A japánok megérdemelték, hogy atombombát dobtak rájuk?
"Most akkor azt mondod, hogy nem értesz hozzá, vagy igen?
Mondjuk azt már levágtam tök egyedül, hogy nem értesz hozzá, csak akkor korábban nem kellett volna az ellenkezőjét mondani."
Attól hogy valaki foglalkozik egy témával, nem lesz automatische szakértő benne. Igen, foglalkoztam ilyen témákkal, de nem vagyok a szakértője, mert nem ez a munkaterületem. Te pedig még kevésbé.
"Ilyeneket mondtál eddig, hogy minden atomhatalom tele van 50 megatonnás nukikkal..."
Semmi ilyet nem mondtam, megint szalmabábozol. Te viszont kerek perec állítottad, hogy márpedig senki nem gyárt 50 megatonnás "nukikat". Erre az állításodra semmiféle forrást nem linkeltél, és érzésem szerint az atomhatalmak nem veled fogják megosztani, miféle bombácskáik vannak raktáron. Enyhén szólva röhejes, hogy ezek után még te hazugozol le másokat, meg követelsz megdönthetetlen bizonyítékokat anélkül hogy te bizonyítanád az állításaidat. Ez nem így működik, bocs.
Ez a "nukizás" is...a tizenéves gamer kis p0csök dobálóznak ilyen szavakkal. Nálad aranyapám nem a lóláb lóg ki, hanem a ménes.
"Ezek után feltetted az i-re a pontot azzal, hogy szerinted a Cár bomba vinné a fél USA-t, majd amikor leírom, hogy nem, akkor abba kapaszkodsz, hogy Red Alert 2 meg a Nukemap civil alkalmazás, nem tud semmit, nyilván nem pontos, de a rém vagy vágy álmaidat, miszerint egy bomba elintézné az USA-t elég csúnyán megcáfolja..."
Már meg ne sértődj, de egy polgári felhasználású civil alkalmazású, bárki által hozzáférhető "app" (megint gamer szókincs) katonai jellegű kérdésekben maximum annyira hiteles, mint mikor a Sztár Várszban a "táj fájter" elsuhanásának hangja visszhangzik az egész világűrben, és hogy légüres térben fékszárnyakkal lassítanak. Lehetséges, igen, hogy valós adatokon alapszik, de messze nem valóság. Azt meg mégis honnét szeded, hogy valós katonai adatokkal dolgozott a tervező? Mesélte neked? Esetleg a készítők listájában ott van az USA összes atomfegyver-technikusa?
Nem azt állítom, hogy a Nukeapp hazudik. Azt állítom, hogy az ottani adatok nem felelnek meg a valóságnak.
"Aztán vannak állítólagos forrásaid, de még szerinted is elég gyengék, meg se mered őket mutatni, és még ott van, hogy úgyis találok valamit és abba kapaszkodok, hát kérlek ezt hívják alaposságnak, ha ugyanis egy teória egyik eleme hibás és anélkül nem működik, akkor az egész hibás."
Nem teóirákról beszélek, hanem tényekről. És igen, vannak, akiknek derogál beismerni, hogy valamit rosszul tudnak, vagy egyáltalán nem, és mindenki más lesz a hülye, egyedül csak ők helikopterek. Valami ilyesmire számítok itt is, hogy akármit is mutatnék, rögtön nekiállnál még a kákán is csomót keresni.
És igen: valóban össze kívánom hasonlítani egy felrobbanó atomerőmű pusztítóerejét egy felrobbanó atombombáéval (amik megintcsak nem 100%-ban fúziósak). És tudod miért? Mert egy felrobbanó atomerőmű sokkal komolyabb pusztításra képes a civilek között, mint egy felrobbanó atombomba. Már csak azért is, mert atomerőműből cseppecskét több van, és azt bármely ország építhet, nemcsak az atomhatalmak. Ez valahogy elkerülte a figyelmedet, pedig te mániákusan irtanád a civileket, "me mé' ne, megérdemlik" alapon.
A háborút összemosni a civilek legyilkolásával megintcsak csúsztatás. Na ahhoz nincs gyomrom. Ha neked igen, az megintcsak téged minősít. Sztálin bátyó büszke lenne rád.
És tudod mit? Összekeresgélem majd neked hétvégén azokat az oldalakat, ha már civileket nem ölhetsz passzióból, legalább annyi örömöd legyen, hogy rávághasd hogy azok mind hazugságok, meg hozzá nem értő hülyék.
„Igen, foglalkoztam ilyen témákkal, de nem vagyok a szakértője, mert nem ez a munkaterületem. Te pedig még kevésbé.”
Egyelőre az jön le, hogy fogalmad nincs se az atomfegyverek működéséről, se a hordozómechanizmusokról, se a stratégiákról, se semmiről, csak kíváncsiságból Google nélkül tudod mondjuk, hogy mi a nukleáris triád?
„Te viszont kerek perec állítottad, hogy márpedig senki nem gyárt 50 megatonnás "nukikat". Erre az állításodra semmiféle forrást nem linkeltél, és érzésem szerint az atomhatalmak nem veled fogják megosztani, miféle bombácskáik vannak raktáron. Enyhén szólva röhejes, hogy ezek után még te hazugozol le másokat, meg követelsz megdönthetetlen bizonyítékokat anélkül hogy te bizonyítanád az állításaidat. Ez nem így működik, bocs.”
Az atomhatalmak közül több is demokrácia, tudod és el kell számolni a hadászati költségvetéssel a törvényhozás felé. Ott elég jól nyilván van tartva minden, ha elkezdenek fejleszteni egy új atomfegyvert, akkor az amcsiknál arról épp olyan politikai vita megy mint nálunk arról, hogy mi kerül 190 milliárdba az új Puskáson. És igen ott egy szenátusi meghallgatáson elhangzanak olyan dolgok is mint mekkora lesz az ereje, megközelítőleg hány készül majd belőle, mennyibe kerül stb. Az USA legerősebb bombája jelenleg a B83-as nuki ennek 1.2Mt a maximum ereje.
„Már meg ne sértődj, de egy polgári felhasználású civil alkalmazású, bárki által hozzáférhető "app" (megint gamer szókincs) katonai jellegű kérdésekben maximum annyira hiteles, mint mikor a Sztár Várszban a "táj fájter" elsuhanásának hangja visszhangzik az egész világűrben, és hogy légüres térben fékszárnyakkal lassítanak. Lehetséges, igen, hogy valós adatokon alapszik, de messze nem valóság. Azt meg mégis honnét szeded, hogy valós katonai adatokkal dolgozott a tervező? Mesélte neked? Esetleg a készítők listájában ott van az USA összes atomfegyver-technikusa?
Nem azt állítom, hogy a Nukeapp hazudik. Azt állítom, hogy az ottani adatok nem felelnek meg a valóságnak.”
Kedves naiv kis barátom, a fizika nevű tudomány az ismerős? Akkor egyáltalán miért kérdezel ilyet?
Az atombombákban nem mágia van, nem őspapok készítik valami sötét szellemet megidézve, aki adja neki a manát, ezt csak a te kedvedért írom bele, hogy pattoghass, hogy gémer kifejezés, gémer kfejezés, egyébként nem gamer kifejezés, ennek megvan a maga vallástörténeti oka, hogy miért mana, de mindegy, tehát nem őspapok csinálják. Amikor azzal dobálózol, hogy 50 megatonna, az azt jelenti, hogy annyi energia szabadul fel, mintha 50 000000000Kg TNT alias trotil nevű robbanóanyagot felrobbantanál egyszerre, épp azért, mert kellett egy egyenérték, és anno Los Alamosban TNT-hez jutottak hozzá a legkönnyebben, meg baromi olcsó is volt a háború végén, így megmérték, hogy mennyi energia szabadul fel egy tonna TNT felrobbantásakor, mekkora lesz a lökéshullám, hőhullám stb. és meglett a TNT egyenérték, amit kilo és megatonnákban fejezünk ki. Egy kg TNT felrobbanásakor 4184000 J energia szabadul fel (nem pontosan ennyi, ez egy átlagérték, de az egyszerűség kedvéért ezt használják) így ha azt mondod 50 megatonna, akkor beszorzod a két értéket és ott az energia, ami megközelítőleg felszabadul a bombából. Ezt használják az ilyen számítógépes alkalmazások (tehát az app-ok)
Ezek a bomba kalkulátorok ősrégiek, épp az atombombák rombolóerejének számítgatására használták a 60-as évek gépeit, csak ma már ez nyilvános, mert egy telefonnak több memóriája van, mint ami ehhez a számításhoz kell.
Magát a Nukemap-ot pedig épp azért csinálta meg Alex Wellerstein a programozója (aki egyébként az atomfegyverek történetének kutatója, tehát több fogalma van a témáról mint neked), hogy az emberek lássák az atombombák valós erejét akár a saját városukra ledobva, arra való, hogy aki nem matekzseni az se mondjon olyan hülyeséget, hogy a Cár bomba vinné Kanadát.
„És igen, vannak, akiknek derogál beismerni, hogy valamit rosszul tudnak, vagy egyáltalán nem, és mindenki más lesz a hülye, egyedül csak ők helikopterek. Valami ilyesmire számítok itt is, hogy akármit is mutatnék, rögtön nekiállnál még a kákán is csomót keresni.”
Valamiben egyetértünk! Én is pont ezt érzem „valakivel” kapcsolatban, és az nem én vagyok.
„És igen: valóban össze kívánom hasonlítani egy felrobbanó atomerőmű pusztítóerejét egy felrobbanó atombombáéval (amik megintcsak nem 100%-ban fúziósak). És tudod miért? Mert egy felrobbanó atomerőmű sokkal komolyabb pusztításra képes a civilek között, mint egy felrobbanó atombomba. Már csak azért is, mert atomerőműből cseppecskét több van, és azt bármely ország építhet, nemcsak az atomhatalmak. Ez valahogy elkerülte a figyelmedet, pedig te mániákusan irtanád a civileket, "me mé' ne, megérdemlik" alapon.”
Vermeket ásol nekem, hogy majd belesek, de ehelyett az van, hogy te önként beleugrasz! Hol kezdjem? Írjam le újra, hogy mennyire tájékozatlan vagy? Azt már írtam egy párszor, de ismétlés a tudás anyja.
Nézzük mit tudsz rosszul, jelenleg a világ teljes atomarzenálja mintegy 15 000 bomba, ennek egy része már szolgálatból kivont szétbontásra vár, de még bomba, a bevethető állomány úgy 10 000 körül van.
Ezzel szemben működő atomreaktor mindössze 430 van, ezeken kívül pedig mintegy 200 kutatóreaktor van a világ tudományos kutatóintézeteiben, egyetemein Magyarországon ilyen tanreaktor van Csillebércen például KFKI-nál meg van a BME-nek
Miből van cseppecskét több akkor?
De az a legdurvább, hogy még mindig még mindig össze akarsz mosni egy atombomba robbanást, aminek az a célja, hogy romboljon egy reaktorbalesettel, miért? Mintha valaki úgy érvelne, hogy ő a kismotorjával legyorsul egy Forma-1-es kocsit, persze, hogy meg lehet csinálni, ha a Forma-1-es kocsi el se indul, akkor igen. Persze, hogy veszélyes egy reaktorbaleset, de most mi a veszélyesebb, hogy ki kell telepíteni néhány tízezer vagy kevesebb embert egy körzetből, vagy az, ha célzottan atombombát dobunk egy nagyvárosra, melyik okoz több kárt.
Továbbá vannak úgynevezett piszkos bombák, amiknek épp az a célja, hogy minél több radioaktív izotópot szórjanak szét, talán ezek hatása hasonlítható leginkább egy reaktor gőzrobbanásához, de eleve van egy rakás olyan reaktor, ami nem is tud felrobbanni, mert úgy lett megtervezve, például a Pakson üzemelő nyomottvizes VVER-ek, negatív üregtényezős reaktorok, tehát ha elforralják a moderátorként használ vizet nem lesz fenntartható a reakció, és leáll a maghasadás, nem robban fel. Csernobilban a reaktor, ami RBMK volt pozitív üregtényezővel rendelkezett, meg volt ott hibás szabályozórúd kialakítás, irídium mérgezés, egyszóval túlnyomásos radioaktív gőz szét tudta vetni a reaktortartályt. Meg az emberi hülyeség, mivel nem tartották be a biztonsági előírásokat.
Ha érdekelnek a részletek olvasd el Szatmáry Zoltán: Csernobil Tények, okok, hiedelmek könyvet, vagy Marx György Atommagközelben című írását.
„A háborút összemosni a civilek legyilkolásával megintcsak csúsztatás. Na ahhoz nincs gyomrom. Ha neked igen, az megintcsak téged minősít. Sztálin bátyó büszke lenne rád.”
Épp itt a baj, hogy a széplelkek azért hisztiznek, mert valójában nagyon is lenne gyomruk ledobni a bombákat, általában épp azért mert aki sajnálja a civil áldozatokat, az sokkal jobban sajnálja a saját áldozatait, és revansért kiáltana, míg békeidőben az emberi méltóság legfőbb képviselői.
Amúgy mindig felettébb érdekes ez, mert a háborúban leszámítva az utolsó húszegynéhány évet, a precíziós fegyverek terjedését civil áldozatok mindig voltak, sőt lesznek is, de eleve, szerinted egy sorozott katona az mennyiben tekinthető katonának? Erre mondtam, hogy olyan, hogy civil meg katona olyan nincs, csak háború van, amit országok vívnak egymással, és ebben az élőerő egy olyan nyersanyag mint az olajtartalék. Nem akarsz civil áldozatot? Ne legyen sose háború, ez is naiv hozzáállás, de legalább kivitelezhető lenne elvben.
Nem érdemelték meg! Civilek voltak! Kisgyerekek is. Nem a civilek erőszakoltak és öltek, ők csak élték a saját kis életüket.
Mindegy hogy te mit akarsz, ha magyarország vezetői háborút indítanának. Erről nem lenne népszavazás. Akkor a magyarok is megérdemelnék az atomot? Felfordul tőled a gyomrom kérdező. Ennyi buta és rosszindulatu embert...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!