Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a véleményetek a sorkatonas...

Mi a véleményetek a sorkatonaságról?

Figyelt kérdés

2017. szept. 5. 13:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%

Azt,hogy a 21.században nevetséges.


Ember,már olyan vadászrepülőgép is van,ami láthatatlan:D

Mit akarnál hangyákkal háborúzni?

2017. szept. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%
Ha béke van, csak lógásnak fogja fel az ember, ha háború akkor meg úgyis megy mindenki.
2017. szept. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 MolotovPunk ***** válasza:
89%

/Szerintem nem árt ha tanul az ember valami harcművészetet. Ha Nyugatra megy különösen./


Ekkora balf_szságot válaszolni.:)

A sorkatonaság egy baromság,ötletnek is nagyon gyenge próbálkozás lenne. :D

Ha viszont harcművészetet akarsz igazán tanulni,akkor jelentkezz be valahol box,vagy karate edzésekre.Az sokkal hasznosabb lesz,mintha szimpla sorkatona lennél.

2017. szept. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták, idejétmúlt. Egyszerűen manapság a képzettség és a technológia sokkal többet ér, és ha már valaki rendelkezik egy profi, jól felszerelt hadsereggel, akkor felesleges felületesen képzett laikusokkal felhígítani. Úgyis csak hamar elhullanának(egy század felületesen képzett gépkarabélyos sorkatonával egy profi személyzettel ellátott harci helikopter végez!), otthon maradva a hátországban viszont effektíven hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a gazdaság kibírja a háborút, és annak megfelelően működjön(alacsonyabban képzettek lőszert, harci járművek alkatrészeit szerlenék össze, magasabban képzettek, mondjuk mérnökök pedig akár új fegyvereket, fegyverrendszereket, járműveket is fejleszthetnek azok helyett, amelyeknek valamely kritikus gyenge pontjukat felfedte a háború).
2017. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Sorkatonaság mégis miért lenne fontos manapság??? Elmondom nektek hogyan zajlana ha most a kormány egyik-hétről a másikra bejelentené hogy minden 18 év feletti fiatalnak 1-2 évre be kell menni. Lennének a 60-65 kilós nyurga srácok, lennének a 70-75 kilós ,,engemet nem érdekel ez a hülyeség'' és lennének a 80-90 kilós izomállatok akik szivatnak mindenkit és tövig benyalnak a parancsnoknak :)


Én 21 éves vagyok, apám 2 évig volt katona. Élvezte a sok hülyeséget de mikor egy fárasztó nap után csak moslék főzeléket kaptott egy kis szelet sült szalonnával vagy 2 napos fasírttal akkor kicsit betelt nála is az a bizonyos pohár.

2017. szept. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
26%
Én is voltam katona és szerintem teljesen jó volt, a sok kis fiatalt, besoroznám, hogy illemet tanuljon! Nálunk nem nagyon volt olyan, hogy visszaszóltál bárkinek, már mentél is futkosóra, vagy az egész körletet megbüntették miatta, gondolhatod mit kapott aznap éjjel :D Jó volt megtanulni a fegyver használat alapját, jól esett a napi edzés. Csak ott izmosodtam és felszedtem 10 kilót :D Az tény, hogy a 3 hónapos alap kiképzés szerintem kevés, a többi időt meg őrszolgálattal végzed, ami megint csak hülyeség, bár voltak jó pillanatok, amikor elfogtál betörőket :D
2017. szept. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

'Én is voltam katona és szerintem teljesen jó volt, a sok kis fiatalt, besoroznám, hogy illemet tanuljon!'


Tudod, a nosztalgia sok mindenre képes :)

A fiatal pedig majd pont a Honvétségnél fog illemet tanulni, mi? Ezt otthon szokás megtanítani.

Náluk is vannak kivételek magatartásban.

2017. szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
69%

Illemet?

Lehetőleg 18 év feletti felnőtt embereknek ne tanítson már senki semmit!


Nem tudom miért van egyeseknek az a beteges vágya,hogy felnőtt embereket akar gyerekként kezelni,irányítani.

2017. szept. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Én 42 vagyok, nekem kimaradt (kijátszottam) annak idején. Eleve mindenki el akarta kerülni, ha egy mód volt rá. Nagyon - nagyon kevesek szerették. Persze, ha lettem volna katona, nekem is lennének jó sztorijaim, barátságok szövődhettek stb. Ettől eltekintve egy kalap szart nem ért, főleg már a vége felé. Utálta és kényszermunkaként élte meg a fiatalok túlnyomó többsége. Mindig röhögtem az olyan lúzereken, akiknek az élete eseménye volt az az egy - másfél év. Szeretek beszélgetni, meghallgatom bárki életét, meséljen az asszonyáról milyen az ágyban, mikor kezdett beszélni a gyermeke, hol nyaralt, gyógyul - e az aranyere, de a katonatörténetek elől világgá futok.


Akit ismerek, a korosztályomból, olyan 5 - 10 lőszert lőtt ki átlagban a teljes ideje alatt. A múltkor egy lőtéren hatvan - valamennyit lőttem ki. És még messze nem tudok lőni.

2017. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Széles Attila válasza:
Szerintem az attól függ ki hogy élte meg. Én azt mondom, hogy szükség lenne rá. A mai világ nem ártana elsajátítani egy kis fegyverismeretet, nem nagy dolog, de legalább az alapok megvannak. Az hogy kimaradáson mit csinált az ember, az más "tészta", most az ivászatra gondoltam. Érdekes módon, a fegyverszámára szerintem mindenki emlékszik.Én úgy gondolom vissza kellene "állítani".
2017. szept. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!