Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok, milyen lenne a...

Mit gondoltok, milyen lenne a világ, ha Japán lenne a bolygó vezető hatalma gazdaságilag és katonailag is? Jobb, mint most?

Figyelt kérdés
Mondjuk a 80-as években még nagyobb fellendülésük lett volna, Kína nen szakított volna a Maoizmussal és Észak-Koreával együtt összeomlott volna. Japán visszaszerezte volna Mandzsúriát, az oroszoktól Karafutót gazdasági segítségért cserébe, és Okinawából elmentek volna az amcsik.

2022. dec. 29. 16:30
A kérdező szavazást indított:
Jobb lenne
Nem lenne jobb
17 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Japáné lenne a mai Észak-Korea területe is, Dél-Koreával meg ilyen perszonálunióban lenne.
2022. dec. 29. 16:30
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Sokkal jobb. A japánok jóval civilizáltabb nép, mint az amcsik.


Népbutítás és álprűdség helyett ott normális értékek vannak.


Nem lett volna migránshullám Európában, sőt erősebb lenne a nacionalizmus, mert az emberek nem az amerikai liberális példát látnák, hanem a szamuráj gondolkodásmódot.


Amerika izolálva lenne, hogy belefulladjon a saját hülyeségébe.


Valószínűleg a technika is fejlettebb lenne, a Holdon japán bázis lenne, Magyarországon már robotok építenék az utakat.


Nem hamburgert zabálni lenne a menő, hanem illedelmesen nem pazarolni, és at utolsó szem rizst is pálcikával megenni a táladból, ezáltal kisebb lenne a környezetszennyezés.


A szigorú japán nevelés és a zen filozófia terjedése miatt pedig kevesebb lenne világszerte az erőszakos bűncselekmény és a szülőknek feleselés.

2022. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

2-es szemmel láthatóan maximum az animékből meg a sztereotípiákból ismeri Japánt, mert amit te itt ideböfögtél, annak köze nincsen Japánhoz :D


A környezetszennyezéses dolog külön poén, én még csak Japánban találkoztam azzal, hogy a közértben a gyümölcsöket egyesével vákuumcsomagolva lehet csak venni, vagy hogy egész csirkét sehol nem kapsz, csak szépen, külön csomagolva a szárnyát, a mellét, meg a lábát. De az örök kedvenc számomra az marad, amikor konferencián az üdvözlő csomagban kaptunk 10 szem szőlőt, mindet külön műanyagcsomagolásban.

2022. dec. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

#3

Nem nézett az animéket se. Csak egy kis jobberke, aki Amerikázni, meg liberálisozni akart egy jóízűt.

2022. dec. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Nem lenne jobb.

Japán már csak azért sem követendő példa, mert olyan szinten munkaalapú a társadalom, hogy szó szerint mindenki csak a munkának él, haza csak aludni járnak. Persze vannak kivételek, de az átlag japán 70 és 90 óra között dolgozik hetente. Aki nem túlórázik önszántából, azt mélységesen kinézik maguk közül. Japánban már külön szó létezik arra, amikor valaki a munka miatti túlhajszolásba belehal (karoshi a neve). Ez a munkamorál pedig abszolút nem effektív. Koreában ugyanez a probléma.

Emiatt a népesség is rohamos ütemben öregedik és csökken, mert senki sem vállal gyereket, mert vagy nincs rá idő, vagy nincs arra hajlam, hogy valaki feladja a karrierjét.

Japán gazdasága pedig már majdnem 2 évtizede stagnál, emellett a világ legeladósodottabb országa ami később hatalmas problémát fog jelenteni.


Azt meg már csak mellékesen jegyezném meg, hogy Japán társadalmilag a mai napig nagyon zárt, utálják a külföldieket. Az európaiakat meg amerikaiakat burkoltabban ugyan, de nem tekintik egyenrangúnak semmiben, míg a dél-kelet ázsiaiakat a japánok elég nyíltan és brutálisan lenézik. Elég csak megnézni, miket művelt Japán a második világháborúban a megszállt dél-kelet ázsiai országokban.

Lehet szidni az USA-t, én sem bírom a tipikus amcsi mentalitást, de ha te kivándorolsz az USA-ba, ott kb senkit sem fog érdekelni, hogy honnan jöttél, ki vagy, csak dolgozzál. Míg Japánban mindig másodrangú leszel, persze nem direkt módon.

2022. dec. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Mivel azt írod kérdező, hogy az általad leírt alternatívában Japán a 80-as évektől lett volna igazán jó helyzetben, ezért ehhez igazítom a válaszom.


Japán a 80-as évekre egy pacifista, kapitalista ország lett, és nem igazán a szamurájok gondolkodásmódja és a Hagakure-ban leírt életszemlélet dominált.


"A szigorú japán nevelés és a zen filozófia terjedése miatt pedig kevesebb lenne világszerte az erőszakos bűncselekmény és a szülőknek feleselés."

Viszont sokkal több lenne az öngyilkos, a Hikikomori (bezárkózó életet élő emberek, akik a házukat sem hagyják el, semmilyen szociális életük nincs). Nem gondolom, hogy ez jobb lenne.


" Nem hamburgert zabálni lenne a menő, hanem illedelmesen nem pazarolni, és at utolsó szem rizst is pálcikával megenni a táladból, ezáltal kisebb lenne a környezetszennyezés"

Én még annyi műanyagot mint Japánban életemben nem láttam máshol. Szó szerint minden egyesével külön műanyag izékbe van csomagolva. Ételpazarlás is ugyanúgy van Japánban mint máshol.


"Amerika izolálva lenne, hogy belefulladjon a saját hülyeségébe."

Ezt nem hinném. Japán legnagyobb ellensége mindig is Kína volt. Valószínűleg ők lennének elszigetelve.

2022. dec. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

"Én még annyi műanyagot mint Japánban életemben nem láttam máshol."


Mentségükre szolgáljon, hogy Japánban a műanyag legnagyobb része újra van hasznosítva. De én sem értem, miért mániájuk mindent műanyag cuccba csomagolni.

2022. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!