Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit jelent pontosan a célzott...

Mit jelent pontosan a célzott lövés?

Figyelt kérdés
2018. szept. 19. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Azt, hogy nem vétlen lövés.

Célra tartva, "direkt" adták le.

2018. szept. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%

Ha megfogod a fegyvert és meglóbálod, majd elsül vagy elsütöd, akkor ez nem célzott lövés. Ettől még ha eltalálsz valakit az következményekkel jár.

Célzott lövés az, amikor direkt el akarsz vele találni valakit vagy valamit, tehát rá célzol és utána lősz.

2018. szept. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De egy mesterlövészpuskánál mit jelent hogy 'ezzel x méterig lehet célzott lövést leadni'?
2018. szept. 19. 21:13
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Van a figyelmeztető lövés, ami kifejezetten nem irányulhat személyre, csak a levegőbe. A célzott lövés célja a szándékos megsebesítés, vagy emberélet kioltása, de lehet más cél is, pl. menekülő autó kerekének kilövése. Mozgó gépjárműről mozgó gépjárműre való lövéshez azonban nem minden rendőr jogosult adott helyzetben sem, ehhez a "jogosítványhoz" külön vizsgát kell tenni. Legalábbis a magyar rendőrségnél úgy tudom, így van.
2018. szept. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

"Legalábbis a magyar rendőrségnél úgy tudom, így van."

Rosszul tudod.

Életszerű?

- Te figyelj már, lődd ki a kerekét!

- Én én nem lőhetek nincs róla papírom! Inkább Te, addig fogom a kormányt.

- Nekem sincs álljunk meg és kérjük meg, hogy ő is álljon meg akkor lőhetünk mindketten.

2018. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Lazy Lover ***** válasza:
51%
Hogy tudom hogy hova lövök nem pedig vaktában . Pl móron is célzottak voltak a lövések
2018. szept. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"De egy mesterlövészpuskánál mit jelent hogy 'ezzel x méterig lehet célzott lövést leadni'?"

Így semmit, mert a puskához kell az optika is.

Ha mégis meg kellene határozni talán azt, hogy a fegyver kialakítása, kalibere, alkalmazott lőszere, optikája ezt a hatásos(!) lőtávot teszi lehetővé.

2018. szept. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
A x m-re lehet leadni vele célzott lövést, akkor az a hatékony lőtávolsága. Ilyen távolságból képzett lövész le tud küzdeni vele célpontot, olyan pontossággal, ami az adott fegyvernél tipikus.
2018. szept. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Azt hogy egy bizonyos távolságig van megbízható szórása a fegyvernek azon túl már nem tudod 100%-ig biztosan eltalálni a célt
2018. szept. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Amikor az egyik szemeddel a célra kacsintasz.


(Egy ex comandos)


:)

2018. szept. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!