Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most viccen kívül Putyin ha...

Most viccen kívül Putyin ha akarná tényleg eltudná tüntetni az életet a földről az atombombákkal ettől olyan veszélyes Oroszország?

Figyelt kérdés
2023. júl. 15. 17:48
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
86%

Mondanám, hogy keress rá a szupervulkánok kitörésénél becsült felszabadult energiára, de számotokra ez úgy sem seleváns mert... :D


A Mount St. Helens csak egy sima vulkán volt ami az eldugult kürtő helyett felrobbant kitörés közben és oda becsülnek 24Mt-t. A szupervulkánok kitörésekor felszabaduló energia az nagyságrendekkel nagyobb ennél, és a nagyságrendekkel nagyobb az nem azt jelenti hogy eggyel vagy kettővel, hanem ennél jóval nagyobb. A Mt. St. Helensnél negyed köbkilométer anyag lökődött ki a kitöréskor, a Yellowstone néhai kitörésekor 1000 köbkilométer feletti mennyíség, ami 4000-szer akkora energiát jelent minimum. Ha a Yellowstonenál minden feltétel adott az kitör majd magától is, amíg nem adottak a feltételek addig nem egy pár 10 megatonnás fegyveren fog múlni a kitörés, mivel a földkéreg alatt dolgozó energiák már most is ennek sokszorosai. Egy 10-20Mt-s töltettel nem tudsz akkorát robbantani, hogy 5-10km mélyen megnyisd a kőzetlemezt a kitöréshez, oda ennek a sokszorosa kellene, az is jó mélyen robbantva amit ICBMmel megint nem tudsz elérni.

2023. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
76%

Picit beletrafáltál, mert az atomfegyverek érdekelnek, szóval tisztában vagyok a felszabaduló energiákkal.

De még mindig ott tartunk, hogy a folyamat beindításáról van szó, egyébként pont pár hete volt egy cikk valahol arról, hogy egy relatíve megszilárdult vulkán kráterébe ejtettek egy 80kg környéki súlyt.

A súly áttörte a megszilárdult réteget egy kis területen aztán egy sokkal nagyobb méretű felületen kezdett el folyamatosan feltörni belőle a láva...


Aztán most akkor nézzük fizikai oldalról azt a részt, hogy x méretű kitörés x energiával. Eddig szép és jó.


Erre jön rá az a másik elmélet, hogy képzeljünk el mondjuk egy gátat. Egyben iszonyat tömeget megtart, míg egységes az egész. Egy kis felületen meggyengíted és omlik az egész.... Ugyanez lehetséges ilyen helyzetben is, nem kell átütni teljesen a több km-es réteget, lehet elég a megfelelő helyen, hogy picit meggyengül, és onnan már megindul a folyamat....


Aztán totálisan adalék már csak, hogy igazából ugye még sima vulkánoknál sem tudják feltérképezni mekkora is alattuk a kamra és pontosan hogy helyezkedik el, csak becsülik, yellowstone esetében pedig még inkább ködös a dolog, elhet sokkal mélyebben van mint tippelik a tudósok, de az is akár hogy sokkal magasabban.

2023. júl. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlítsuk össze egy aktív vulkán kráterében lévö megszilárdult lávafelszín feltörését a több kilométer vastag földkéreg feltörésével...


A gátas példa nagyon szép. A gát minden egyes négyzetcentiméterén megtartja a rá nehezedő nyomást, ahogy a földkéreg is is ellentart az alatta lévő dolgoknak. Számold ki mekkora energiabefektetésre van szükség egy ponton meggyengíteni a több kilométeres földkérget majd utána vezed le, hogy irányítod egyetlen egy légkörből érkező termonukleáris fegyver összes energiáját ebbe az egyetlen egy pontba. Kíváncsi leszekl a végeredményre. :D

2023. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
56%

Remek, hogy nem sikerült átadnom hogy az csak egy szemléltető példa volt az elmélethez.....


Több kilométeres földkérget..... most megint tekintsünk el attól, hogy írtam, hogy azt még a tudósok is csak tippelik, hogy milyen mélyen lehet, de akkor ennyi erővel már bele lehetne menni mélyebben a dologba, hogy azért az sem épp mindegy, hogy miből épül fel az adott réteg.


Nagyon nem mindegy, hogy valami relatíve puha réteg ami elteríti az energiát vagy épp valami keményebb kőzetréteg, ami mondjuk akár képes megrepedni.


Aztán itt kanyarodunk vissza az elejére, hogy nem az a cél, hogy egy "lyukat " robbantsunk amin ki tud törni, hanem csak a folyamat megindítása...

2023. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
27%

Ne tekintsünk el attól, hogy a tudósok is csak tippelik.

Ha vékony és puha a felső köpeny akkor nem lehet alatta nagy felhalmozódott energia mert ilyen feltételek esetén már rég lávafolyásunk lenne a felszínen, mint egy klasszikus aktív vulkán esetében.


Ha baromi nagy, a kitörésekor a világot jégkorszakba taszító energiák lapulnak a Yellowstone alatt ahogy említették korábban, akkor a felett nem lehet vékony és puha a köpeny.


Ha a világvégét jelentő kitörésre elegendő energia lapul a Yellowstone alatt, akkor a felett olyan a köpeny, hogy azt mezei hidrogénbombákkal nem tudod megrepeszteni. Csak a folyamat megindításához is brutálisan nagy energiára lenne szükség.


Remek, hogy nem veszed észre ezeket az ellentmondásokat :D

2023. júl. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:

Na akkor most kilogikáztad, hogy valószínű sziklás a köpeny... a vastagságáról még mindig nincsenek információk, de ezt elején írtam, hogy még egy átlag vulkán esetében sem tudják ezt megállapítani a tudósok nem pedig yellowstone esetében. Az is lehet, hogy üres az egész, nem tudják....


Ez meg, hogy nem tudod megrepeszteni.... azért elég meredek kijelentés, mert én mivel kezdtem, az elmélet akár lehetséges is lehet, részemről nem jelentek ki tényként olyasmit amire a tudósok sem tudják a választ.

2023. júl. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
0%
Na hirtelen geológus professzor is lett mindenki Jászberény alsóból a kredenc mellett szotyit majszolva.
2023. júl. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
49%

#38 jaaaa, hogy erről van szó.


Hát akkor nézzük csak, nem olyan sokáig tart kideríteni, hogy a magmakamra legteteje is 8 km mélyen van:

[link]


Keressünk még rá, hogy a világon eddig gyártott legnagyobb erejű nukleáris fegyver, a Cár bomba tűzgömbjének a sugara mekkora is volt, mert ugye legfeljebb ennyi talajt tudna elpárologtatni, de reálisan nézve kevesebbet, ezt a tűzgömb-méretet ugye levegőben mérték, a talaj nyilvánvalóan sokkal gyorsabban elnyelné a hőt.

[link]


"The 8-kilometre-wide (5.0 mi) fireball reached nearly as high as the altitude of the release plane"


Tehát 4 km a sugara.


Mivel talajról beszélünk, szerintem lazán megfelezhetjük ezt, így legyen 2 km a mélység.



De azért a játék kedvéért számoljunk a levegőben mért tűzgömb-kiterjedéssel, és még az EPW technológiás fegyvereknek a legjobb esetben is ~100 m-es talajba hatoló képességét is adjuk hozzá, tehát 4,1 km mély krátert csinálna maximum, ami még mindig 3,9 km-re van a magmakamrától.


De ugye Cár bomba már nincs több, egy vót, oszt' annyi, egy 20 Mt-s fegyver(ami szintén nincs a ruszki arzenálban), még ennél is sokkal kisebb lyukat ásna a talajban.


Hát szóval én azért a ruszkik, vagy Dr. Genya, vagy bárki más helyében nem alapoznám az ördögien zseniális világ-elpusztító tervemet erre.


Reálisan ezt úgy lehetne összehozni, hogy a helyszínen először lefúrnak a magmakamra közelébe, a furatba leeresztik azt a bazinagy nukkot, és ott robbantják fel.


Dehát azért az mégiscsak feltűnne egy véletlenül arra kószáló vadőrnek, ha mindenféle gyanús akcentusú emberkék egy ilyen komoly mélyfúró berendezést odatelepítettek, és mélyfúrásba kezdtek.

(Irónia, nyilván, semmi esélyük lenne még elkezdeni sem egy ilyen fedett műveletet)

2023. júl. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
56%

Csak nem elpárologtatásról van szó továbbra sem... ha már adatok, akkor azt is érdemes megemlíteni, hogy a lökéshullám háromszor megkerülte a földet, amit keltett, úgy hogy a levegőben robbant fel 4000 méter magasan.... Most akkor azért nem is annyira elképzelhetetlen hogy közvetlen a földfelszínen robbantva akár megrepesztené.


Amúgy meg csak egy volt belőle igen, de nem azt jelenti, hogy nem lehet készíteni hasonlú erejűt, akár bevethető méretben.

2023. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
49%

Némileg idevágó videó:

https://www.youtube.com/watch?v=e3RRycSmd5A


7:45-től van az érdekes rész, ahol elmagyarázza, hogy miért is emeletes baromság az, amikor egyes félhülyék arról szövegelnek, hogy egy nukleáris háború után csak radioaktív sivatag marad - de nem csak itt a gyakorin, az még hagyján, végülis az átlag buta parasztnak talán nem róható fel annyira, hogy beszopja a hollywood-i filmeket, és eszébe se jut utánanézni, de az a durva, hogy még a tévében nyilatkozgató mindenféle "szakértők", mint pl. nógrádi ropi is képesek ilyen ökörségeket nyilatkozni komoly képpel, hogy egy atombomba bevetése után 100 évig lakhatatlan lesz a terület.

2023. júl. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!