Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért csak jellemzően RTS-ekbe...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért csak jellemzően RTS-ekben lehet németekkel menni, FPS-ekben miért nem lehet velük végigtolni a világháborút?

Figyelt kérdés

Sok olyan játék született, melyek singleplayer-ében, rendes önálló hadjáratban lehetett a németekkel is végigharcolni, de mivel azok RTS-ek voltak, ezért nem nyújtottak olyan nagy élményt (kivéve a műfaj kedvelőinek), de egy olyan FPS, mely singleplayeres hadjáratában a németekkel is lehetnénk, és mindegy, hogy történelemhűen el is vesztjük a világháborút vagy alternatív történelemben megnyerjük, nagy élményt nyújtana. Ugyan volt már ilyen próbálkozás, mint a Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad, de mivel nincs a karakterünknek "személyisége" és az AI is gyenge, vagy másokban meg ellenállók voltunk, kik "árulók" voltak, nem Wehrmacht-osok, ezért azok csak félmegoldások voltak ill. 1-2 játékot jelent, nem tucatnyit, mint amennyi RTS-ekben lehetünk a németekkel is.


A moderátorokat előre megkérném, hogy ne helyezzék át ezt a kérdést a "Szórakozás -> Játékok" rovatba, mivel ott nemigen járnak olyanok, akik válaszolnak ilyen kérdésekre, viszont itt a "Hadsereg, hadvezetés" rovatban meg lehetne beszélni.


2016. jún. 12. 14:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Annyira végigtolnék egy Call of Duty-szerű játékot (ahol van kampány mód, vannak karakterek, dialógok, cutscene-ek) a németekkel.


Kezdődne 1939-ben a lengyelek ellen, aztán 1940-ben a franciák ellen. Aztán elnéznénk Afrikába is. Aztán jönne a Szovjetunió, aztán Normandia, aztán a játék vége az lenne hogy elveszítjük a háborút de még meg kell menekülnünk a fogság elől.


Mit nem adnék én is és még gondolom milliók egy ilyen átéléséért.

De sajnos a mai politikailag korrekt világban ilyet nem lehet. A szovjetek mehetnek gőzerővel, de a németek nem. Sőt a többi hatalom sem volt sokkal jobb vagy rosszabb ha maguknak a hadseregeknek a moralitását nézzük.

Undorodom ettől, hogy nem lehet egy ilyen jó játékot csinálni.


2:

Sztálin sokkal-sokkal több ember haláláért felelős mint Hitler, ugyanez igaz a kommunizmusra is a nácizmussal szemben.

Ezen kívül akkor szerinted mindig a megtámadott fél a jó? Ilyen egyszerű lenne a világ?

2016. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

'A szovjetek mehetnek gőzerővel, de a németek nem.'


CoD: Black Ops-ban gyepálhatsz szovjeteket, igaz ott csak a hidegháborúban :/


Egyébként ki lehetne dobni egy alternatív idősíkot, ahol Wehrmacht katonaként eljutsz Moszkva bevételéig vagy tönkrevered az inváziós erőket Normandiában, etc.

2016. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

'Az USA-ban pedig Hitler maga az ördög. A megtestesült gonosz.'


Akkor ott sem igazán forgatták A J P Taylor könyvét :)


[link]

2016. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

12:

"CoD: Black Ops-ban gyepálhatsz szovjeteket, igaz ott csak a hidegháborúban :/"

Ha amcsi-szovjet-németről van szó, akkor ott a németek a rosszak.

Ha amcsi-szovjetről, ott már a szovjetek a rosszak.

De ez is ilyen, hogy hidegháborús szovjetekkel megint nem igazán lehet menni az USA ellen egy játékban sem.


"Egyébként ki lehetne dobni egy alternatív idősíkot, ahol Wehrmacht katonaként eljutsz Moszkva bevételéig vagy tönkrevered az inváziós erőket Normandiában, etc."

Igen, az alternatív történelmet nagyon sok ember szereti. Egyszerűen csak eljátszani ilyen gondolatokkal nagyon izgalmas, nagyon megmozgatja az ember fantáziáját.


13:

Igen. Hihetetlen hogy minden amerikai filmben/sorozatban, Hitlert említik (akár tényleg csak említés szintjén, két másodpercre) mint valami über rossz/gonosz. Ami ellen nem is tiltakozok. De azért objektíven nézve Sztálin a "bodycount"-ja alapján Hitlernél sokkal többször kellene szerepeljen.

2016. jún. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#14: Vagy japánokkal menni britek és amerikaiak, netán szovjetek ellen ?
2016. jún. 13. 17:49
 16/22 anonim ***** válasza:

15: Álom...

De én akár kisebb nemzetekkel is kipróbálnám. Lehetne indítani egy olyan FPS PC-játék sorozatot, ahol kisebb nemzetekkel lehetne menni. "Call of Duty Nations: Hungary/Japan/Italy/Greece/Poland/France/Norway/...


Mindegyik játékban az adott ország katonájával lehetne menni egy FPS-es, campaign típusú, történettel és karakterekkel ellátott játékban (tényleg CoD-os módon) ahol nem minden fekete-fehér alapon lenne bemutatva, hogy "ők a rosszak, mi a jók".


Csak van még pár tíz/-száz millió ember, aki unja már hogy mindig az amcsikkal/szovjetekkel kell ölni a németeket/japánokat vagy ha 2. vh-n kívül vagyunk akkor amcsikkal a "rosszakat" (akárkik is azok éppen).

2016. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

'De ez is ilyen, hogy hidegháborús szovjetekkel megint nem igazán lehet menni az USA ellen egy játékban sem.'


Ha nem korlátozunk csupán fps-re, stratégiában ott a World in Conflict Soviet Assault, de az elég sovány kiegészítő lett.


'Igen, az alternatív történelmet nagyon sok ember szereti. Egyszerűen csak eljátszani ilyen gondolatokkal nagyon izgalmas, nagyon megmozgatja az ember fantáziáját.'


Már ahol. Itthon úgy veszem észre, idegenkednek ettől a műfajtól, afféle fura gyerekként kezelik. Inkább külföldön nyúlnak hozzá előszeretettel, nemcsak szórakoztató irodalom terén, hanem történeti vizsgálódásnál is. Külföldi történésztől hamarabb látsz ilyet, mint a honi 'kollégáktól'.


'De azért objektíven nézve Sztálin a "bodycount"-ja alapján Hitlernél sokkal többször kellene szerepeljen.'


Az ugye megvan, nem Hitler fejezte be győztesként a szövik oldalán a háborút, hanem Joszif?

Ilyenkor mindig a vesztes állja a cechet. Ráadásul Sztalin -+a kommunista szovjet állam- a nemzetközi közvélemény előtt Európa egyik megmentőjeként tetszeleghetett, mint a fél kontinens felszabadítója, még ha ez nem volt a szó szoros értelmében vett felszabadítás, csak ezt Nyugat-Európának nem kellett megtapasztalnia.

2016. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

'De én akár kisebb nemzetekkel is kipróbálnám. Lehetne indítani egy olyan FPS PC-játék sorozatot, ahol kisebb nemzetekkel lehetne menni. "Call of Duty Nations: Hungary/Japan/Italy/Greece/Poland/France/Norway/...


Mindegyik játékban az adott ország katonájával lehetne menni egy FPS-es, campaign típusú, történettel és karakterekkel ellátott játékban (tényleg CoD-os módon) ahol nem minden fekete-fehér alapon lenne bemutatva, hogy "ők a rosszak, mi a jók".'


Ahhoz képest, hogy neves fps-ekhez manapság adnak ki mindenféle dlc-t, ez nem egy gyakori jelenség. Pedig ezekkel a letölthető tartalmakkal szerintem mindenki megtalálná a maga játékmódját: aki akar, az amerikai féllel verekszi át magát a pályán, aki akar, az a Wehrmacht gúnyájában teszi meg ugyanezt.


'Csak van még pár tíz/-száz millió ember, aki unja már hogy mindig az amcsikkal/szovjetekkel kell ölni a németeket/japánokat vagy ha 2. vh-n kívül vagyunk akkor amcsikkal a "rosszakat" (akárkik is azok éppen).'


Hmm, a jelek szerint a döntő többség még nem unta/unja meg, hogy joe-val, tommy-val, szergejjel veri lilára az ellenfelet

2016. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#16 és robgros:


A 2001-es OFP (ArmA: CWR)-nak volt egy olyan hivatalos kiegje, amiben Specznaz-osként mentünk amik ellen, és azt újraalkották a 2007-es ArmA, 2009-es ArmA 2 és a 2013-as ArmA 3 részére.

2016. jún. 13. 20:40
 20/22 anonim ***** válasza:
Ja, az első néhány küldetésben, aztán átállt a "jó" oldalra.
2016. jún. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!