Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Eta ira hams hezbollah vélemén...

Eta ira hams hezbollah véleményetek róluk? Megértitek őket vagy nem? Van olyan csoport amit elfogadtok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 12:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Az IRA békés frakcióit támogatom, de a Hamasz és a Hezbollah szerintem ugyanolyan terrorszervezet, mint az ETA és az IRA radikális szárnyai.
2010. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Megértem őket. Csak a saját népük függetlenségét szeretnék. Párszáz év alatt arra juthattak hogy erre nincs más mód, csak amit jelenleg csinálnak.


A "terrorizmusukról" annyit gondolok pedig, hogy a háború a gazdagok terrorizmusa, a terrorizmus pedig a szegények háborúja.

2010. okt. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
74%, ne mossuk össze a terrorizmust az asszimetrikus és a gerilla hadviseléssel. Más dolog rajtaütésekkel támadni egy ellenséges haderőt és más dolog civileket gyilkolni, mert "Allah/Baszkföld/Észak-Írország azt akarja".
2010. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

A civilek megfélemlítése is egyfajta hadviselés.

Én egyetértek velük. Mert belegondoltam, ha most az izraeli telepesek is az egyik megyénkben a kérdezésünk nélkül elkezdenének katonailag védett telepeket létrehozni, nos akkor nem állnék meg a szópárbajoknál.

Jellemzően nem népszerű az a hamas vagy hezbollah vezető, aki a békés megoldás híve. Mert Izrael ellen nem lehet békés megoldással megegyezni.

Most majd jönnek az antiszemitázó válaszok, tudom.

2010. okt. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
ha valaki megszállná Magyarországot, én terrorista lennék
2010. okt. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

"A "terrorizmusukról" annyit gondolok pedig, hogy a háború a gazdagok terrorizmusa, a terrorizmus pedig a szegények háborúja."


Ez egy k*rva jól hangzó mantra, amit előszeretettel idézgetnek, mert milyen k*rva jól hangzik, és ettől milyen intelligensnek és nagy rálátásúnak tűnik az ember.

Csak az a gond vele, hogy amellett, hogy baromság, és az arról az emberről állít ki egy szegénységi bizonyítványt, aki ilyen üres szólamokkal jön, egy nagyon sunyi mondat, mert teljesen egybemossa a hadviselést a terrorizmussal, és ezzel legitimizálja az utóbbit.

Nem, kimondottan direkt civileket célozni és támadni, minden katonai nyereség nélkül, csak a polgári lakosság megfélemlítése és terrorizálása céljából, az épp ésszel és gerinccel nem legitimizálható.

2010. okt. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%

"ha valaki megszállná Magyarországot, én terrorista lennék

"

maxmium partizán lehetnél, de az nem jó üzlet mert agyonlőnek ha elfognak.

2010. okt. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"Jellemzően nem népszerű az a hamas vagy hezbollah vezető, aki a békés megoldás híve. Mert Izrael ellen nem lehet békés megoldással megegyezni."


Az eddigi békefolyamatok legnagyobb kerékkötője a terrorizmus volt, amint már ott lettek volna, hogy eljutnak valahova, azonnal jöttek a merényletek. Egyszerűen a Hamasznak (mint ahogy korábban az egyeduralkodó Fatahnak sem) nem érdeke a béke, mert az a hatalmát veszélyeztetné. A terrorizmus pont, hogy megakadályozta eddig mindig is bármiféle lehetőségét a békének ott.

Nézz már utána, mi is volt a 2000es Camp David-i találkozón, és mi volt a válasz arra az izraeli ajánlatra, ami gyakorlatilag minden addigi követelést teljesített volna. Azonnal berekesztése a tárgyalásoknak, és heteken belül minden idők egyik legnagyobb terrorhulláma.

Abban igazad van, hogy az a Hamasz vezető, aki a békés megoldás felé hajlana, az a hatalmával és életével játszana, mert ott pont ez a hatalom alapja, hogy van az ellenség. Na most ezzel fogtad meg a lényeget, hogy a terrorizmus rohadtul nem arról szól, hogy mi függetlenek legyünk, mert az a véget jelentené, az egy hatalmi eszköz.

2010. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

12:47


szóval te azt mondod, te is elkezdenél piacokat robbantani, meg civil városokat rakétázni?

2010. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
igazatok van, nem lennék terrorista, viszont nagyon nagyon dühös az mindenképp:D
2010. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!