Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit jelent pontosan a célzott...

Mit jelent pontosan a célzott lövés?

Figyelt kérdés
2018. szept. 19. 20:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%

a 8#-as a korrekt. A többiek nemis tudom minek találgattok? Látszik senki nem ért hozzá csak próbálkozik.

Ha tanultad nem csak hallottad akkor kommentelj ilyen témában.

2018. szept. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Álljunk meg egy szóra!

Nem az volt a kérdés, hogy milyen kritériumok esetén mennyire HATÉKONY egy célzott lövés, hanem az, hogy mit jelent maga a célzott lövés FOGALMA!


"Életszerű?


- Te figyelj már, lődd ki a kerekét!


- Én én nem lőhetek nincs róla papírom! Inkább Te, addig fogom a kormányt.


- Nekem sincs álljunk meg és kérjük meg, hogy ő is álljon meg akkor lőhetünk mindketten."


Nagyon is életszerű. Egy rendőr sem lőhet szabályszerűen úgy, hogy pl. ártatlan emberek életét veszélyezteti, ezért inkább nem lőhetnek, hacsak nincsenek erre külön kiképezve, vagyis nagy mértékben csökken a veszélyeztetés esélye. Egy mozgó járműről mozgó járműre való lövés sokkal nagyobb koncentrációt, körültekintést és egyéb képességeket igényel, mint egy átlagos céltáblás lövés esetében, netán egy 4-6 km/h-val mozgó ember esetében.

Az életszerűséget nem a Cobra11-ből és más hasonló filmekből kell venni, hanem a valóságból.


Egy izgalmas krimiben azt látod, hogy az emberektől hemzsegő sikátorokban a rosszfiú kocsiját üldözi a zsaru, valójában pedig az a helyzet, hogy tiltva van az olyan autós üldözés, ahol komoly esélye van a emberáldozatnak. Márpedig egy üldözés esetén a menekülő nem nézi a zebránál a piros lámpát, nem nézi a sávokat a járdaszegélyt, és így elég maga a rendőr hajszolná cserbenhagyásos gázolásba.


Hozzáteszem még, hogy nem csak ártatlan emberek életét nem veszélyeztetheti a rendőr, hanem a bűnözőét sem. Bizonyos esetekben megsebesíteni okés, de megölni csak akkor, ha emberéletet veszélyeztetnek. Csak azért, mert menekül, nem gyilkolhatják le. "Véletlenül sem." A 21. századi Európában nem életszerű a Westernfilmes jelenet: körözés, hogy "Élve vagy halva!"

Az ilyesmi max. különleges katonai bevetésen pl. Oszama Bin Laden esetében volt így.

2018. szept. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy "laboratóriumi körülmények között" névlegesen a fegyverrel 1000 méterig lehet eltalálni egy bizonyos méretű célt.

Laboratóriumi körülményben nincs benne a lövész képessége, a szél...

2018. szept. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Hülye vagy kisfiam? Ezt talán, már az óvodában is tudják.
2018. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

" Hülye vagy kisfiam? Ezt talán, már az óvodában is tudják."


úgylátszik hogy nem. Én is korrektul válaszoltam amikor a kérdező konkrétan kiemelte hogy mesterlövészpuskáknál mit jelent ez mégis szarrá lepontoztak

2018. szept. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! És a Többiek!Egyszerűen nem értem, miért kell ezt a kérdést túllihegni. A kérdésben benne van a válasz ugyanis. A "célzott lövés" kifejezés célzott lövést jelent. Ezt még én is mint hülye nő, megértem.😄😄😄 Ám ha esetleg rákukkantanál, kedves Kérdező, a Google-ra, innen-onnan igencsak pontos meghatározásra lehet találni. Pl.:

www.plezeg.hu/2015/fegyver-vizsga.pdf

Nem keverendő össze az ugyanilyen című filmmel...

2018. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!