Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha az oroszok még a Krímet...

Ha az oroszok még a Krímet sem tudják tartani és onnan is kivonulnak, az mekkora ciki lesz nekik a világ előtt?

Figyelt kérdés

Moszkva készen állhat a menekülésre, elhagyhatják a Krímet


[link]


2023. jan. 9. 08:04
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%
En a masik verziot olvastam itt, hogy majd jön a nyugati fegyver aztán nincsenek többé ott az oroszok....
2023. jan. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 Jeffrey Spender ***** válasza:
73%

#40


Mark Milley vezérkari tàbornok is pont ezt nyilatkozta, nem csak a Kreml. Az amerikaiak is alàbecsülték az orosz vezérkar hülyeségét mert ha nem finomkodnak hanem normàlisan, a Tupoljevekkel indítanak, akkor be is jöhetett volna, de nem, helyette valami elcseszett különleges katonai operációval kísérleteztek, és íme az eredménye.


Én az orosz vezérkart is kritizàlom rendre, nem csak az ukrànokat teszem le, nem vagyok vàdolható szubjektivitàssal.

2023. jan. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy a harckocsit miért Leopárd A1 / A2 neveken írják itt, ekkora nehézséget okoz leírni, hogy Leopárd 1 / Leopárd 2 ?
2023. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

" politikába meg nem akarok belemenni, mert elcseszné az eddigi konstruktív párbeszédet. "


Melyik kijelentés politikai jellegű ? Mi a hihetetlen abban, hogy mindegyik ukrán tud oroszul, hibátlanul, és az orosz is jól érti az ukránt, és ezért kódbeszélőket toboroznak Kárpátaljáról meg Burjátföldről ?

2023. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
72%

#44

Ezért, mert még olyan dologba is bele látsz politikát, amire én nem is utaltam. Nem arra gondoltam politika alatt, hogy az oroszok és ukránok megértik egymást. Sajnálom, de így nem kívánom veled folytatni ezt a beszélgetést.

2023. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Akkor melyik része politika ? Túlságosan tág a fogalom.
2023. jan. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%

#46

Belekeversz ukrán nemzettudatot, nacionalizmus, meg lvovi népirtásokat. Ebbe nem kellene belemenni, ha egy tisztán haditechnikai témában folyik a diskurzus.

2023. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 Jeffrey Spender ***** válasza:
75%

Történelemfüggetlen nagy úr a fanatizmus, sokak vívtak lövészàrok hadviselést, legyen I. vilàghàború, vagy orosz - ukràn hàború, 4 - 8 évekig simàn bírtàk a lövészárokban való nyomorgàst.


Az amerikai hadsereg hogy kezelné a lövészàrkokba befészkelt népeket ?


Vagy min múlott, hogy nem februàr 24., hanem csak szeptember 12 óta cirkáló rakétàznak, és azt is visszafogottan teszik ?


És milyen hatàsa van a Kalibr-nak a hàtorszàgra ?


Ezeket adom ki hàzi feladatnak, remélem tudsz felelni.

2023. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%
Asszem érdemes lenne visszafogni az arroganciából egy kicsit...
2023. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
72%

"Történelemfüggetlen nagy úr a fanatizmus, sokak vívtak lövészàrok hadviselést, legyen I. vilàghàború, vagy orosz - ukràn hàború, 4 - 8 évekig simàn bírtàk a lövészárokban való nyomorgàst."


Fanatizmus, fanatizmus. Azt el sem tudod képzelni, hogy valaki azért harcol, mert félti az otthon maradt családját? Vagy azt, hogy szimplán az életben maradásáért, az életéért küzd? Amikor állsz egy lövészárokban, és jön szemben az ellenség, akkor nagyon nem azon gondolkodsz, hogy "jaj, mennyire fanatikusan imádon Zelenszkijt" hanem azon, hogy életben kellene valahogy maradni, ezért inkább hamarabb lősz, mint ők.


"Az amerikai hadsereg hogy kezelné a lövészàrkokba befészkelt népeket ?"


Nem tudom miért kevered bele az amerikaiakat, de azért visszakérdezek: amikor az amerikai hadsereg reguláris hadsereggel nézett szembe, az irakival Kuvait felszabadításakor meg a 2003-as invázióban, hagyta addig a fázisig eljutni a háborút, hogy az iraki hadsereg képes legyen lövészárkokba beásni magát, és ellenállni? Nem, mert egy nagyon fejlett harcászattal töbkre verte az iraki reguláris erőket. Ez a lövészárokháború Ukrajnában sem jön össze, ha az orosz hadsereg letudja másolni a koalíciós hadsereg invázióját. De tegyük fel mégis, beleesne egy ilyenbe az amerikai hadsereg, nyilván hasonlóan dolgoznának, mint az oroszok. Nagy páncélos ütőerőt vonnának össze az ellenséges vonal leggyengébbnek vélt pontja ellen, bevetnék a légierőt, precíziós csapásokkal kiiktatnák a tűzfészkeket, majd mélységben megpróbálnának áttörni. De ne ezzel mosdassuk már az oroszokat, hogy vajon az amerikaiak mit tennének.


"Vagy min múlott, hogy nem februàr 24., hanem csak szeptember 12 óta cirkáló rakétàznak, és azt is visszafogottan teszik ?"


Háború első napjától rakétázzák Ukrajnát. Egyébként nem cirkálórakéta, hanem manőverező robotrepülőgép a helyes kifejezés. A Kalibr-t is használják a háború eleje óta.



"És milyen hatàsa van a Kalibr-nak a hàtorszàgra ?"


Nem sok, mert nem tudnak belőle elegendőt gyártani. Két hetente egy darabot sikerül elkészíteniük. És ezt nem én, hanem például Sz. Bíró Zoltán mondja, aki azért többet tud Oroszországról, mint itt bármelyikünk.

2023. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!