Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem egyértelmű mindenkin...

Miért nem egyértelmű mindenkinek, hogy magyar szempontból nem kell se Ukrajna se Orosz oldalra állni? Melyik kategóriába tartoztok?

Figyelt kérdés
Most nem gazdasági értelemben értem amit mondok, hanem ha csak megnézzük azt hogy kettő olyan nemzet háborúzik, akik valójában testvér nemzet, és mindkettőt van okunk gyűlölni. Miért ne gyűlölhetnénk mindkettőt? Ha egymást ölik le, akkor szerintem fontos lenne, mindig azt támogatni aki a gyengébb hogy minél több legyen a veszteség mindkettő oldalon. Nem értem, hogy miért lettek olyan sokan orosz vagy ukrán pártiak? Miért szurkolunk egyiknek vagy másiknak?

2023. jún. 15. 10:39
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
20%

"Van olyan hatalmi erő, akiket nem érdekelnek a szabályok."

Igen, tudjuk, a Fidesz pont ilyen sajnos. Ha valami szabály nem tetszik nekik, akkor estéről reggelre átírják azokat a szabályokat.

2023. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

#31

Na látod! Szuper példa!

Mindenki háborog, és elképed hogy miket csinálnak!

És milyen lehetőséged van arra hogy igazságot tegyél?

Semmi!

Az élet az ilyen! Van olyan hatalom, ahol már nem számít az erkölcs, etika, igazság stb, csak érdek van. Aztán vagy végig tudja vinni, vagy nem.

2023. jún. 16. 12:41
 33/39 anonim ***** válasza:
31%

"Na látod! Szuper példa!

Mindenki háborog, és elképed hogy miket csinálnak!

És milyen lehetőséged van arra hogy igazságot tegyél?

Semmi!"


Na látod csak, pont ez a probléma hazánkban. egy normális demokráciában vannak lehetőségeid, érdekérvényesítő eszközeid, hogy felléphess a vélt vagy valós igazad érdekében vagy sérelmeid ellen. Nem véletlen, hogy az EU-nak jogállamisági problémái vannak Magyarországgal, helyesebben a magyar vezetéssel szemben.


"Az élet az ilyen! Van olyan hatalom, ahol már nem számít az erkölcs, etika, igazság stb, csak érdek van. Aztán vagy végig tudja vinni, vagy nem."

Igen, sajnos ez Magyarország, Európa közepén, 2023-ban.

2023. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Dehogyis Magyarország ilyen! :D

Az USA elvileg demokratikus aztán mégis ott is a hatalom túlnyúlik az embereken. Az emberi természet ilyen!

Elég megnézni az EU-t hogy ott is milyen romlottság van!

Van akik jobban eltakarják az emberek elől, itt meg a Miniszerelnök azt is megteheti hogy stadiont épít a háza mellé.

De annyira naiv vagy, ha azt hiszed máshogy nem így működik!

2023. jún. 16. 12:55
 35/39 A kérdező kommentje:
máshol*
2023. jún. 16. 12:55
 36/39 anonim ***** válasza:
25%

"Elég megnézni az EU-t hogy ott is milyen romlottság van!"

Az a romlottság, hogy nekik vannak érdekérvényesítő eszközeik?

2023. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Nem, hanem egy példa:


35 milliárd eurós beszerzésről Ursula von der Leyen privát telefonjáról, egyszerű szöveges üzenetekben (sms) egyezett meg a Pfizer vezérigazgatójával, Albert Bourlával.


Hogy pontosan mit tartalmaztak az sms-ek, azóta sem derült ki, az üzeneteknek ugyanis nyoma veszett.


az Európai Bizottság elnökének férje, Heiko von der Leyen az egyik amerikai gyógyszerészeti cég orvosigazgatója. Ezért összeférhetetlen lett volna, hogy a vakcinabeszerzésről Ursula von der Leyen egy személyben tárgyaljon.


Vizsgálatot indított az Európai Számvevőszék is, de hiába kérték az sms-ek kiadását, azt a bizottság megtagadta.

2023. jún. 16. 13:01
 38/39 anonim ***** válasza:

"35 milliárd eurós beszerzésről Ursula von der Leyen privát telefonjáról, egyszerű szöveges üzenetekben (sms) egyezett meg a Pfizer vezérigazgatójával, Albert Bourlával."


Ezt a kurucinfón olvastad vagy valami facebook megmondóember posztja alatt?

2023. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

#38


Nem. Elsőnek a Telex, majd a New York Times és Washington Postnál is végig olvastam ezt a hírt.

Egyeztek az információk, nem volt eltérés.

Azt hogy megjelent-e ezen a kurucinfón, azt nem tudom, őket nem szoktam olvasni.

Próbálok hiteles forrásokból tájékozódni.

2023. jún. 28. 12:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!