Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Biden győzelmét és Trámpli...

Ha Biden győzelmét és Trámpli bukását agyonhallgatják a lakájmédiában, azzal mit érnek el? Úgyis az az elnök aki, és úgyis el kell majd mondani?

Figyelt kérdés

A lakásmédiában tilos kimondani hogy a Csítoszfejű elbukta a székét. Helyette az a mantra, hogy választási csalás van, és szavazatok újraszámlálása zajlik.

Ezzel mit remélnek elérni? Valóságtagadás? Vagy testté lőn majd az ige, és azt hiszik ha eleget dumálnak mellé, majd mégis a Trámpli marad?


Mi lenne ha bejelentenék: Biden nyert? Zavar támadna az egybites fidessdroidok fejében?


2020. nov. 11. 17:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
70%
Ki nem szarja le ki lesz amerika elnoke?
2020. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem most akkora zűrzavar van a lakájmédiában és a hozzájuk kapcsolt Fidesz-stábban, hogy mi röhögnénk halálra magunkat, ha belelátnánk.

Gondoljunk pl. arra, hogy nagyokos külügyminiszterünk jól odaszúrt Bidennek a gyereke ukrajnai üzleti kapcsolata miatt. Hogy ez mennyire volt igaz, azt nem tudom, de hogy mi azzal semmi nem nyerhettünk, az holtbiztos. Vagy veszít Biden, és akkor tökmindegy, ha meg nyer (ahogyan történt), akkor meg máris kivívtuk az utálatát.

Lehet, hogy Szíjjártónak már szövögetik a selyemzsinórt, csak az alkalmas pillanatot várják, amikor a nyakába akasztják. Aztán egy új külügyminiszter meg menne mosolyogni Bidenhez, hogy mentse, ami menthető. Persze akkor nem fél év múlva kéne lépni.

2020. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
96%
… gyertek este 8 utan frizbit dobalni a kutyának a körúton :)
2020. nov. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
90%
#13 Én mennék szívesen. Mi fajta kutyád van? Melyik megálloban tali?
2020. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
96%

Több lehetséges magyarázatot látok.


A propagandamédia személyi kultuszt épít Orbán köré. Orbán Trumpnak drukkolt. Sőt, Orbán ideológiai alapon azonosítva is lett Trumppal. És olyan nincs, hogy Orbán tisztességes küzdelemben veszít (mert ugye személyi kultusz épül). Trump ellen tehát csaltak.


Biden várhatóan nem lesz annyira izolacionista, mint Trump. Nem gondolom, hogy olyan nagyon különösen foglalkozna Magyarországgal (bár itt volt nászúton:)), de azért több beszólogatás lesz a NER-nek, valószínűleg amerikai nagykövet is olyan jön majd, aki időnként odaszól. Egyszerűbb lesz azt mondani, hogy Biden csak bosszút akar állni, mint elfogadni bármilyen kritikát.


A járványban sok halott lesz, utána jön a gazdasági visszaesés (már elkezdődött, de most egyelőre a konkrét egészségügyi vészhelyzet több figyelmet kap). Ilyenkor jól jönnek a képzelt ellenségek, akik el tudják terelni a lakosság figyelmét a valós problémákról. Volt már itt IMF, Brüsszel, Soros, migránsok, CEU, MTA, SZFE.

2020. nov. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
2%
BIDEN NEM NYERT. Azt a döntést hagyjátok a legfelsőbb bíróságra, ne a médiára.
2020. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
96%

#16: A Legfelsőbb Bíróság nem választ elnököt. Egyetlen bíróság sem választ elnököt. Amerika népe választ elnököt. Most úgy állunk, hogy Biden nyert. Lehet, hogy bírósági úton ez meg fog változni, de nem úgy, hogy egy-egy államot átírnak kékről pirosra (vagy fordítva), hanem hogy esetleg bizonyos szavazatokat érvénytelennek nyilvánít a bíróság.


De egyelőre konszenzus van arról, hogy Biden nyert. Nyilván az elektori szavazással válik ez majd hivatalossá, de hát Magyarországon is 2018-ban már a választások éjszakáján megmondtuk, hogy Orbán nyert, és tudomásom szerint senki nem szőrszálhasogatott azon, hogy igazából az eredmények csak később válnak hivatalossá. Sőt, én koromnál fogva 2002 óta figyelem a magyar országgyűlési választásokat. Mindig már a választás éjszakáján (esetleg a második forduló éjszakáján, amikor még kettő volt) már beszéltünk győztesről, noha mindig is csak napokkal/hetekkel később lett az eredmény hivatalos.


Szerintem Amerikával kapcsolatban is túl van ez a bírósági dolog dimenzionálva. Nyilván lesznek apróbb szavazatszám-változások, de engem már az is meglepne, ha egyetlen állam átfordulna (hogy egynél több fordul át, azt meg szinte teljesen kizárt). Ugye már most 279-217 az állás (270 kell a többséghez), még Arizona, Georgia és Észak-Karolina az, ahol nincs "médiakonszenzus" a győztesről, de hát ebből is az első kettőben Biden vezet. Ha ezt a kettőt behúzza, 306-on lesz, onnantól Trumpnak az is kevés, ha mondjuk Pennsylvaniában és Michiganben fordít az újraszámlálással-pereskedéssel, tehát összesen három helyen kellene fordítania, gyakorlatilag lehetetlen.


Még két személyes megjegyzés a végére: egyrészt valahol ma azt láttam, talán facebookon vagy twitteren, hogy a legtöbb bírósági megkeresést a bírók dobálják visszafele, mert a csalásra annyi bizonyítékot hozott a beadványt megfogalmazó, hogy "azt hallotta". (Persze a valóságot nem tudom ellenőrizni, ezek csak közösségimédia-posztok, nem biztos, hogy igazat írnak.) A másik, hogy én távoktatok amerikai egyetemistákat, tegnap is volt órám velük, és a konkrét tananyag előtt rákérdeztem, hogy mi a helyzet a választással (eldőlt? nem dőlt el?), és teljesen abban az értelemben válaszoltak, hogy ez a választás már lefutott. (Nyilván ők is tévedhetnek.)

2020. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Mert jelenelg felkapott téma és sokan kattintanak rá magyarul több reklámbevételt is hoz.
2020. nov. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

"BIDEN NEM NYERT"


Nyert. Magunkat vakítani azt lehet (ld Orbán) csak aztán kemény lesz az ébredés.

2020. nov. 12. 08:31
 20/26 anonim ***** válasza:

"Magunkat vakítani azt lehet"

"csak aztán kemény lesz az ébredés."

Ebben azért az utóbbi 10 évben világelsők vagytok.

2020. nov. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!