Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem értem ezt az egész menzesz...

Nem értem ezt az egész menzeszes dolgot?

Figyelt kérdés

Nem ertem ezt az egeszet, es most baj is mert irtak fel duphastont mert nem jott meg sose idobe(a letoltott noi naptar szerint) es ez elvileg helyre allitja, es az lenne a kerdesem hogyan kell szedni tovabb ezt a gyogyszert? 3doboztal irt fel a nodoki es az elso doboz ma fogyott el, most kezdjem el a tobbit is szedni vagy hogyan van ez? Juni18.-an mult el es aug 3.-an kezdtem el szedni a gyogyszer, ha ez segit valamit,

Valaszokat elore koszonom es a trollok kimeljenek.18L



2018. aug. 12. 17:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja es azt elfelejtettem hogy most a napokban nagyon sok feher suru allagu cucc jon belolem:l ez mitol lehet?
2018. aug. 12. 17:40
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A betegtájékoztatóban benne kell lennie rendesen minden információnak. Ha nem tudsz eligazodni rajta, inkább hívd fel a dokidat! Ha más orvos van bent (nőgyógyász), az is jó, ő is tud válaszolni. Ha egyéb panasz is van (folyás), nem ártana visszamenni vizsgálatra.
2018. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tajekoztatoba nincs benne hogyan kell szedni:l
2018. aug. 12. 18:03
 4/14 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi tenyleg benne van! Pedig mar 6x atragtam a papirt :D akkor mar csak abba kellene a segitseg hogy mit jelent az hogy ciklus 11.-napjatol 25.-ig? 15napig kell szednem vagy amig meg nem jön?
2018. aug. 12. 18:07
 5/14 A kérdező kommentje:
A suru feher folyasrol szolnom kellene a dokinak? A melleim is nagyon megduzzadtak ezektol bajom lehet?
2018. aug. 12. 18:10
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
18 éves létedre olyanokat kérdezel, mint egy kis tini. Hány naposak voltak a ciklusaid az elmúlt 1 évben? Egy pillanatra sem akarlak bántani, de ahogy ezt a kérdést megírtad, simán kinézem belőled, hogy rendszeres a ciklusod, csak nem vagy tisztában azzal, mi számít rendszeresnek. A fehérfolyás normális. Így tisztul a hüvely. Ha sok van, az lehet ovuláció miatt. Ha egyéb panasz társul hozzá, akor fertőzésről van szó, és nőgyógyászhoz kell menni. De a te esetedben a leírás alapján erről szó sincs.
2018. aug. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy ugy nez ki, mert soha senki nem magyarazta el..

Altalaba 5napig van meg de volt amikor 2-3nap es volt hogy 2honapig nem jott meg, voltam nogyogyasznal es azt mondta h huvelygyulladasom van, a feher folyas meg most mas nagyon sok jon es nagyon kremes,klyan mintha majonezt nyomnad ki csak kicsit vilagosabb es nincs szaga (de ezt arra fogtam hogy a gyulladas jon ki a gyogyszertol mert szedtem 3napig antibiotikumot) hat nem tudom fogalmam nincs az egeszrol :l nogyogyaszomat meg nem akarom minden kis izeert hivogatni :l

2018. aug. 12. 18:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Fel kellene jegyezned mindig a menstruáció első napját. Egy ciklus akkor rendszeres, ha mindig nagyjából ugyanannyi nap telik el két egymást követő menstruáció első napjai között. A ciklus a menstruáció első napjától a következő menstruáció első napjáig tart, 21-40 nap között normális. Ezer cikk van a neten, olvasgass utána, mert nőként ezt nagyon fontos lenne tudnod.
2018. aug. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szedtem le ilyen noi naptart elvileg ki kene mindent irnia hogy en is ertsem de semmit se ir ki, azt se tudom mi az hogy ovulacio meg ezek a dolgok, csak annyit tudok errol h minden honapba meg kellene jonnie :l

Olvasgattam mar utana de igy se nagyon ertettem mi micsoda meg mindig csak arra lyukadtam ki hogy gyerek igy gyerek ugy..

2018. aug. 12. 21:32
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell minden hónapban megjönnie. 21-40 nap között kell megjönnie. Ha neked pl 37 napos a ciklusod, akkor logikus, hogy nem minden hónapban fog megjönni, mivel egy hónap csak 30-31 napos. Nem kell ide semmiféle netes kalkulátor. Fogsz egy hagyományos kis kézi naptárt. Bekarikázod az eddigi vérzéseid első napjait, és megszámolod, hány nap telt el közük. Ez azért csak meni fog. :D +/- 1 hét csúszás bőven belefér. Tehát ha pl egyszer 28 napos a ciklusod, utána 34, aztán meg 30, akkor ez egy rendszeres ciklus. Az ovuláció a peteérést jelenti. Tankönyv szerint minden menstruáció 1. napja előtt 14 nappal van ovuláció. Ilyenkor 24 órán keresztül megtermékenyíthető a petesejt. DE mivel nem vagyunk gépek, MINDIG védekezni kell, mert bármikor lehet spontán/korábbi/későbbi peteérés. A megszakítás nem védekezés, ezt nem lehet elégszer hangoztatni. A gumi és a fogamzásgátló tabletta a 2 legbiztonságosabb megoldás. Nyilván rendesen használva elég az egyik.
2018. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!