Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugat miért adja fel ?

A nyugat miért adja fel ?

Figyelt kérdés
Én azt veszem észre a nyugati mentalitásban , hogy egyszerűen ami holnapra nem hoz pénzt azt nem is csinálják. Kína például bányákat vásárol fel a világon például Afganisztánban ahol még jó pár évig nem lehet bányászni ezért még nincs belőle profit de 10-20 év múlva meg igen. Az autóipari tervezőket sorra csábítják Kínába. Miért nem licitálnak a Kínai ajánlatra ? Egyszerűen nem értem miért engednek ekkora teret a Kínai tőkének

2021. dec. 24. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Mert Nyugaton az államnak közel sincs akkora beleszólása a gazdasági ügyekbe mint Kínában. Kínában a nagycégek általában részben vagy egészben állami tulajdonban vannak, és az állam megengedheti magának, hogy akár évtizedeken keresztül is veszteségesen üzemeltessen valamit, mert az elsődleges bevételi forrása az adók. Egy magáncég számára ez nem lehetőség. Sajnos ez a laissez-faire kapitalizmus velejárója.
2021. dec. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon sokan megénekelték már ezt, ahogy az első is írja, ez a nyugati poltikai rendszer talán legkomolyabb hibája. A választások során megválasztott és hatalmat szerzett válaszolt politikai csoportok nem 10, 20, 25 ne adj Isten 100 éves következményekben érdekeltek, hanem abban, hogy megtartsák hatalmukat a következő választásokig, (és így a kontrolljukat az erőforrások felett), így rövid, pár hónapos, max 1-2 éves periódusokra terveznek, nem törődve a hosszú távú következményekkel, míg a Kínai Kommunista Párt 70 éve is hatalmon volt, és talán 50 év múlva is hatalmon lesz, így törődnek a dolgok hosszú távú következményeivel, akár a rövid táv rovására.
2021. dec. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Carpe diem mentalitás. Ha nem segít hozzá a mai piáláshoz, akkor kit érdekel?
2021. dec. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Tök vicces, hogy mások meg éppen amiatt ekézik a "hülyenyugatot", hogy ellentétben mondjuk Kínával irgalmatlan pénzeket költ a jövőre! Lásd. pl. megújuló és jelenleg valóban gazdaságtalanabb erőforrások nyomása, környezetvédelmi kvóták a legszigorúbbak a világon stb. Tehát valahol nekem bevallom muris, hogy te még éppen azzal vádolod a nyugatot, amivel jobbára éppen pl. Kínát lehetne, mert ott tényleg az van, hogy ami hasznot hoz, azt csinálják, a jövőre meg nem gondolnak lásd. egykézés akkor a 70-es évek végén tök jó volt lekorlátozni a gyerekvállalást, most meg már gondjaik vannak emiatt.
2021. dec. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Valóban baj lehet abból, hogy nem tervezünk bizonyos gazdasági kérdésekben elég távolra, de ahogy írták is előttem bizonyos gazdasági kérdésekben pedig Kína nem tervez eléggé előre, bár azt meg kell említeni, hogy ráugrottak ők is a zöld vonatra már, legfeljebb nem olyan vehemenciával mint Nyugaton.
2021. dec. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kína egy ügyes gazdaság politikával csinálja a dolgait. De én ketté venném a jelen befektetéseit és a jövő befektetéseit.


A jelenről annyit, hogy Kína ontja a pénzt a saját iparába de ez még csak egy dolog. Az a fő, hogy olyan területekbe ontja a pénzt amiben valóban van potenciál ezek főleg az elektronika, informatika, megújuló energiaforrás rendszerek, elektromos autók stb. Ezért tudtak kinőni olyan cégek , mint a Huawei, Xiaomi Aliexpress stb. Amik nemzetközi szinten is képviselik a Kínai ipart. Ezen kívül jelentős Kínai tőke befektetés van amik rövid vagy középtávon is tudnak nyereségesek lenni. Valamint ott egy tény, hogy Kína a legnagyobb piac jelenleg a világon. Az Apple de a Volkswagennek is a legnagyobb piaca itt van. Nyugaton szintén vannak ilyen fajta befektetések csak ezeket többnyire nem állambácsi irányítja


Ami a hosszútávú dolgokat illeti abban meg szintén próbál felvásárolni minden olyan nyersanyagot ami befolyásolja a jövőt. Szillícium, Lítium és társai sorra Kínai tulajdonba kerülnek amivel Kína azt akarja elérni, hogy egyeduralkodó legyen az elektronikai piacon és megkerülhetetlen legyen és az Amerikai cégek se tudják mástól beszerezni a szükséges nyersanyagot csak Kínai cégtől. A pénz piacokon is jelen vannak a világ egyik ha nem a legnagyobb hitelezője. Rengeteg hitelt add olyan országoknak akikre szüksége van és rendre vásárol állampapírokat. Például Amerikai állampapír birtokosok listáján is a 2. helyen van. Rengeteg termőföldet vásárol fel a világ különböző pontján ahonnan vagy feldolgozott vagy feldolgozatlan formában viszik az élelmiszert a hazai piacokra. Itt valaki írta a megújulóenergiákat. Kína "Igaz, hogy Kína adja az emberiség szén-dioxid-emissziójának majdnem harmadát, de az is igaz, hogy tavaly több megújuló energia-beruházást eszközölt, mint a listában utána következő öt ország együtt." Nem csak, hogy ráfeküdtek hanem eléggé komolyan nyomják de ennek semmi lenyomata a nyugati sajtóban. Ezeket a hosszútávú befektetéseket hiányolom én is nyugatról ahol csak negyed években meg 4 években gondolkodnak.


Viszont Kínának van egy nagyon nagy előnye. Mégpedig a politika és társadalmi kapcsolatok rendje. Az országban nincs akkor széthúzás , mint Amerikában vagy Európában a kisebbségek miatt . Kínának is van nyilván rengeteg hibája. Itt meglehet említeni, hogy a környezet szennyezést vagy például az elöregedő társadalmat.

2021. dec. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2021. dec. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!