Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek mekkora az esély,...

Szerintetek mekkora az esély, hogy az Európai Unió hamarosan felbomlik?

Figyelt kérdés

Ahogy a britek kiszálltak belőle, úgy mások is gondolhatják ezt helyesnek, mert rengeteg a feszültség egyrészt a migráció miatt, aminek kezelése sokakat egyre jobban kiábrándít, pláne, hogy a sok milliós ukrán menekülttel beteltnek tekinthető Európa.

Aztán itt vannak a szankciók, amelyek a gigászi orosz piac kiesésével és az energiaválsággal, meg a pénzügyi nehézséggel is járnak, hiszen ha nem is olyan brutális mértékben, mint a Forint, de az Euró is devalválódik.

Olyan kétségbeesett helyzetbe kerültünk, hogy a környezetvédelmi célok is eltörlődtek, újra szén és atomerőmúvekre akarnak átállni, meg kivágni az erdőket, vagyis minden a feje tetején áll és még Orbán is kijelentette, hogy 2030 után át kell gondolni az uniós tagságunkat.

Az ukrajnai háború már eddig is nagyon kiélezett mindent és a hatásai drasztikusak, bár én valamennyire reménykedem, hogy most akár be is fejezhetik, de ez egyáltalán nem biztos és ha folytatódik, akkor a jövőben még nagyobb ellentétek körvonalazódnak az EU-n belül.

Igazából ha véget ér a háború, annak utókezelése még jobban megoszthatja az európai közösséget, vagyis szétesik az EU, vagy ez azért túlzás?



2022. okt. 1. 12:41
1 2 3
 11/23 MolotovPunk ***** válasza:
52%
Nulla rá az esély. Viszont a szankciókat Oroszország is érzi, ezért is megy a hiszti. Oroszországban most lett egy halom munkanélküli úgy, hogy kivonult onnan sok üzletlánc, így ott láthatóan sokkal nagyobb baj van munkanélküliség terén, mint az EU-ban bárhol. Ráadásul az orosz hadsereg tele van elavult harci járművekkel is. A fiatalok közül sem akarnak túl sokan harcolni egy értelmetlen háború miatt.
2022. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%

"A brittek jól tették, hogy kiléptek. Rövid távon voltak ugyan gondjaik a kilépés után, de köszönik szépen, talpra álltak"


"Igen, a britek tényleg kiheverték a kilépés nagyobb hátrányait"


Skacok, ti szerintem picit le vagytok maradva, a brit gazdaság éppen most készül lehúzni magát a klotyón, nagyrészt az elbaltázott Brexit miatt. A britek nagyon elhitték magukról, hogy majd az EU-hoz hasonló, de nekik kedvezőbb gazdasági kapcsolatokat fognak tudni létesíteni az USA-val, Kanadával, Ausztráliával, aztán a valóság közbeszólt, ilyen egyezmény sosem született (hiszen az USA például hülye lenne ilyet aláírni, amikor gyakorlatilag azt diktál a briteknek, amit akar...). Aztán most ott vannak, a Toryk lenullázták magukat (a közvéleménykutatások alapján ha ma lenne választás, kb 300 mandátumot veszítenének a jelenlegi 357 mandátumukból), a skótok és az északírek is visszakívánkoznak az EU-ba, a font lassan pariban lesz a dollárral, a GDP rohamtempóban csökken, és még a tőzsde is zuhanórepülésben van.

2022. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
64%

"gigászi orosz piac"


Oroszország nagyon gyenge vásárlóerővel rendelkezett a háború előtt (hát még most), gazdaságilag még Spanyolország vagy Olaszország is erősebb, a piac is jobb. Pont, hogy az oroszok veszítették el a hatalmas európai energiafelvásárló piacot, aztán most a felesleges gázt elégetik, a maradékot meg fillérekért adják el Kínának meg Indiának.


"A brittek jól tették, hogy kiléptek. Rövid távon voltak ugyan gondjaik a kilépés után, de köszönik szépen, talpra álltak"


Ja, annyira talpra álltak, hogy még mindig eszméletlen munkaerőhiány van, mert a Brexit után mostanáig kb 2 millió bevándorló hagyta el az országot, a gazdaság folyamatosan recesszióba csúszik, még sose volt ennyire erős az elszakadási törekvés Skóciában és Észak-Írországban, és a nagyban beharangzott "Global Britain" is röpült a kukába, mert az EU piacát semmivel sem tudták pótolni, az USA meg majd hülye lenne a briteket előnyben részesíteni az EU-s piac és gazdaság helyett.


"szankciók"

Egyrészt meg kellene már végre érteni, hogy a gazdasági válság, infláció, árak növekedése NEM a szankciók miatt vannak. Már a szankciók előtt is elkezdődtek ezek a problémák, a szankciók csak felgyorsították a folyamatot. Ha hirtelen minden szankciót megszüntetnél, akkor sem éreznél valami hatalmas változást, csak elodáznád a gazdasági válságot pár évvel, amit sehogy sem lehet(ett) kikerülni.

Másrészt a szankciók működnek. Ha nem működnének, akkor Lavrov meg Putyin nem hisztizne 2-3 naponta, hogy töröljék el őket, mert különben ez meg az meg amaz fog lenni megtorlásként. Az orosz gazdaság minimum 10%-os recessziót fog elszenvedni év végére, és kell nekik minimum 30 év, mire visszamásznak a háború előtti szintre. Ha kialakul egy állóháború, és hosszú távon maradnak a szankciók, az Oroszországot szépen Kína vazallusállamává fogja tenni, aztán szépen visszacsúsznak arra a szintre, ahol most Üzbegisztán meg ilyen országok állnak.

2022. okt. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Írtam már, hogy nem érdekelnek az oroszok, meg a szankciók rájuk gyakorolt hatása. Sosem fogok Oroszországba menni. Engem cseppet sem érdekel, mi lesz velük. A

Aztán lényegében számomra az is mindegy, hogy a szankciók miatt, vagy másért romlik ennyire a helyzet, gondolom a két év Covid is jócskán betett Európának, meg a fene tudja, mondják, hogy Kína nagyon erősödik és élethalálharc van a gazdaságban is és én csak azt érzékelem, hogy mindenhol romlik a helyzet, infláció és egekbe szökő árak, a tejföl háromszorosára drágult, fél kiló kenyér ezer Forint már, szerettem a Réka kenyerét, háromszáz valamennyi volt - hogy konkrét példát is írjak és a jövő évre még nagyobb drágulást jósolnak.

A britekről tényleg láttam olyan TV músort, hogy a gazda panaszkodott, mivel valamilyen terményt nem tudott leszedetni, mert az olcsó munkaerő eltűnt a piacról, de nem vettem nagyon komolyan, egyrészt mert az M1-en láttam, másrészt ha nem olyan zsugori skót és megfizeti a munkáskezet, akkor talán talál embert is rá, aki leszedje a termését, de nem tudom, a britekkel ilyen szempontból nehéz releváns infót szerezni, hogy miképpen állnak, amúgy is mostanában mást sem nagyon mutattak, mint a királynő halálát, még a miniszterelnökváltásról is alig volt valami, csak hogy a Borisz átadta a hatalmat, még a nevét sem tudtam megjegyezni az új brit kormányfőnek.

Szóval engem továbbra is az EU érdekel és minden ami vele kapcsolatos, ha szankciók kerülnek szóba, akkor az EU-ra, vagyis ránk gyakorolt hatása érdekel, bár azt tudom, hogy miért hozták, de az engem nem, vagy alig-alig érdekel és ha a ruszkik beledöglenek, vagy virágoznak, annak semmi köze nincs ahhoz, hogy az EU szétesik e, vagy egyben marad.

2022. okt. 1. 18:30
 15/23 MolotovPunk ***** válasza:

A Britek nagyon nem jártak jól a kilépéssel, de ezt már fentebb leírta az egyik kommentelő. A szankciók nyilván mindenkit érintenek, de valószínűleg az EU egyben marad. Csak úgy mellesleg.

[link]

2022. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

#14


A lakájmédia által nyomatott világvége hírek, meg hogy elhibázott sznkciós politika tehet minden bajunkról, az semmi másról nem szól, mint elterelni a figyelmet arról, hogy a kormány gyakorlatilag nem kormányoz.

Ötletelnek, tömködik a lyukakat és kommunikálnak, hogy ne töketlenségük legyen a téma.


Az EU nem készül felbomlani. Attól még persze felbomolhat, vagy ebben a formájában felbomolhat és azok alakíthatják újjá, akik tényleg egy irányba akarnak evezni és nem csak homokszem akarnak lenni a fogaskerekek, vagy faág a küllők között.


Amikor nem vásárlóerő paritáson nyögik be a külföldi áremeléseket, hanem csak forintra átszámolva az nem hoz jó eredményt.


Itt a most aktuális német Aldi és Lidl prospektus.


[link]

[link]


Szerintem ezektől az áraktól nem követ el harakirit a németek többsége az ő jövedelmükkel.


Az energiaárakra meg a hírek szerint kapnak plusz pénzt.

2022. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez maximum Magyarországról szemlélve tűnik valós lehetőségnek.


Közben persze a valóság az, hogy Oroszország Ukrajna megtámadásával olyan szintű EU-s összeborulást okozott, amilyet szerintem évtizedek óta nem láthattunk. A szankciós politika is Magyarországot leszámítva szinte mindenhol óriási népszerűségnek örvend, kiváltképp a minket körülvévő országokban, pl. a lengyeleknél, cseheknél, szlovákoknál, románoknál, de még a legjobban érintett németeknél is a lakosság 74%-a támogatja a jelenlegi szankciókat, 19%-uk súlyosabb szankciókat szeretne, és mindösszesen 7% szeretné visszafogni azokat. Még az olasz szélsőjobb is Putyinellenességgel kampányolt, és visszafogták az euroszkepticizmust! Gyakorlatilag egyik napról a másikra a teljes euroszkeptikus politika sodrat elhalt (ami részben a háborúnak köszönhető természetesen, de szerintem az is közrejátszik, hogy az orosz propagandabüdzsé jelenleg más irányba megy...).

2022. okt. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

#16

Kösz a linkeket, az aldisban többet is megnézegettem, van azért változás, de tényleg nem tragikus, majd a másikat is megnézem.

Nagyjából részletekben egy évtizedet éltem Németországban, de már elég régen hazajöttem és nem volt elég infóm, mi is van kint, bár magam is utánanézhettem volna, ami igaz, az igaz.

A többivel is nagyjából egyet lehet érteni, amit írtál és ne gondold, hogy annyira érdekel a politika, már rég leszoktam róla, vagy tizenöt évig szavazni sem jártam, most jobban ráérek meg ilyen kardinális események azért fontosak.

Kösz a választ, valamennyire jobban képben vagyok, de majd meglátjuk, ha megérjük...

2022. okt. 1. 22:21
 19/23 anonim ***** válasza:

#18


Szívesen.

Azért ezt a kettőt linkeltem, mert ezeket itthon is ismeri mindenki.

2022. okt. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

#19

Sajnos tőlem elég messze van mind a kettő, így a sparba járok, az mellettem van, de az Aldiban voltam már többször.

Kint szerettem azt a hat darabos zöld fél literes műanyagflakonos sörét, ami elég gyenge volt, de nem bántam, mert nem birom nagyon a piát és 1,70 volt akkor, nem tudod véletlenül ma mennyi? Kerestem, de nem találtam.

2022. okt. 1. 23:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!