A demokráciának miért van még ma is sok hívője?
"Az olasz fasizmus például elfogadhatóbb rendszer lenne, sőt a nácizmus is."
- Tudod, már leírtam párszor a hasonló kérdéseknél, és ismét leírom ha kell: az ilyen eszmerendszerek (fasizmus, nácizmus, stb.) olyanok, mint a szᴑpás: nem mindegy, hogy a fạsz melyik végén állsz.
Vagy ha jobban tetszik: ezek az eszmék csak addig tetszenek neked is, míg te vagy a hatalom birtokosa. Ha viszont VELED követik el azt, amit te oly szívesen tennél másokkal, baromira fel lennél háborodva, és rögtön követelnéd a téged megillető jogokat, ugye?
Pedro
A demokráciánál igenis létezik jobb rendszer, csak még nem találták ki.
A 2006-os rendőrterrorról meg annyit, hogy az alapfeltevés sem jó, ugyanis Magyarországon nincs és nem is volt demokrácia az elmúlt húsz évben. A demokrácia alapfeltétele a három hatalmi ág elválasztása, és a negyedik, a sajtó szabadságának garantálása. Magyarországon erről nem beszélhetünk. Szóval ha az itthon tapasztaltakra alapozod a demokrácia-ellenességedet, akkor menj, és nézd meg, hogy megy az élet egy demokratikus országban!
A fasizmus és a nácizmus valóban nem ugyanaz, de kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy most É-Koreában nem a komcsik uralkodnak, hanem a szocialisták. És tényleg vannak buktatói. Képzeld, hogy létrejön mondjuk egy pánszláv unió, és az első parancsuk, hogy ki kell irtani a magyarokat. Akkor már nem szeretnéd ennyire ezt az eszmét.
A demokrácia pedig az EDDIGI legjobb, leghumánusabb rendszer, csak mi nem tudjuk normálisan csinálni.
A demokrácia azt jelenti: néphatalom.
A köztársaság ezt jelenti: pártoskodás, egy rendszer megoszlása.
Modern diktatúra: Isten nélküli, gyorsan mulandó rendszer.
Keresztény királyság: Isten kegyelméből létrejött rendszer, melynek dinasztiája legitim. Csak jönnek az "öntudatra ébredt" unatkozó liberálisok, szocialisták és a nép felhergelésével és ideológiájukkal ezt tönkreteszik. Most vitatkozhat bárki velem, de a legtöbb mese a sötét középkorról liberális fikció.
http://www.youtube.com/watch?v=FPbTSFIbdK8
*
De a lényeg: az, hogy az állam az egységre törekedjen. A köztársaság meg a demokrácia szakadáshoz vezet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!