Valóban akkora hatalma van e a mindenkori amerikai elnöknek mint hittük ha pár óriáscégen múlik hogy egyáltalán kommunikálhat e az emberekkel?
A kérdés NEM Trump személyéről vagy a múltkor történtekről szól ahogy arról sem hogy megérdemelte e a bannolást mindenhonnan. Hanem hogy rendben van e az hogy a közösségi média-óriások (melyek közül pl. a Twitter simán elnézi a kínai kommunista propagandát is) a szabad világ állítólagos vezetőjétől is megtagadhatják hogy megszólíthassa a választópolgárokat. (Igen, tudom, "magáncégek, azt csinálnak amit akarnak", de a szabad világ vezetőjével is?)
Mégegyszer: nem csupán Trump-ról beszélek hanem bármelyik éppen aktuális elnökről. Nem is arról hogy mennyire valószínű hogy megtörténik hanem hogy egyáltalán megtörténhet. Hogy a Jack Dorsey-knak meg a Zuckerberg-eknek ekkora hatalom van a kezükben.
Mégis ki irányít ha az Egyesült Államok elnökét véglegesen tilthatják a Twitter-ről, Facebook-ról, Instagram-ról, Snapchat-ről, a Google meghatározhatja hogy a YouTube-on milyen állítások és információk jelenhetnek meg róla, stb.?
Ha őt törölhetik miért lenne probléma nekik engem vagy téged törölni?
#51
WoW, ki gondolta volna, hogy a telex.hu-nak nem tetszik a szólásszabadság...
"A Parler esete bizonyítja hogy maga a cenzúra nem áll meg Trump-nál."
A Parler átmehet jobbos szerverszolgáltatókhoz, ugyanis Amerikában ilyenek is vannak, és tárt karral fogadják. Valószínű ilyenhez költöznek, és rövidesen újra működni fog.
Már a kérdés sem pontos. Nem tiltotta ki senki a "szabad világ legnagyobb hatalmú vezetőjét", hanem bannoltak egy felhasználót, aki megszegte a felhasználási feltételeiket -függetlenül attól, hogy jelenleg ő az U.S.A. elnöke.
És ezt nagy részben magának köszönheti... Ő volt az, aki állandóan az internetes vállalkozások minél nagyobb állami befolyásolását szorgalmazta, kormányzati kontroll alá akarta helyezni ezeket, stb. Perek, bírságok, korlátozások után aztán megszületett a t{rvény, miszerint a szolgáltató a felelős a rendszerén tárolt illetve megjelenített adatokért. Szóval nem lehet csodálkozni azon, hogy aki több milliárdot beleölt a rendszerébe, az félti annyira, hogy nem akar mégugyanennyit bírságra kifizetni vagy lehúzni a rolót amiatt, mert egy renitens felhasználó törvénybe ütköző dolgokat posztol -inkább megelőzi azt, hogy ilyen előfordulhasson. A sors iróniája, hogy a fagyi visszanyalt...
A Parler esete - bár ettől független- de hasonló okokra vezethető vissza. A készítői deklaráltan nem moderálják a jogsértő tartalmakat, mindennek helyet adnak, amit a felhasználók közzétesznek. A jelenleg amúgy is az adatvédők kereszttüzében álló Google és Apple inkább eltávolította az alkalmazásboltjából az appot, mielőtt bárki őket perelné a jogsértés elősegítése miatt. Az Amazon ugyanez az eset: mivel a Parler az ő szolgáltatásukat használta, az adatait az Amazon szerverein tárolta és mivel a tárhelyszolgáltató a felelős az ott tároltakért, így mivel semmi kedve nem volt pereskedni egy renitens ügyfél miatt, felmondta a szerződést és törölte a szóban forgó adatokat...
Ennyi történt, nem kell túlgondolni.
És mellesleg az U.S.A. mindenkori elnökének van hivatali internetes elérhetősége, ami minden magánkézben levő szolgáltatástól független, így a közösségi oldalaktól függetlenül is bármikor kapcsolatban lehet a választóivel; nem kell a Twitteren keresztül posztolgatnia. És természetesen azt sem akadályozza meg senki, hogy fogjon egy gépet, beállítsa szervernek és ott a saját felelősségére azt posztolgathasson, amit akar...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!