A fejlett világban a jobboldal sorozatos választási vereségeiben mekkora szerepet játszik a jobboldal individualizmusa, hogy a jobboldal szerint az embereknek nem kell vigyázniuk egymásra?
Erről beszéltem. XD Akinek rögeszméje, hogy egy állam csak segélyre költ (te jó ég -.-), máris igazolja a fenti állítást.
Olyan meg, hogy "balliberális", nincs. A jobboldal ragaszkodik a szabadpiaci dogmákhoz. A jobboldal liberális, szabadpiacpárti, a baloldal szociális, szabályozáspárti.
#11
A "putris buckalakok"-on már kipróbált és bevált felzárkóztatási programok alapján mondom.
Tudom, hogy nálatok, a barlangban áram sincs, de normális ember olvas híreket.
#13
"Szép ballib lózungok, biztosan senki nem írta még le ezen az oldalon vagy százszor korábban"
Ha valamit egyszer írok le, akkor mást jelent/más a hatása, mintha 100-szor írnám le?
Ha 100-szor írom le, hogy a Föld geoid, akkor nem lesz az?
"egyre könnyebben (igen, még a mostaninál is könnyebben) is lépnek le a képzett emberek más országokba?"
Mármint a problémát, ami megoldódik, ha több pénzt teszel az oktatásba?
Láthatóan most se lép le mindenki, aki megtehetné, mivel a top gimiknek sem megy ki a teljes évfolyama külföldre.
Vagyis a jobb oktatással több lenne a magasan képzett ember, ez húzza a GDP-t, ami pedig a fizetéseket.
"Ha a nulladik lépés már stabilan megy, akkor majd haladunk tovább."
Csak a 0. lépés oktatási reformmal kezdődik, ami még mindig nem volt.
"a segélyre berendezkedett, amúgy munkaképes emberekből a társadalom hasznos tagja válhasson"
Amihez az oktatásba kell pénzt nyomni.
Eddig ugyanazt mondod, amit én, csak én tudom miről beszélek, míg te nem.
"A ballibek meg előbújnak ezredjére is a "tÖbB pÉnZt aZ oKtAtÁsBa" kezdetű demagógiájukkal. A személyeskedésed nem érdekel."
Nem személyeskedés, ami tény.
Ha valaki ostoba, akkor ostobának hívni nem személyeskedés.
Ha nem jössz rá, hogy úgy érhető el, hogy a leszakadó réteg fiataljaival többet foglalkozzon a tanár, ami megfelelő munkakörülményekkel lehet, ne legyen túl terhelve és legyen jó fizetése. Továbbá minden hol legyen megfelelő iskolapszichológus, aki foglalkozik velük, akkor ki lehet mondani, hogy nem vagy valami okos.
Ezenkívül - ez nem oktatás, de kell - erősebb szociális háló kell, ahol a szociális dolgozók, akár a családhoz járnak rendszeresen, és foglalkoznak velük.
Ez sok pénz, de így lehet felzárkóztatni. Amit leírtál, az már működik sok helyen kicsiben, csak az állam nem karolta fel ezeket soha, mivel egyrészt nem érdeke, másrészt sok pénzbe kerülne.
"Bevált felzárkóztatási programok" XD és nem szakad rá a plafon.
Persze, nem az összes megy ki hanem "csak" mondjuk a 2/3-uk. Az én gimimben volt ilyen kérdés h. ki tervezi Magyarországon a jövőjét és 1-2 emberen kívül senki. Ma még rosszabb a helyzet. A szolgáltatói szektorhoz (turizmus, vendéglátás, szállítás) elég a nyolc osztály is.
Igen, ennyire idióta a jobboldal. :D Végezzenek az emberek csak 8 osztályt, ne legyenek szakembereink. :D Vicc.
Attól, hogy a legtöbben ki akarnak menni, sokak számára ez csak ábránd, és nem azt jelenti, hogy ki is fognak menni. A nagy részük Magyarországon marad, és az ország jövője rajtuk múlik. Még ha sokan ki is mennek, fontos, hogy aki itt van, képzett legyen.
A jobboldal sosem individualista. Éppen ellenkezőleg, a klasszikus jobboldal vallja a kollektivizmus elvét, a társadalom, a nemzet összetartásának fontosságát. Ezzel áll szemben a liberalizmus, amely individualista, hiszen az egyént a közösségnél elsőrendűbbnek tartja. A liberalizmus nem jobboldali, soha nem is volt az. A francia forradalom idejére visszavezethetően a baloldalhoz tartozik.
Megjegyzem, nem szeretem a jobb és baloldal besorolásokat: régen sem volt értelmük, és most sincs. Te, kedves kérdező, láthatóan máshogyan értelmezed őket mint én.
#21. "Olyan meg, hogy "balliberális", nincs."
Ezt én pontosan tudom. Ezt ne velem beszéld meg, hanem azokkal a ballibekkel, akik ezt a jelzőt saját magukra használják a '90-es évek eleje óta. Jellemzően ennyire vannak képben az élet más területein is.
#25 Rosszul értelmezed őket. A Nagy Francia Forradalom idején, ha létezett is ilyen szó, hogy "liberalizmus", a társadalom felszabadítását jelentette a feudális elnyomás alól, ami egy progresszív, baloldali, szociális irány volt, nem liberális. Gazdaságpolitikailag pont a kötött árakat, az arisztokraták és az egyház földjeinek köztulajdonba vételét és a közjóléti intézkedéseket helyezték előtérbe, nem volt semmilyen tekintetben "liberális".
A jobboldal mindig individualista, pont azért tettem fel a kérdést, mert a kérdésfeltevés előtt hangzott el itt az oldalon egy jobboldalitól, hogy az emberekkel nem kell törődni, mindenki törődjön magával. Tipikus liberális, szabadpiac-párti, szabályozás-ellenes, individualista, anti-szoc, szocio-darwinista, jobboldali felfogás.
A jobboldal mint kollektivista? Ez viccnek is rossz. A társadalom, a nemzet összetartásának fontossága is csak egy duma a részükről, csak a leggazdagabbak érdekeit tartják fontosnak.
#26 Pont nem. A baloldaliak, szakszervezetisek keményen dolgozó melósok, legyenek szellemi vagy fizikai dolgozók. De a jobboldal prolizása is mutatja, mennyire individualisták, és megvetik a saját honfitársaikat.
27) Attól, mert valaki helytelenül használ egy kifejezést, neked még nem kell utánoznod.
#28. "27) Attól, mert valaki helytelenül használ egy kifejezést, neked még nem kell utánoznod."
Köszi a népnevelést, de részemről ez szándékos. Amolyan gúny, tudod. ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!