Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németország "queerügyi"...

Németország "queerügyi" kormánybiztost nevezett ki. Még mindig LMBTQ propaganda?

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 05:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
100%

"Cöhh te ehhez túl műveletlen vagy, te ezt nem értheted."


Egy két kivételtől eltekintve ez jön át minden válaszotokból.

Ugyanúgy amikor te nekiállsz angolul savazni a másikat.

Tudom most az lesz a következő:


"Nem kell ez az önsajnáltató duma egyszerűbb ha leírod hogy homofób vagy"


De ne így legyen:)

2022. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:

"Ugyanúgy amikor te nekiállsz angolul savazni a másikat."


Mert ugy lattam hogy mar veszett az ugy, de ugy latszik fejlodokepes vagy es ez jo. Mert ha nem lennek meleg lehet en meg nehezebben fognam fel a dolgokat ez ugyben. Regen mikor nem akartam bevallani, elfogadni akkor alapbol utaltam a melegeket meg a nem feher embereket is (bar nem mondom hogy minden meleg ellenes rasszista)


De amint latod mar a kerdes elegge egyoldalu. Van Nemetorszagba queerügyi kormánybiztos ezert ez mar LMBTQ propaganda. Ez eleg rossz allaspont sztem.

2022. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:

"de ugy latszik fejlodokepes vagy es ez jo."


Na pont erről beszéltem. Most egy kicsit én oktatlak ki téged és veszek el a részletekben: Amikor valaki ellenszenves a melegekkel az többnyire (és akkor itt engedtessék meg ennyi általánosítás a saját baráti körömben ahol ez a téma szóba kerül) az ilyen leereszkedő stílus miatt az. Gyakorlatilag organikusan bele van kódolva egy ilyen mondatba vagy tagmondatba hogy ti magatokat aki meleg azokhoz kellene "fel" fejlődni és megírni a megfelelő házi feladatokat amikor is majd egyáltalán ti érdemesnek találjátok a másikat a vitára. Te sem okosabb sem érdemesebb az élete nem vagy mint más és még tévedhetetlen sem vagy. Én nem vagyok annyira biztos abban amit állítok de ha megfigyelted én inkább apránként próbálom megérteni ezt a dolgot nem egészében alkotok szummázva véleményt. Részleteibe kritizálom, mert minél több mindent értek meg azt érezem annál kevesebbet tudok. És nem csak az én kérdésem volt(amit az előbb idéztem) szerintem már ezen oldalon amire korrekt válasz helyett cinizmust és lenézést kaptam.

És az sem megoldás ha amikor tényleg olyannal találkozol aki nem hajlandó nyitott lenni akkor annak még egyet odaszarsz mert megérdemli úgyis hülye.

2022. jan. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam hogy okosabb vagyok, hanem hogy mivel meleg vagyok konnyebben szimpatizalok az LMBTQ-val es en szemelyesen ezt egy pozitiv fejlodesnek veszem. Az intelligencia amugyis relativ.
2022. jan. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
És ez hogy te erre büszke vagy(javíts ki ha rossz szót használok) nem gondolod hogy épp elveszi a józan ítélő képességed egy vitában és ez miatt az érzelmi töltet miatt kezded el köpködni a másikat?
2022. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
Plusz ha valamibe érintett vagy akkor szerintem maximum annak ellenére tudsz józanul higgadtan gondolkozni és vitázni és nem annak következtében.
2022. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:

'nem gondolod hogy épp elveszi a józan ítélő képességed egy vitában és ez miatt az érzelmi töltet miatt kezded el köpködni a másikat?"


Neha ez igaz bar tobbnyire racionalis erveket hozok fel az allaspontom mellett, legalbbis alaposan atgondolom mit mondok (irasban konnyebb). Bar ez az ellen taborra is lehet igaz ha ok meleg ellenesek. Mert ha nem erdekli oket a tema akkor nem szolnanak bele, ergo erzelmeket kotnek hozza ami sokszor elkodositi az eszeru gondolkodast mindket oldalon.

Mindenki lehet elvakult mar csak azert is hogy a sajat velemenyet megvedje.


"Plusz ha valamibe érintett vagy akkor szerintem maximum annak ellenére tudsz józanul higgadtan gondolkozni és vitázni és nem annak következtében"


Ezt a "genetic fallacy" kategoriaba sorolnam.

2022. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:

Nem táborokban kellene gondolkozni, ezzel sok konfliktus és félreértés elkerülhető. Nincsen konkrétan meleg ellenes tábor, ill persze van egy réteg aki pl ideírja hogy olvasztó tégelyben kellene lefőzni a buz;kat, de azokkal én ugyanúgy nem értek egyet, mert szerintem a gázkamra lenne a megfelelő:D


Viccet félre téve, meg kéne húzni egy határt hogy mi melegellenes és mi meleglobbi ellenes. A többség akiket melegellenesnek tituláltok, PONTOSABBAN nem is a melegek! Hanem leginkább akik nem melegek viszont azt hazudják hogy a melegek iránti szolidaritás nevében akarnak ezt vagy azt, de mellette hidd el hogy leszarják hogy mi van veled, csakis politikai like szerzés miatt nyomulnak azokkal van a baj. Ugyanaz mint amikor egy multinacionális vagy bármilyen cég marketingesei beleillesztik a melegeket a saját arculatukba de mellette tojnak melegekre vagy bármilyen másik lmbtq kisebbség valós igényeire és szenvedéseire mert ahol ez társadalmilag nem annyira elfogadott mint itt, azokon a helyeken már a gazdasági és profit érdekeknek megfelelő plakátok lesznek kirakni és azt a műsort sorozatot fogják a megfelelő cenzúrával leadni. Itt szó sincsen arról hogy ténylegesen bárkit is érdekel az igazi melegeken és lmbtq tagokon kívül. És nagyon megmosolyogtató mikor itt magyarázzák az aktivistáik a bizonyítványt és próbálják lejáratni azt aki ezen át lát.


"Mindenki lehet elvakult mar csak azert is hogy a sajat velemenyet megvedje."


Igen igen, csak tudod máris kevésbé gondolom elvakultnak aki gőg és cinizmus nélkül tud vitázni. Ezt hívják vita kultúrának. És nagyon kevés az az ember aki azután képes megőrizni a hideg vérét.


""Ezt a genetic fallacy katogriába sorolnám."



Nem értem ez ezesetben mit jelent vagy hogyan kapcsolódik ide.

2022. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:

"Plusz ha valamibe érintett vagy akkor szerintem maximum annak ellenére tudsz józanul higgadtan gondolkozni és vitázni és nem annak következtében"


Erre ertettem hogy "genetic fallacy". Nagyjabol azt jelenti hogy nem az ervet kritizalja vki hanem hogy kitol jon az a bizonyos erv, ergo szerintem egy temaban erintett szemely is tud ugyanolyan jo erveket felhozni mint aki nem erintett. De ez vmikor forditva is van pl. ha egy kereszteny azt mondja hogy en ateistakent ne vitazzak a keresztenysegrol.

2022. jan. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
Mivel éppen nem volt semmilyen érv amit kritizálni akartam volna, azt boncolgattam miért szakadhat el a cérna valakinél könnyebben aki érintett a témában. Ez meg szalmabáb érvelés hiszen nem mondtam olyat hogy nem tudsz felhozni érveket azért mert érintett vagy, nyilván ennek semmi köze hozzá, sőt talán, mivel te magad a bőrödön tapasztalhatod ezért olyan dolgokat is megláthatsz amit más aki nem érintett az nem fog érezni. Azt viszont állítom hogy emiatt jobban magadra veszed ha egy konkrét dologban aminek a helyességéről te magad meg vagy győződve de a vitapartnered nem akkor jelzőket aggatsz a másikra és lekezelő vagy.
2022. jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!