Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha az oroszok még a Krímet...

Ha az oroszok még a Krímet sem tudják tartani és onnan is kivonulnak, az mekkora ciki lesz nekik a világ előtt?

Figyelt kérdés

Moszkva készen állhat a menekülésre, elhagyhatják a Krímet


[link]


2023. jan. 9. 08:04
1 2 3 4 5 6
 21/55 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Én nem Kreml-párti vagyok, hanem szimplán ukrán-ellenes.
2023. jan. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 Dzsonszi ***** válasza:
100%

Jaj istenem meguntátok az orosznyalonc, putler, putyinszopot most jön a Kreml-párti? És én is inkább a túlzott ukrán seggnyalást nem értem, egy semmivel sem jobb, elnyomó, kisebbségeiket semmibevevő, saját történelmüket kitörlő országra tekintetek szentként.

Amúgy képzeld el olvastam a cikket, nem is abba kötöttem bele, hanem hogy olyan szalagcímmel hozta le, ami szerint Ukrajnának azonnal vége vagy a másik gyöngyszem, hogy az oroszoknak menekülniük kell Krímből. Ja hogy csak a cikket olvasva derül ki, hogy ez valamelyik barom véleménycikke? Akkor miért nem lehet lehozni úgy a címet, hogy "Gipsz Jakab az oroszoknak menekülniük kell" ahelyett, hogy "oroszoknak menekülniük kell"?

Ha neked jó, hogy szalagcímbe kib@sznak állításokat tényként, aztán az emberek 90%-ka már pletykálhatja is, hogy az úgy is van, akkor nem tudom milyen alapon osztod a szellemi hegyibeszédet, ami neked nyilvánvalóan nincs csak idejöttél kiadni magadból valami feszültséget, mellette meg nem sikerült semmit hozzáadnod a témához. Gratulálok, írjad le még százszor, hogy Kreml-troll meg a szinonimát, ha attól jobban alszol.

2023. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 Jeffrey Spender ***** válasza:
80%
A Gyakori Kérdéseken teljesen felesleges a válasz értékelése, ez csak azt mutatja hogy az olvasó egyetért-e vele vagy nem. És az ukránok azok übermenschek, és az oroszok a patás ördögök.
2023. jan. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
100%

Látom elment a kérdés a tipikus ukrán vs oroszpárti bohóckodásba. Én ebbe nem megyek bele, szimplán belenézek a Krím helyzetében orosz és ukrán szempontból.


Orosz szempontból: nagy blama lenne az Orosz Föderációnak, ha ki kellene vonulni a Krímből. Az orosz külpolitika sarokköve, talán az identitásának is az alapja a Krím. Ha ez elveszne, akkor olyan lenne, mintha Belgorod vagy Kurszk térsége esne el. Hatalmas láncreakciót indíthatna el, ami egy olyan krízist okozhatna, mint a Szovjetunió szétesése. Elvben védi az atomernyő, de még így is visszás lenne érte atomot bevetni, mert néhány kis orosz bábállamon, meg harmadik világbeli szövetségesen kívül mindenki Ukrajna területének tekinti. Még Kína és India is. De ha jól tudom még Irán sem ismerte el Oroszország részeként, de lehet hogy ez tavaly változott. Ha igen, akkor nyugodtan javítsatok ki.


Ukrán szempontból: kétségtelen, hogy nagy skalp lenne, és a nemzetközi közvélemény egyetértése fűtheti az ukránokat. Én nem lepődnék meg azon, hogy a nyugatiak már jelezték e Kijevnek, hogy azért a Krímmel óvatosan. Kérdés, hogy az ukrán kormányzatnak ebben a kérdésben mekkora a belpolitikai mozgástere. Szerintem Zelenszkij és köre is tudja, hogy a Krím kérdése nagyon vitatott, de vajon az ukrán társadalom, és egyéb politikai körök, hogy vélik ezt? Zelenszkijnek és vezérkarának mi lesz a fontosabb, a józanság vagy a hatalmuk megtartása? Ez a kérdés döntheti el, hogy Ukrajna belevág e egy krími hadjáratba.


Összegezve azt mondom, hogy a Krím esetében Oroszország veszíthet többet. Ukrajna mondhatja azt, hogy nem sikerült, de Oroszország belerokkanna, ha ékköve elesne.

2023. jan. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
És van-e reális esélye az Ukrán Hadseregnek a Krímre ? Hogyan jutna el az Ukrán Hadsereg a Krímig ? És hogyan tudna átkelni a Dnyeperen, amikor orosz légifölény van ?
2023. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Mi alapján képzelik sokak, hogy az ukránok eljutnának a Krímbe ?
2023. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%

Addig olvastam hogy ...vélekedik Podoljak..

:DD

Nem tudom ,de elég erős cuccot tolhat az ürge Kulebával együtt!

2023. jan. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Podoljak az ukrán Göbbels.
2023. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
32%

Bármi megtörténhet, Jeffrey! Augusztusban gondoltad volna, hogy az ukránoknak sikerül egy ellentámadás Harkovnál, meg hogy visszaszerzik Herszont? Amúgy most rebesgetik, hogy a Marderek és Bradley-k mellé kapni fognak Leopardokat is, valamint Challenger 2-őt. Főleg Leopard A1-eseket kaphatnak, ami nem csúcstechnológia, de a T-72-nél jobb, és akár még a T-90 ellen is lehet esélye. A Leókkal, Bradley-kel, Marderekkel kiegészülve, a már meglévő régi szovjet-orosz harckocsikkal elég ütőképes páncélosütőerőt kaphat az ukrán hadsereg. És az orosz légifölény, amit írsz, nem egy klasszikus légifölény. Igen, berepülnek a ballisztikus rakéták meg a robotrepülőgépek Ukrajnába, de a repülőiket látványosan pihentetik, féltik az oroszok, az engelsi támadás után még a nehézbombázókat is hátrébb vonták. Az orosz légierő aligha tudna komoly támogatást nyújtani egy ilyen ukrán támadás visszaveréséhez, viszont az orosz tüzérseg erős lehet. De ott sem az Iszkanderek hada törhetné meg a vonuló ukrán támadókat, hanem a front közelében lévő rakétavetők, csöves tüzérség. Ha ezeket a modernebb fegyverrendszereikkel letudja majd az ukrán fél fogni, akkor sikeres lehet a következő ukrán offenzíva is, amely valószínűleg Melitopol ellen irányulna. Ha ott sikerül az áttörés, könnyen kijuthat az ukrán hadsereg az Azovi-tenger partjára, kettévágva az inváziós haderőt, lőtávon belülre kerülne a kercsi-híd, amit rongyosra lehetne onnantól kezdve lőni. A Krím ellátása nagy bajba kerülne, megszűnne a szárazföldi korridor, muszáj lenne a tengeren folytatni a munkát. Ha ez a helyzet megvalósul, akkor a logikus lépés orosz részről Herszon és Zaporizzsja megye teljes feladása lenne, mert akkor a front szűkítése jól jönne az oroszoknak. Kérdés megtud e valósulni ez az ukrán támadás, mert Melitopol térségében nagyon komoly erődítési munkálatok folynak.


Tedd most egy picit félre az ukránellenességedet, ami miatt túlságosan szubjektíven látod a kérdést. Gondolj bele, ez teljesen reális forgatókönyv lehet. Látszik, hogy értesz a hadviseléshez, mégis teljesen inkompetensnek tünteted fel az ukrán hadsereget. Azt az ukrán hadsereget, amely 11. hónapja is még mindig állja a sarat az orosszal szemben. Igaz, hogy nyugati segítséggel, de a projekt humán részét még mindig Ukrajna adja, amely nem akar még most sem behódolni.


És ezt nehogy ukránpártiságnak vedd, mert hajlamos vagy rá. Ez pusztán egy általam írt elemzés, hogy mi történhet. Lehet, hogy teljesen más fog történni. Lehet, hogy Belarusz felül újra nyitják az északi frontot, és akkor a melitopoli támadás sztornó, mert menni kell majd megint Kijevet védeni. Közben lehet, hogy sikerül az oroszoknak átjutni Bahmut és Szoledár között, hogy felfejlődjenek a Sziverszk-Kramatorszk vonal elleni támadáshoz. Itt az idő is komoly tényező. Ki lesz a gyorsabb, ki fog hamarabb támadni? Ez a kérdés, és sok mindent elfog ez dönteni, többek között a Krím sorsát is.

2023. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

"az ukránoknak sikerül egy ellentámadás Harkovnál"


Fekete-fehér tény, hogy Harkovnál nem csatában győzték le az oroszokat, hanem ők maguk csináltak egy teljesen fejetlen, szervezetlen kivonulást. 200 - 250 harckocsit, és egyéb és különböző páncélos eszközt hagytak hátra, teljesen épen, "ajándékba" az ukránoknak, ami nem vesztes csatára, hanem irracionális hadvezetésre utal.


A nyíltan ukránpárti 444 címlapján is BMP-ket meg BTR-eket fotóztak, és mennyire jó ötlet azokkal vezetni egy offenzívát ?



"visszaszerzik Herszont"


Herszonnál a HIMARS-szal tönkre tették az Antonovszkij-hidat, meg Nova Kahovkát, elvágták az oroszokat az utánpótlástól, de attól még a T-72M1-et a Metyisz / Kornet kilőtte, nem rohanták le az állásaikat, nem történtek elkeseredett városi harcok, hanem szervezett, rendezett, sikeres visszavonulás.


Az ukrán katonák a Washington Post-nak nyilatkoznak, hogy bekapcsolják a mobilt, hogy hívják a családjukat, és kapták is az orosz tüzérséget.



"Challenger 2-őt"


A Challenger 2-es olyan lőszert használ, amit senki sem a világon. Gyorsan kifutna lőszerből, és ami van, az bunker / épületrombolásra való, nem harckocsik ellen.


A Challenger 2-es teknőfrontja az 80 milis homogén acéllap, 90 fokhoz közelien, a 30 milis gépágyú beveri azt. Csak a torony kapott többrétegű páncélzatot.


Az RPG-29-es Irakban az ERA kazettázás ellenére harcképtelenné tette, és anélkül meg végzetes is lett volna.



"Főleg Leopard A1-eseket kaphatnak, ami nem csúcstechnológia, de a T-72-nél jobb, és akár még a T-90 ellen is lehet esélye. "


A Leopárd 1-es mióta jobb, mint a T-72-es ? A Leopárd 1-est azt T-55-össel verekedő gépnek találták ki, és a T-55-ös ellen is oldalról próbálkozott, nem szemből. Eljutott a nyíllövedékes korszakba, csak a 105 milis nyíllövedék az a T-72M1 ellen olyan, mintha kavicsokkal dobálnák.


[link]


[link]


[link]



Az, hogy a 3 + 6 lövésből csak az utolsó tudott átütést produkálni, az nem valami jó dolog.



"a ballisztikus rakéták meg a robotrepülőgépek Ukrajnába, de a repülőiket látványosan pihentetik"


A robotrepülőket azokat nehézbombázókról indították eddig is, szeptember 10 óta Tu-22M Backfire-ek, Tu-95-ös Bear-ek, és Tu-160-os Blackjack-ek szórják azokat.


Oroszoknál a stratégiai légierő és a hagyományos légierő két külön fegyvernem, a stratégiai légierőre költöttek is, addig a hagyományos légierőnél nem gyártottak lézeres bombákat, buta bombázni meg nem fognak, mert azzal magukat veszélyeztetnék.


A szovjet korszakban felhalmozott lézeres bombák élettartama lejárt, megsemmisítőben végezték.



"Az orosz légierő aligha tudna komoly támogatást nyújtani egy ilyen ukrán támadás visszaveréséhez, viszont az orosz tüzérseg erős lehet."


A Szu-25-ös Frogfoot-ok azok kötelékben repülnek, gyorsan, és alacsonyan, fűnyíró magasságban, és nagyobb területre összevont erők ellen még a kabrirovannyija is működhet.



"Tedd most egy picit félre az ukránellenességedet"


Én nem vagyok ukránellenes, meg most irreleváns, hogy mit gondolok az ukrán politikáról, fekete - fehér cikket hoztam, hogy a T-72-es és társai is lehetnek jó harckocsik, csak akiket beléjük ültetnek, azok hülyék / bénák / balfékek szoktak lenni, még orosz oldalon is simán bénáznak sorozatban.



"a melitopoli támadás sztornó"


Olvastam, kérdőjeles, de van valóságalapja, a keleti frontra olyan 60,000 ukrán katona lett átirányítva. Ezt a déliből kellett pótolni, így a délieknek kevesebb lehetősége maradt.



"Közben lehet, hogy sikerül az oroszoknak átjutni Bahmut és Szoledár között, hogy felfejlődjenek a Sziverszk-Kramatorszk vonal elleni támadáshoz "


A Wagner-esek panaszkodtak, felszerelik őket harckocsikkal, a T-90M-eket nekik osztogatják, áttörést is elérhetnek.


A sorkatona az hülye, és az orosz gárdahadseregekről is kiderült, hogy azokat is dilettánsok vezetik, és akkor olyanoknak adnak harckocsit, akikben van harci kedv, és tapasztalat is, nem pedig békeidős díszfelvonuló egységként vannak.

2023. jan. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!