Ez az abortusz mizéria sokat elmond a liberálisokról, hogy mennyire is hisznek ők a demokráciában?
32
""Tehát szerinted a magazat az, aki rendelkezik az anya teste felett."
Igen, amikor a magzat az anya testét veszi igénybe az engedélye nélkül, az jogsértő. Ha én a te testedet veszem igénybe az engedélyed nélkül, az ugyanúgy jogsértő."
Te tényleg nem vagy komplett.
41-es: kifogytak az érvek, vagy mi van?
Fel kéne fogni: ha azonos jogokat akarsz a magzatnak, mint az anyának, az egy döntéspárti nézet, nem abortuszellenes nézet. Az abortuszellenes nézet csak akkor működik, ha dobunk egy logikai bukfencet (miszerint a beteg, nemi erőszakból fogant magzat elvetethető, a többi meg valamiért nem, holott ezt az elvet megszületett emberekre nem alkalmazzuk), és többletjogokat adunk a magzatoknak.
Ebben az egész komédiában az az igazi tragédia, hogy itthon és az USA-ban is csak addig harcos abortuszellenes valaki, amíg FEHÉR nőkről van szó.
És csak addig verik magukat, hogy nincs elég örökbefogadható csecsemő, amíg a FEHÉR babákról van szó...
Hülye vagy?😅😅
Pont amerika a legmegosztottabb ország politikailag, a történelmük meg tele van a saját kormányuk elleni lázadásokkal, forradalmakkal és tünetékessek.
# 42
EZT ÍROD: "Figyelj kérdező. A magzat vagy “ember”, és akkor az emberi jogok vonatkoznak rá, akkor bizony nincs joga az anya testét “használni”, ha meg nem ember (mivel csak egy kezdemény), akkor meg nem is lenne emberi joga. Az anya testének a része. Az anya teste nélkül nem tud életben maradni. Az anya teste pedig az anyához tartozik. Nem máshoz. Ezért ő rendelkezik felette."
A VALÓSÁGBAN AZÉRT EZ NEM ÍGY MŰKÖDIK.
UGYANIS: a legtöbb demokratikus jogrendszerben az abortusz joga időben korlátozott, azaz a törvény megszab egy időkorlátot, amelyen belül a nő szabadon dönthet. Még az amerikai Legfelsőbb Bíróság 1973-as Roe v. Wade döntése is kimondta, hogy a magzat méhen kívüli életképessége után a magzat élethez való joga erősebbé válik a nő önrendelkezési jogánál, és az állam innentől betilthatja az ilyen késői abortuszokat.
Például Európában a nőknek alapesetben (egészséges nő egészséges magzata) jellemzően csak a terhesség első tirmeszterében, általában a 12. hétig van döntési, önrendelkezési joga. A 12. hét után a magzat élethez való joga felülírja a nő önrendelkezési jogát, és az abortusz tiltottá és bűncselekménnyé válik.
Mind a magyar, mind a német alkotmánybíróság kimondta, hogy az első trimeszter után a magzat élethez való joga felülírja a nő önrendelkezési jogát, és csak extrém, kivételes esetben esetben (nő életének és egészségének való veszélyeztetése, a magzat súlyos egészségkárosodása) engedélyezhető az abortusz.
A magzat méhen kívüli életképessége (22-24. hét után) számos európai országban már csak a legextrémebb esetekben, az anya életének veszélyeztetése és a magzat élettel összeegyeztethetetlen egészségkárosodása esetén engedélyezik az abortuszt.
Tehát Európában, illetve az Európai Unióban az abortusz nem abszolút jog.
Az Európai Parlament is kimondta, hogy abszolút joga a nőnek az abortuszhoz csak a terhesség korai szakaszában van, egészséges nő egészséges terhességének megszakítása a második és harmadik trimeszterben már jogszerűen betiltható az Európai Unióban.
# 43
EZT ÍRTAD: "Fel kéne fogni: ha azonos jogokat akarsz a magzatnak, mint az anyának, az egy döntéspárti nézet, nem abortuszellenes nézet. Az abortuszellenes nézet csak akkor működik, ha dobunk egy logikai bukfencet (miszerint a beteg, nemi erőszakból fogant magzat elvetethető, a többi meg valamiért nem, holott ezt az elvet megszületett emberekre nem alkalmazzuk), és többletjogokat adunk a magzatoknak."
JOGILAG TÉVES AZ ÉRVELÉSED.
Ugyanis ha a terhes nőnek és a magzatnak azonos jogai vannak, az azt jelenti, hogy legfeljebb az anya életét közvetlenül fenyegető terhesség szakítható meg. Más esetekben az abortusz tilos.
A gyakorlatban példa erre Írország, ahol 1983-ban az alkotmányba foglalták, hogy az embrió és a magzat egyenjogú. Ez a gyakorlatban totális abortusztilalmat jelentett, egyetlen kivétel az anya életét közvetlenül veszélyeztető terhesség megszakítása volt. Ezt az alkotmánykiegészítést 2018-ban népszavazás útján helyezték az írek hatályon kívül. Azóta legális Írországban az abortusz a terhesség 12. hetéig, de a 12. hét után Európában továbbra is rendkívül szigorúnak számító szabályok korlátozzák az abortuszt.
Az 1983-as ír alkotmánykiegészítés szövege: "The State acknowledges the right to life of the unborn and, with due regard to the equal right to life of the mother, guarantees in its laws to respect, and, as far as practicable, by its laws to defend and vindicate that right."
# 46
EZT ÍRTAD: "Pont amerika a legmegosztottabb ország politikailag, a történelmük meg tele van a saját kormányuk elleni lázadásokkal, forradalmakkal és tünetékessek."
TE NEM ISMERED AZ AMERIKAI TÖRTÉNELMET!
Hiszen az egyesült Államokban egyetlen nagyszabású belső fegyveres konfliktus volt, a polgárháború (1861-1865).
Az Egyesült Államokban ellenben egyáltalán nem voltak forradalmak és valódi fegyveres lázadások.
"Ebben az egész komédiában az az igazi tragédia, hogy itthon és az USA-ban is csak addig harcos abortuszellenes valaki, amíg FEHÉR nőkről van szó.
És csak addig verik magukat, hogy nincs elég örökbefogadható csecsemő, amíg a FEHÉR babákról van szó..."
De te meg minden egyes babánál vered magad, hogy hadd gyilkohass náci barátom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!