Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a véleményetek a sorkatonas...

Mi a véleményetek a sorkatonaságról?

Figyelt kérdés

2017. szept. 5. 13:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Nem éltem abban a korban, de az idősebbekk elmondása szerint teljesen felesleges volt, sőt kifejezetten káros.
2017. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

De érdekes, más idősek meg nagy adag nosztalgiát éreznek ilyenkor. Vagy ha már őket szívatták, lehetőleg a másik se maradjon ki belőle.

Ha el akartad sajátítani a seftelés tudományát, ahhoz remek volt. Normális katonai kiképzéshez/képzettséghez viszont kevés.

2017. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Akit ismertem ilyen öregek közül, azok mind a lógást, a végtelen sörivást, a magából hülyét csináló őrmestert, a szigorú de jófej parancsnokot és a sefteléseket mesélik különböző formában. Mintha mindenkivel ugyanaz történt volna. Mindegyik kemény gyereknek állította be magát, aki beszólt a felettesnek és kijátszotta a szabályokat, míg a többi puhány őt csodálta.
2017. szept. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Alain Delon ***** válasza:
93%
A hülyeséget egymástól eltanulni remek hely volt.
2017. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
22%

Én jó buliként éltem meg sok-sok élménnyel,másfél évre vonultam ,de fél évet elengedtek,Jött a rendszerváltás és 1 évre csökkent a sorkatonaság ideje.Igaz én nem lövész meg stb,hanem sofőr voltam,majd benzinkutas,szóval lazábban éltem meg az egészet.

Az én véleményem az,hogy egy 3 hónapos kiképzés ma is kellene,mert ha baj lesz akkor nincs kiképezve a lakosság egy fegyvert nem tudnának betárazni...pedig ha mozgósítást rendelnek el akkor mindenkinek mennie kell.Ez elsősorban az ország érdeke lenne.Szinte hihetetlen,hogy összeírása,orvosi alkalmassági sincs,így nagy gond lehet majd ebből.A 2.világháború óta béka van,rohadtul szerencsés a mi nemzedékünk,de nem lesz ez mindig így.

2017. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem nem árt ha tanul az ember valami harcművészetet. Ha Nyugatra megy különösen.
2017. szept. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Régen (szüleim korában, nagyszüleim korában) nagyon hosszú volt, azt hiszem, 3 év. Ez szerintem indokolatlanul sok idő, amire elszakítják a férfit a családtól.

Amikor az én korosztályom lett katona, akkor már csak 1 év volt. De akkor már nem ért semmit sem. Igazából semmit sem tanultak ott meg. Már minden elavult volt. Lerobbant épületek, elhasznált eszközök. Alig kaptak enni. Mindenki úgy jött haza, mintha börtönben lettek volna.

Szerintem abban a formában hülyeség, ahogyan régen működött.

Ha szeretnének valamit, akkor egy pár hónapos kiképzés jobb lenne helyette. De olyan, ahol tényleg konkrét, gyakorlati dolgokat lehet tanulni. Nem wc pucolást, felmosást és csicskázást.

2017. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
#6 Szerintem ennek semmi köze a kérdés témájához :)
2017. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Haszontalan és felesleges.
2017. szept. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Idejétmúlt intézmény, háborúzni nem alacsony képzettségi szinttel bíró, gyalogos sorkatonákkal kell, hanem profin képzett, teljesen önkéntes szerződéses és hivatásos harckocsizó és repülős állománnyal.
2017. szept. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!