Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem értem ezt az egész dolgot...

Nem értem ezt az egész dolgot mi a gond most a NATO-val ?

Figyelt kérdés

Putyin ugye azt mondja , hogy a NATO fegyvereket telepít a Baltikumba és az veszélyes. De könyörgőm a Balkán lakossága nem éri Moszkva lakosságát még azzal a 7000 NATO katonával sem. Komolyan Putyin attól tart, hogy ezek majd lerohanják Oroszországot ?

A rakéták én úgy tudom Nem telepített támadó rakéta fegyvereket Amerika Kelet Európába hanem inkább légvédelmi fegyvereket telepített csak.

Ha meg telepített akkor mi van ? Amerikának és Oroszországnak több mint 6000 atomfegyvere van külön. Nincs az a rakétavédelem ami megfognak ennyi rakétát ha esetleg atomháború lenne. Ott az egész világ menne a levesbe és ilyen esetben teljesen mindegy , hogy Moszkva 2 perc alatt menne a levesbe vagy New York 5 perc alatt. Ez a mindegy kategória. tehát ez nem tűnik valami észszerű indoknak nekem


2022. márc. 2. 09:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy érdekes mód már Finnországban és Svédország is beakar lépni a NATO-ba mert ők is félnek Putykostól, ugyanis Finnország pl Cári Orosz Birodalom része volt.
2022. márc. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Deff ***** válasza:
80%
Nem vette körbe, szuverén országok kértek a felvételüket a NATO-ba.
2022. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%
Ukrajna is szuverén állam, amúgy fura, hogy a magyarok nem látták azt amit én, bár még én a 2008-as Grúziai inváziója előtt láttam egy tévé műsort ahol bemutatták Transzisztriát, Dél-Oszétiát, Abháziát, ezekben mind orosz békefenntartó csapatok vannak és Putyin biztosítja, hogy függetlenek legyenek, de Nemzetközileg nem elismertek. Nos itt is a nyugatot náci államokkként tüntette fel az ottani Putyin-barát politika... és ez sok mindent elmondd...
2022. márc. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
16%

Az amerikaiak szerinted hogyan viszonyulnának ahhoz, ha pl Oroszország katonai szövetségese lenne Mexikó és oda telepítenének orosz ballisztikus rakétákat???

Ugyanez van pepitában.

2022. márc. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
#14 az a különbség, hogy oroszország mellett már amúgyis vannak nato tagállamok, atom rakáték, voltak és lesznek is. Annyira gyenge példa és ürügy, hogy még oroszország sem hangoztatta sokat.
2022. márc. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#8

"Ennek az egyezménynek mi a neve ?"


Nincs ilyen egyezmény. Szóbeli megállapodások történtek az akkori Szovjetunióval.

2022. márc. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Viszont létezik egy Budapesti Memorandum elnevezésű egyezmény (milyen furcsa, ezt itt Budapesten kötötték 1994 dec. 5.-n), amelyet az oroszok is aláírtak, és amely deklarálja Ukrajna függetlenségét és határainak sérthetetlenségét. Cserébe Ukrajna leszerelte a majndem 2000 darabos atomfegyver készletét.


Milyen furcsa, 20 évvel később (2014-ben) ezt az egyezményt éppen az oroszok szegték meg, a Krím elcsatolásával. Az USA akkor jelezte ezt, de persze az oroszok sz@rtak rá...


Most akkor milyen egyezményt is akarnak betartani/betartatni az oroszok? Ami jó nekik, azt tartsa be mindenki, ami nem jó azt meg nyugodtan felrúghatják? Szerintem ez nem így működik, és euzt jó lenne, ha végre megtanulná Oroszország.

2022. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
49%
16. Te egyébként el tudod képzelni hogy az USA és az oroszok csak úgy szóban megegyeztek anno? Semmilyen szerződés, dokumentum közvetlen egy hidegháború után. Usa: -Megígérjük hogy nem terjeszkedünk. Orosz: -Rendben, elhiszem
2022. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18


Elképzelni bármit el tudok, az más kérdés, hogy ezt nyilván csak azért adták be a ruszkiknak, hogy aláírják a papírokat. De ha olyan fontos lett volna ez az oroszoknak, akkor papírba foglalták volna.

2022. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!