Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha választanotok kéne melyik...

Ha választanotok kéne melyik csatában harcolnátok?

Figyelt kérdés

2 lehetőség van:


1. Egy mai háborúban vagy egy 2. világháborús csatában kell harcolnotok mint gyalogos. Van pisztolyotok, gépfegyveretek és hozzá töltény, meg gránát. Egyenlő erőviszonyok, a csatatéren vannak tankok, ágyúk is.


2. Egy Ókori csatában kell harcolnotok. Gyalogosok vagytok, van pajzsotok, lándzsátok és Római kardotok. Egyenlő erőviszonyok, de biztos hogy a közelharcban nektek is kikel venni a részetek. Vannak íjászok a csatamezőn és az összes fajta ókori hajító-kilövő gép.


Tudom buta kérdés, csak kíváncsi vagyok hogy egy mai-2. VH.-s vagy egy Ókori csata volt a durvább.



2017. márc. 16. 19:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok

(Akit feltételezem a Waffen-SS-es megjegyzés miatt pontoztak le. LOL. Butthurt much? 14-szer, vagy akár 88-szor is újraírnám azt a választ ;) ).


Kérdező:


Minden háborúban vannak hősök. Ne dőlj be a mai ember-ellenes pacifista propagandának. :) A háború magáról a hősiességről szól, ha képesek vagyunk a fizikai mögé nézni, a metafizikaiba. A háború ad lehetőséget a hősök születésére, a fiatal férfiak kiemelkedésére (lásd pl. Achilleust). Az egyetlen ok, amiért mi európaiak romantizáljuk a háborút, az maga a hősiesség, amire csak háborúban nyílik lehetőség (kivétel persze a neolitikus kor előtti időket, ahol ugyanez megvolt párbajokkal és nem voltak háborúk, de az egy másik történet).

Julius Evola - The Decline of Heroism: https://www.youtube.com/watch?v=ijrYNTaTnC8

Julius Evola - The Metaphysics of War: https://www.youtube.com/watch?v=XEsfZQVAstw


Ami a vezetőket illeti a csatamezőn:

Amikor csak tudtak, ott voltak. Főleg az ókorban. Nem mindig harcoltak, de az esetek többségében ott voltak. Sőt, a Briteknél például tiszti hagyomány lett, hogy nem csak, hogy a frontvonalon sétálnak (tisztnek öltözve!), hanem még csak le sem hajolnak, ha lőnek rájuk, és teljesen nyugodtnak mutatják magukat.

Brit tisztekről: https://www.youtube.com/watch?v=GrauBQf7FpI


Sőt, a "primitív barbár törzsekben" (ez a megnevezés általában a kereszténység előtti európai őseinkre utal, akik évszázadokkal (néhol egy egész évezreddel) mindenben a kereszténység előtt jártak) maguk a törzs mágusai és druidái is részt vettek a csatában, méghozzá sokszor aktívabban, mint az egyszerű harcosok (esetükben nem beszélhetünk katonákról, hanem "csak" a sokkal nemesebb "harcosokról"). Ezeket a mágusokat és druidákat hívták a csatában berserkr / berserkir / berserker-eknek (és nem, valószínűtlen, hogy begombáztak előtte).

Persze nem ők vezették a támadást, de igen fontosak voltak a törzsek életében. A törzsi vezetők viszont szintén harcoltak.

2017. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
A világháborúkban a hadosztály parancsnokok is kint voltak a csatákban, sőt olykor a hadtestek parancsnokai. A sztálingrádi csatában Rogyincev tábornok desszantosai oldalán, géppisztollyal harcolt a németek ellen. De ott van Csujkov is, aki szintén a csata közelében járt. A német tábornokok is általában ott voltak a csata sűrűjében. A korsuni csatában a német parancsnokot, Stemmermannt megölték harcközben az oroszok. Meg amúgy sem úgy kell elképzelni, hogy egy 200 fős osztagból mindenkit kinyírnak.
2017. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Szerintem az átlag katona jobban harcolt ha tudta hogy a vezetője is ott van mellette, nem egy szobából mondja a parancsokat. Az Ókorban divat is volt ez (A rómaiaknál kevésbé)
2017. márc. 18. 13:13
 24/29 anonim ***** válasza:

Ez egyértelmű. A morál rendkivül sokat számit. Ha nincs akkor a jól képzett katonákat is könnyebben legyőzik. De ha a morál van akkor a gyengébb katonák is mindent beleadnak (gondolok itt olyanokra is akiknek nincs tapasztalata, nem esett át harcikiképzésen).

Ha egy vezető a beosztottjai mellett harcolt az rengeteget dobott latba. Emellett a hűség is nőtt. Pl. Julius Ceasar, nem hiába mondják el szinte az összes iskolában, hogy gyakran látták az embereik között. Tudta mindenki nevét. Ha a vezetőd veled eszik, nem a sátrában 3 fogásos luxus kajákat, veled harcol, tudja a neved, akkor a bizalom és hűség elég erőteljes lesz.

2017. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
De ha jól tudom Caesar nem harcolt sohasem, nem olyan alkat volt. De ez figyelemre méltó tőle.
2017. márc. 18. 15:43
 26/29 anonim ***** válasza:
Legfeljebb akkor mennék háborúba,ha egy földönkívüli faj támadna meg minket és a fajom fennmaradása lenne a tét
2017. márc. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

vercingetorix legyőzésénél,amikor körbeépítették a gallok menedékét,akkor aktívan harcolt ceasar.

mindig oda ment kisegíteni,ahol éppen ki akartak törni a gallok.

de mivel ő az egyik első aki viszonylag szépítés nélkül naplózta a hadjáratai minden részletét,abban ott van,hogy vett részt élet halál csatákban.

2017. márc. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Magyarul ő leírta azt is ha őket verték el ?
2017. márc. 20. 16:29
 29/29 anonim ***** válasza:
Ez a szép benne, őt sosem verték el, ezért volt nagyon nagymenő Rómában. Bevonult, és az átlagemberek így körbeéljenezték hogy bazz, ez az ember legyőzhetetlenné teszi a seregeinket a zseniális taktikájával, én lávcsizom, csináljunk belőle császárt. (amúgy a nevéből lett a császár mint rang, ez önmagában sokat elmond róla...)
2017. márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!