Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kommunizmusnak miért van...

A kommunizmusnak miért van még ma is sok hívője?

Figyelt kérdés
Gondolom azok, akiknek a szüleit/nagyszüleit nem kínozták meg az oroszok a II. Világháború után.. De akkor is, a kommunizmusnak több áldozata volt mint a fasizmusnak, akkor miért?
2010. szept. 12. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mert a kommunizmus az oroszokról szól?
2010. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
A fasizmusban is csak azok hisznek akik nem élték át. ugyanaz a szitu. Kegyetlen korszak, és mindig lesz olyan ember aki több pozitivumot lát benne.
2010. szept. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"A jelenlegi kommunista pártok és mozgalmak már 1956 elejétől, azaz a SZKP XX. kongresszusától számítva általánosan elítélik a kommunizmus nevében elkövetett bűncselekményeket. Jelentős kommunista szervezet, mely jogosnak ítélné a törvénytelenségeket ma nem létezik."


[link]

2010. szept. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy fasizmus vagy nemzetszocializmus.

Sztem ismeteljetek.

2010. szept. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Mert vannak korlátolt emberek, akik képesek mindenben csak azt látni, ami nekik tetszik. A maradékot képesek figyelmen kívül hagyni. Valahol irigylem őket :) Én nem vagyok ilyen csőlátású, de ők biztos boldogabbak :D
2010. szept. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A kommunizmusnak semmi köze az oroszokhoz. Ez egy eszme. Egy ideológia.


Én teljes mértékben egyetértek a nézettel. Mégse gondolom magam csőlátásúnak.


Mi van ma? Kb 1000 ember kezébe van a hatalom és a pénz, és mindenki aki alatta van, az ő zsebülbe dolgozik. Lásd, tesco. Minibálbérért / minimálbér alatt dolgoztat embereket, és ott kemény fizikai munka van, nem csak pihengetés. És szerintem egy ilyen munkás is megérdemli azt a fizetést, amiből eltudna tartani egy családod, amiből tudna házat venni, autót, eltudna járni kirándulni a családjával kirándulni stbstb... De amíg ez a kapitalizmus van, addig a csóró munkás még örül, hogy nem hal éhen, a tesco főnöke meg röhög a sok rabszolgán, hogy mennyi buta rabszolga van.

Nyilván a kommunizmusnak is vannak hibái, ezt belátom. De ott nem lenne ekkora különbség gazdag és szegény között. Ott mindenki fontos lenne. A gazdag fél milkát kereső programozó, aki naponta 3 órát dolgozik számítógép mellett, ugyanolyan munkát végez, mint az a pék, aki napi 10 órába iszonyatos körülmények között forróságba csinálja a kenyereket. Csak ő minimálbérért. Véleményem szerint a pék is megérdemli a normális fizetést, annak ellenére hogy nem végzett 30 szakmát meg nincs 10 nyelvizsgája...


De sajna ez nemfog változni, mert a gazdagok irányítják a világot, és az ő zsebüknek ez az eszme nem lenne jó hatással.

ÉS a politikába se lenne ennyi baromkodás, mint ami ma folyik. Néphülyítés van. Egyszer ez van, máskor az, nemtudunk haladni előre. Ráadásul az emberek buták a szavazáshoz, manipulálhatók a demokráciában. Arra szavaznak, aki több nyugdíjat ígér, vagy helyesebben néz ki, vagy a médiában megsimogat egy kisbabát blablabla... Aztán meg ha hatalomra kerülnek semmit se csinálnak, csak a saját hasznukat lesik.


És igen, ennél a jelenlegi helyzetnél még a kommunizmus is jobb.

2010. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azért mert egy utópisztikus baromság, ami megvalósíthatatlan, csak a műveletlen prolik ezt nem látják be.
2010. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kérdező én még sosem hallottam róla, hogy a fasizmusnak mennyi áldozata volt. De kérlek világosíts fel.
2010. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Mert a kommunizmus az oroszokról szól?"



Ahhoz képest mindkét megalkotója német volt, tényleg marhára az oroszokról szól.

2010. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Mert vannak korlátolt emberek, akik képesek mindenben csak azt látni, ami nekik tetszik. A maradékot képesek figyelmen kívül hagyni. Valahol irigylem őket :) Én nem vagyok ilyen csőlátású, de ők biztos boldogabbak :D"



Te inkább ultracsőlátásúnak vagy nevezhető, akinek fogalma sincs arról mi a kommunizmus.

2010. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!