot rosszul helyeztem el. Tényleg csak annyit tudok mondani, hogy a Földközi-tenger volt a viszonyítási alapom, mondhatni "megszokásból", hiszen az észak-afrikai államoknál ez jobbára pontos és én ezt "automatikusan" alkalmaztam az Arab-félszigetre is. Lehet visszapostázom az oklevelemet. :-) Egyébként lehet, hogy szubjektív vagyok, mert javarészt arab ismerőseimre alapoztam (van egy pár akik onnan költöztek Magyarországra évekkel ezelőtt, legtöbbjük diplomás ember) és ők nem túl pozitív fényben mesélnek a kedves szomszédról...

A linkelt támadások egyike sincs egyébként frissebb tíz évesnél ha jól néztem...

Tehát nagyjából annyira jogos ezért felelőssé tenni a MAI Hezbollah-ot, mint a mai Bundeswehr-t a holokausztért, a mai US Army-t az indiánok kiirtásáért, a mai Orosz Hadsereget '56-ért (épp aktuális) vagy akár a mai katolikus egyházat az inkvizícióért.

EGY NÉP SZABADSÁGKÜZDELME PEDIG MINDADDIG, AMÍG (VISSZA)NEM KAPJA HAZÁJÁT MINDIG JOGOS LESZ!

(Tudom, hogy a Hezbollah nem Palesztin szervezet az egész kérdésre szántam ezt válaszul.)

2010. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!