Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyire fáj egy fegyver...

Mennyire fáj egy fegyver által kapott lövés a mellényen?

Figyelt kérdés
2015. nov. 10. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kalibertől és mellénytől függ. Valamelyiknél egy kisebb nyomást érzel, valamelyiknél eltöri a bordáidat, valamelyiknél belső vérzés is lehet és valamelyiken átmegy.
2015. nov. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy átlag taktikai mellényről és egy AK47-ről mondjuk.
2015. nov. 10. 18:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Átmegy rajta, vagy olyan odavág hogy belső vérzés. De minimum a bordákat eltöri.
2015. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kerámiabetét nélkül átmegy rajta,és rohadtul fáj.
2015. nov. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Egy átlag taktikai mellényről és egy AK47-ről mondjuk."


A taktikai mellény egy sima,sokzsebes mellény. Abban nincs semmi védő elem.

A komoly,betétes mellények védenek,de azon belül is vannak fokozatok.


[link]

[link]


A 2.linken szereplő cég betétlapjai felfogják az AK lövedékét is,de ahogy már írták az erőhatás töri a bordát és a lökés roncsolja a szerveket,csontokat,... Bár manapság szokás a merev páncélpanel mögé zselés betétet is rakni,de ez is csak max. pisztoly kaliberek ellen hatékony.

2015. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Aha,értem.El nem tudom képzelni,hogy fájhat egy olyan :D De még mindig jobb,hogy átmenne az egyik szerveden vagy esetleg a testeden.Elméletileg a károk enyhítésére és felfogására szolgál,igaz?
2015. nov. 11. 15:57
 7/9 A kérdező kommentje:
Ahogy néztem a 2.linken az egyik vidiben egy 5.56-os API vs AR500 Body Armor III.szintű mellény volt.Azt vettem észre,három lövés után,se a töltény nyoma,csak egy kis folt látszott.A próbabábún pedig egy nyom se volt.Na most nem tudom a kinetikus erő hatására mennyire fájt volna,de úgy vettem észre,eddig ez védett a legjobban.
2015. nov. 11. 16:15
 8/9 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=6x59iN4KMz4

Ebben a videóban a férfi szinte meg se érezte hogy meglőtték AK-val. :D

2015. nov. 11. 16:16
 9/9 anonim ***** válasza:

fáj. Nagyon fáj.


Ha mesziről lőnek.


Ha viszonylag közelről ?-100m akkor átmegy rajta

2015. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!