Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért jó a sorkatonaság?...

Miért jó a sorkatonaság? Külföldön miért van és nálunk miért nincs?

Figyelt kérdés
Az előbb láttam egy kérdést ami a sorkatonaságról szólt. Innen jutott eszembe: miért jó egyáltalán a sorkatonaság? Külföldön miért van? Nálunk miért nincs?
2017. nov. 2. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Arra, hogy ha beszüntetik, akkor utána hőböröghet a sok tahó alkoholista, hogy:


"A sok szemét fiatal megtanulná mi a fegyelem!!!!!" (mert ők megtanulták :D)

"Ez a sok ecsetfej legalább tiszteletet tanulna b+!!!!!!" (belőle is árad a tisztelet :D)

"Ráférne a sok rohadt fiatalra, mi szívtunk, ők is szívjanak" (csodás mentalitás :D)

2017. nov. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Most gondold el: így is van elég gondja - baja egy fiatalnak Magyarországon, életkezdés, párválasztás, lakás, meló, karrier, örül ha lyuk van a seggén és szelel.


Erre jön egy papír, hogy most fél évre, kilenc hónapra, egy évre vonulj be valahova, ahol elsütöd átlag 5 - 10 alkalommal a fegyvered egész idő alatt, egy buznyákot nem keresel ez idő alatt, szinte semmi hasznosat nem tanulsz, de kötelező jelleggel végig kell seggelned.


Mennyi kedved lenne hozzá?

2017. nov. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Abban a formában ahogy nálunk volt semmi esetre se volt jó. Én voltam 9 hónapot. Ha már muszály mentem de az értelmetlen dolgokat nem szeretem. Márpedig ennek semmi értelme nem volt. Egy jól képzett cserkészcsapatot se tudtunk volna megállítani a felszerelésünkel. Az egy darab harckocsival amivel kiálltak ünnepkor. Kilőttem 6 db lőszert. Nevelő jellege nem volt az állat emberek akik az életben nullák voltak még állatabbak lettek itt kiélhették magukat. Mert leszerelés után ugyanazok a senkik lettek akik voltak.
2017. nov. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Időpont ma 17:25


Szép összefoglaló, egyetértek. Sokan attól gondolják magukat férfiaknak, hogy voltak katonák... hát az mindenhol, csak nem ott kezdődik...

2017. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Quatermain ***** válasza:
1%

Azt nem értem miért olyanok válaszolnak egy ilyen kérdésre, akiknek fogalmuk sincs az egészről..


Csak hogy válaszoljak a kérdésre is:


Mert *nem tudja az állam kigazdálkodni a költségét, értsd: spórol, meg a társadalom liberalizációja miatt. Először is nálunk paradigmaváltásnak kell történnie, hogy a sorkatonaság bevezetésén gondolkodjunk.


*ha akarná kitudja gazdálkodni

2017. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Időpont ma 17:51


és mit érnénk vele? tökösebbek lennénk a migránsok ellen? :D

2017. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

2013-ban tartottak róla népszavazást Ausztriában, ők megtartották a sorkatonaságot, talán ott jobban működik, mint nálunk ami volt.


Ha megy a német akkor további infó a wikipédián:

[link]

2017. nov. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

1) A "külföld" picit tág fogalom. Van ahol van, van ahol nincs. A világ nagyobb részében inkább nincsen:


[link]


2) Nálunk azért nincs, mert 2004-ben eltörölték gazdasági és szakmai okokra hivatkozva.


3) Vannak előnyei (ha jól csinálják), értelemszerűen elsősorban az, hogy elvileg megnöveli egy ország haderejét.

2017. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami itt sorkatonaság címén ment az egy vicc volt.


Tényleg nem jó szó szerint semmire, a hivatásos állománynak annyi lőgyakorlata van mert drága a lőszer hogy más országba egy nap elpuffogtatják azt itt meg kaptál 3 darab lőszert 3 hónap alatt egy egyes és a másik kettőt sorozat lövés céllal.


Aki pl 20 éve volt sorkatona elé raknál egy amd már lehet megtölteni se tudná nem hogy szétkapni.


Nem lenne feltétlen rossz a sorkatonaság de közel sem abban a formában amit itt csináltak mert az kabaré volt.


1 hónap alapkiképzés nem mondom rossz lenne de az MINDENKINEK nőknek férfiaknak egyaránt ha már egyenlőség van, igaz utána lehet nem sírnának annyit a nők hogy menjenek a férfiak sorkatonaságra mert a mondás is úgy tartja "könnyű más nemi szervével verni a csalánt"

2017. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ausztria egy érdekes példa. Durván 1 millióval van kevesebb lakosa mint nekünk. Az aktív állomány létszáma ~26 000fő, ebből sorkatona ~12-13 000 fő ( plusz van 10-13 000 polgári szolgálatos ).

Nálunk a néphadsereg létszáma volt hogy meghaladta a 200 000főt!


Ausztriában vagy alkalmatlan a nagytöbbség, vagy mentességet kap vagy kummant :D


Mondjuk én azt is el tudom képzelni, hogy Ausztriában a sorállomány megfelelő képzést kap és hatékonyan is tudja használni a rá bízott technikát. Itthon meg kaptak sorozásos időszak végén 7 lőszert azt készülj fel vele a világháborúra.. :D


A modern hadviselés korában már semmi értelme sorállományt fenntartani, egy kis létszámú profi hadsereg sokkal hatékonyabb és sokkal több lóvé marad(na) ezek tisztességes kiképzésére és felszerelésére

2017. nov. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!