"A szabad tőkeáramlással rendelkező globalizált világ ideje lejárt". Szerintetek is?
Az idézőjeles mondatot Ray Dalio amerikai alapkezelő mondta egy riportban. Amerika harca az egypólusú világrend fentartásáért odáig fajult, hogy küszöbön a harmadik vh.
Ő mondta, hogy a szankciók ugyanúgy fájnak a nyugatnak is. Sok ország adja el az amerikai kötvényeit mert félnek, hogy Oroszország sorsára jutnak, igy az "erőegyensúly felborult", ha India teljesen az oroszok oldalára áll akkor a szankciók sem értek semmit.
Vége annak a világnak ami eddig volt...A nyugat önként adta át a 70-80 éves tecnológiai tudását szocialista diktatúráknak és végül azok fogják lenyomni gazdaságilag.
3: Nincs, aki megállítsa Kínát az ipari méretű lopásban
Ver a víz mindenkit attól, hogy globalizáció! Amikor a globalizáció ellen vagytok, Isten akaratával szálltok szembe! Ti emberek különböztetitek meg egymást bőrszín alapján, származás alapján, vagyoni, társadalmi helyzet alapján. Ti szegregáljátok az emberiséget és különböztetitek meg egymást a beszélt nyelv, a kultúra vagy vallási hovatarozás alapján. Ti vagytok azok akik határokat húztatot országok között, Ti voltatok azok akik különbözni akartatok a másiktól - más pénz, más törvények, stb. Ti kezdtetek fegyvereket gyártani, eladni majd különböző mondvacsinált okokkal háborút vívni vagy szítani egymás közt!
Isten egy világot teremtett! Egy bolygót! Egy emberi fajt! És nem tett különbséget senkik közt. AZ globalizáció volt. Az emberiség meg évszázadok óta küzd ez ellen, csak most kezdte büszkén veregetni a mellét! Pedig nem lenne mire!!!
Nagy probléma lesz, ha tényleg felbomlik. Nálunk minden meg fog drágulni,ha az ázsiai nyomormunkások helyett Európában kell gyártani dolgokat.
De Kínai is megszívja, mert hatalmas piacát veszti el.
Szóval mindenkinek van vesztenivalója, ezért sem várható, hogy teljesen felbomlik.
AZ ahogy eddig mentek a dolgok az meg fog változni, ilyen értelemben vége lesz.
Azok az országok - ahonnan eddig lehetett olcsón nyersanyagokat beszerezni vagy ott olcsón gyártatni hogy a "nyugatiak" nagy haszonnal utána azon nyerészkedhessenek, mostanra rohamos fejlődésnek indultak. A pandémia megmutatta, hogy elhibázott taktika volt felszámolni a készleteket, raktárakat és az azonnali beérkezésre tervezni a gyártás, hogy majd Kínából percre pontosan jön minden. Mert amikor nem jött akkor az ipar megállt.
Mivel a nyersanyagokból már nem olyan könnyű beszerezni, nem olyan olcsó, hiába van szuper elektromos autó gyárunk ha a majdnem kész kocsik ott állhatnak az udvaron mert egy aprócska alkatrészük hiányzik és sokáig hiányozni is fog.
A kínaiak is rájöttek arra amire 50 éve a japánok, hogy amit meg tudnak csinálni a nyugati országokban azt meg tudják csinálni ők maguk is - még gyorsabban és jobban is - így nem kell megelégedniük a kevés pénzzel járó beszállítói körben, tudnak ők maguk is teljes terméket legyártani, fejleszteni, eladni. Megint csak az autók: már nem adják el az alkatrészek tömegeit az autógyártáshoz nyugatra, hanem ők maguk gyártanak belőle autókat és azt vehetik meg tőlük készen.
Japán, majd a többi hasonló ázsiai kis tigris is így kezdte. Eleinte a vacak, olcsó japán termékeket ismerték az emberek, a mai generáció meg már abba nőtt bele, hogy egy japán gyártmány egyenlő a legmodernebb, legjobb minőségű termékkel. Most a kínaiak vannak ezen az úton. Most épp onnan is kiszorulnak azok az országok, gazdasági szereplők, akik eddig velük bérmunkában gyártattak, alapanyagot, alkatrészt vettek tőlük a saját drága termékeikhez. Már nem tartod vacaknak a kínai telefont sem, saját márkáik tarolnak itt Európában is.
Az országok pedig vagy kialakítják a saját piacaik védelmét, vagy valamennyire átalakítják a gazdaságukat arra, hogy amit lehet azt helyben gyártsanak le, vagy elveszítik ezt a versenyt véglegesen. Mert nem fognak tudni versenyezni az ázsiai termékekkel sem árban, sem minőségben. Nyersanyagot sem fognak tudni szerezni, hiszen a nagyobb cégek vesznek majd meg előlük mindent.
Akkor lesz az országban munkahely ha az az ország megvédi az embereit a máshol gyártott termékek tömegétől és megtanítja a polgárainak, hogy azt vegyék meg amit a saját országukban állítottak elő. Ez az amit Trump nagyon egyszerűen megfogalmazott saját magukkal kapcsolatban: "America first". Legyen a cég ott, termeljen, dolgoztasson ott abban az országban, fizessen oda adót, legyenek ottani állampolgárok a dolgozói és ne valahol Mexikóban vagy Kínában.
Ahogy vissza kell térni arra, hogy raktárakban előre kell berendezkedni alapanyaggal a termeléshez és minél közelebbről kell azt beszerezni.
"Akkor lesz az országban munkahely ha az az ország megvédi az embereit a máshol gyártott termékek tömegétől"
Nálunk egyelőre az a probléma, hogy nincs elég munkás, nem az, hogy nincs munkahely. (Illetve az is, hogy van egy jelentős népcsoport, akiket nem lehet érdemben bevonni a munkába). Ezért hoz be külföldről akit tud a kormány, ukránokat, indonézeket, stb:
Elfogytak az emberek, sosem látott problémával néz szembe Magyarország - Portfolio.hu
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!