Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Durván szőrös vagyok. Pokol...

Durván szőrös vagyok. Pokol lesz az egész életem?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, kb 14 évesen vettem észre magamon, hogy szőrösödök olyan helyeken is, ahol normális esetben nem kéne. Ezalatt értem a fenekem (kívül, a farpofák), a derekamtól a hátam közepéig, a hasam, és még sorolhatnám. Pechemre még sötét hajú vagyok, így ezek a szőrök is - ha nem is feketék - de nagyon sötétbarnák és hosszúak. Hogy eltudjátok képzelni, kerestem hasonló képeket a neten:


[link]


[link]


Általában epilátorral szőrtelenítek, a hátamon ezt ma meg is oldottam nyakatekert pózokkal a tükör előtt, noha iszonyatosan fájt és egyelőre pöttyös is. A fenekemen viszont muszáj szőrtelenítőkrémet/ borotvát használnom, amiktől félek, hogy egy, borostás lesz, kettő, szinte naponta kell csinálnom. Mondták már páran, hogy nem tudják mi a bajom, miért vagyok ilyen gátlásos lány; hát ezért. Undorítóan érzem magam, mintha egy torzszülött lennék és (az is vagyok, tudom). Mindenképp tervben van, hogy orvoshoz megyek és tudom itt is ezt fogják ajánlani rengetegen, mert ez valószínűleg hormon probléma, de hozzátenném, hogy a menstruációmmal semmi probléma nincs és rettentően tartok a hormonkezelésektől, egyrészt mert tudom, hogy az a szőr, ami egyszer kinőtt, már mindig ki fog nőni, másrészt pedig amúgy sem kicsik a melleim és a fenekem, a női hormonoktól pedig bizonyára még jobban megnövekednének. Így mégsem élhetem le az életem, örökre egyedül fogok maradni, így női Chewbacca-ként :( Mitévő legyek?


2018. aug. 11. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Kimondta neked azt a marhaságot, hogy ha hormonális segítséget kapsz, akkor nem fog eltünni, és maradandó lesz?


Mond meg annak az oktondinak, hogy ha kinyitja legközelebb a száját, akkor próbáljon valós és okos dolgot is mondani, ne csak a sötét butaságot.


Hormonkezelés után nem fog többet kijönni...

2018. aug. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Orvoshoz mész, egyáltalán nem biztos, hogy hormont kell szedned, lehet, hogy pont hormongátlót.
2018. aug. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Ne parázz, az se tragédia, ha így maradsz. Hidd el, az ember maga többet problémázik ilyesmin, mint a partnere :) Én évekig voltam beszarva h milyen undorító vagyok, perpill imádom h olyan vagyok, amilyen, mert így szeretnek. Amúgy nem olyan szörnyűek ezek a képek, de ha zavar, a hormonkezelés se ördögtől való. Ne hagyd, hogy megkeserítse az életed, ettől még simán lehetsz szép, vonzó nő :)
2018. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Lehet, hogy teljesen egészséges vagy, ha ennyire zavar a szőröd, egy végleges lézeres kezeléssorozattal el lehet tüntetni
2018. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Túlspilázod ezt rendesen! Ez egyáltalán nem visszataszító! Mellékeljek olyan képet, amik tényleg tényleg farkasembereket mutatnak? Keresed magadnak a problémát! Szerintem akkor se lennél ronda, ha így hagynád, de ha orvoshoz akarsz menni, akkor bízzál meg benne, hidd el, hogy kárt okoz a kezelés, hanem használ. Inkább az önértékeléseden kéne dolgoznod!
2018. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Mármint nem kárt okoz
2018. aug. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Azért ezt a szőrt korlátozott számban látják emberek, szóval...
2018. aug. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

Nem biztos, hogy gond van a hormonjaiddal, de nem ártana megnézetni.

Én is a végleges szőrtelenítést ajánlom. Sötét szőrnél állítólag nagyon hatásos.

2018. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
67%

Nekem is ilyen volt, csak nekem 12 évesen jött elő... lehet most szomi leszel de én korházról korházra jártam és semmit nem tudtak mondani, a hormonok is rendben voltak, minden... genetikai oka van, nálunk az össze lány tesóm ugyan ilyen mint én a fiú tesómon semmi szőr nincs.


ugyan nekem a hátam soha nem volt szőrös, a lábam kb. mint a fiúké vagy rosszabb.... én próbáltam mindennel, gyantával és epilátorral is de ugyan olyan gyorsan visszenőtt mintha csak borotválnám a lábam, eszméletlen...

Ha megtehetitek akkor én a lézeres szőrtelenitést ajánlom, ha nem is múlik el akkor inkább ilyen kicsi pelyhesként marad meg ráadáasul neked akkor pont jó mert minnél sötétebb a bőrszin annál jobban kifejti a hatását

orvos: endokrinológus, de inkább a magán utat választanám mert a rendes TB-s endokrinológushoz 6 hónap a várakozási idő :(


A lelki része: el kell fogadnod magad igy ahogy van... nekem egyszer meglátták a fiúk általánosban a lábam és jetinek csúfoltak, és én is rosszul érzem magam amikor le kell vetkőzni, tavaly összevesztem az orvosi vizsgálaton a suliban az orvossal hogy én ugyan nem veszem le a gatyám (pont nem szőrtelenitettem), ott volt 5 lány velem.... a nyár a rizikósabb de amugy télen én fent hagyom a bundám :3 és ne hidd hogy te vagy egyedüli ilyen, nézd én us ilyen vagyok, a kishugom óvodás de eskü hogy fél centis szőr van a lábán és a fenekén is ... kolis voltam, ott a lányok nagy részének szőrős a lába még is pólóban bugyiban sétálgattak, el kell fogadni magad, az élet igazságtalan, amiért kicist szőrösebb vagy nem vagy undoritó (én a genetikai hulladék szót használom magamra) mostantól kérlek kezdd el nézni a lányokat a buszon, a boltba stb. hogy hány ember szőrös


21/L

2018. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez még túl fiatal kor, ilyenkor sok lányon fokozott szőrnövekedés tapasztalható. Mindenesetre egy endokrinológiai vizsgálat nem árt, mert a mellékvese hormonok okozzák az ilyen szőrnövekedést. Egyébként ettől még teljesen normális életet élhetsz, gyerekeid is lehetnek, hacsak nem teszed tönkre saját magad életét a túlzott lelkizéssel.
2018. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!