Igaz, hogy a nagaszaki-i atombomba befulladt?
Figyelt kérdés
2016. nov. 29. 14:03
1/26 anonim válasza:
Nem igaz. Robbant, és mindent elsöpört a föld színéről:
2/26 A kérdező kommentje:
ezek csak fotók, de arról nincs adat, hogy befulladt e vagy se.
2016. nov. 29. 14:14
3/26 Molyember válasza:
Ha befulladt (???), mitől halt meg közel százezer ember? Hol olvastál erről?
4/26 A kérdező kommentje:
Befulladás alatt azt kell érteni hogy a láncreakció leállt s az eredeti hatásának csak a töredéke érvényesült. Atombomba esetén ilyesmibe belehalhatnak százezrek.
2016. nov. 29. 14:26
5/26 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szoktam olvasás közben forrást jegyzetelgetni, netán forrásnaplót vezetni, ezért kérdezem, hallott e már erről valaki?
2016. nov. 29. 14:28
6/26 anonim válasza:
Nem állt le a láncreakció, hiszen a folyamat eljutott odáig, hogy a bomba teljes mértékben fölrobbant.
A felszabaduló energia meg akkora volt amekkora kellett hogy legyen, nem pedig csak a töredéke. Nem is lehetett volna a töredéke, hiszen a robbanás bekövetkezett.
Ez nem olyan, mint a szilveszteri petárda, hogy ha az egyik felén megázott egy kicsit a puskapor, akkor is durran, csak valamivel kisebbet szól. Itt vagy felrobban az egész, vagy egyáltalán fel sem robban.
7/26 A kérdező kommentje:
ez nagy tévedés. ha szétesik s túl messzire kerülnek egymástól a részecskék akkor leáll. nem véletlenül kell a kritikus tömeg. ha annál kevesebb van akkor pl. eleve be se indul. ha a láncreakció közben kerül túl messzire az anyag egymástól, akkor pedig leáll.
2016. nov. 29. 14:43
8/26 A kérdező kommentje:
Szóval nem az a kérdés, hogy az atombomba befulladás jelensége létezik e hanem, hogy igaz e hogy Nagaszakinál ez történt?
2016. nov. 29. 15:07
9/26 anonim válasza:
Az atomfegyver robbanásakor valóban nem vesz részt a hasadóanyag teljes mennyisége a láncreakcióban. A nanosecundum alatt kialakuló több millió fok, és óriási nyomás szétveti a töltetet mielőtt minden atom széthasadna. Az első atomfegyverekben a láncreakció hatásfoka 15-20% körüli volt. A többi kb 80% hasadóanyag gőzzé vált és a felhővel felemelkedett és kihullt a terepre. A bomba tervezetten felrobbant, tehát nem sült be. Ha besült volna, akkor nem kb 25 kilotonnás lett volna a hatóerő, hanem csak pár száz tonna, mint nemrég É-Koreában. Persze ahogy később fejlődött a technológia egyre kisebbek, és egyre erősebbek lettek a töltetek, és persze egyre nagyobb %-ban vett részt a hasadóanyag a reakcióban. Az első bomba 5 tonnás volt, 15-20 kT hatóerővel, most ugyanannyi hasadóanyaggal kb 150kg egy töltet, és 300kT a hatóerőt hoznak ki belőle.
10/26 A kérdező kommentje:
más a besülés és más a befulladás. persze jó kérdés mit értünk besülésen. de befulladni eleve csak olyasmi tud ami már elindult. a nevéből adódóan.
2016. nov. 29. 15:36
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!