Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi lett volna ha Nemetorszag...

Semmii kérdése:

Mi lett volna ha Nemetorszag es a szovetsegesei nyerik a 2. Vilaghaborut?

Figyelt kérdés

2016. márc. 25. 00:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

A kérdésnek nem sok értelme van, ilyen hogy mi lett volna "ha" egyenlő a fantáziával, ezt senki sem tudja megmondani.

De az nagyon valószínű hogy nyerne egy Oscar díjat a "Heinrich fia" című film, ami a szovjetek által elkövetett bűnöket mutatja be német szemszögből.

2016. márc. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gnoomage ***** válasza:
93%
Senki se tudhatja, lehet egyből megdőlne a rendszer amint teljes a hatalom, lehet Hitler után következő vezető használhatatlan lesz... Ha arra gondolsz, hogy Hitler eszméi lennének végig és megtudná tartani több száz évig, akkor menekültválság biztos nem :D A határig se jutnának el...
2016. márc. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Hát igen. Ha mondjuk Hitler át tudott volna változni szuper-csillagharcossá, akkor tuti nyernek.

De úgy néz ki, hogy nem tudott, így értelmetlen a kérdésed.

2016. márc. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
A vicces az, hogy pont akkor győztek volna, ha ki sem robbantják.
2016. márc. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Esélytelenek voltak. De játsszuk le:

Elfoglalják A SzU-t. Nagy Britanniában visszasegítik a trónra VIII. Eduárdot.

A szovjet tagköztársaságokban és Oroszországban bábkormányokat hoznak létre, mivel ekkora terület megszállva tartása gazdaságtalan.

A hatalom megtartásához a hódítások végeztével a kormánynak muszáj elmozdulni a "közép felé", tehát valami olyasmi ívet írt volna le a hatalom gyakorlása, mint Szálin-Hruscsov-Brezsnyev vonal volt a SzU-ban.

Nagy kérdés, hogy egy ekkora birodalom egyben tartása mekkora költségekkel és haszonnal jár.

Ha sikerül gazdaságosan üzemeltetni a birodalmat, akkor képes lett volna jelentősen lehagyni az Egyesült Államokat katonai és gazdasági téren egyaránt (erre visszatérek). Ha a gazdaságos üzemeltetés nem megoldható, akkor épp úgy szétesett volna, mint a Szovjetunió.

Ha a birodalom az Egyesült Államok pozícióját fenyegeti, valamilyen jó blöffel (A Szu-val szemben ilyen volt az űrfegyverkezés) vagy Kínával szövetkezve katonai erővel elsöpörte volna.

Egy másik lehetőség, hogy a Nagy Német Birodalom nagyon gyorsan növekszik (meg tudja akadályozni a Manhatten tervet), akkor képes lehet partra szállni az amerikai kontinensen.


Ezek a forgatókönyvek sok nagyon irreális feltételezést tartalmaznak:


Németországnak meg kell nyernie a megszállt területek lakosságát (Ukrajna esetén ez eleinte megvolt, de azzal, hogy alsóbb rendűeknek tartották őket el is rontották)


Gazdaságilag, gyártókapacitással tartani kellett volna a tempót a Szovjetunióval (Ez területi és lakosságszámban jelentkező különbség miatt nehéz). A nagyobb lélekszám miatt sokkal rosszabb termelékenység mellett is a SzU van előnyben.


A már megszállt területeket pacifikálni kellet volna, hogy az utánpótlási vonalak ne nyúljanak a végtelenségig (ez nem sikerült lásd Ukrajna), valamint onnan is lehessen katonákat vinni


Az Egyesült Államokat távol kellett volna tartani Európától.

2016. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Emlékeztek ahogy Sztálin halála után enyhült a diktatúra a Szovjetunióban fokozatosan, aztán Sztálin halálához képest kb 35 évvel a nagy szovjet birodalom is felbomlott?


Hasonló történt volna egy a francia partoktól az Urálig, Skandináviától a Közel-Keletig terjedő német birodalommal is.

2016. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves Előző


Ezt nem lehet kijelenteni. Az USA, Kína hasonló birodalom, és köszöni jól működik. Ezért osztottam a választ két részre. Ha tudja a birodalmat gazdaságosan üzemeltetni (USA, Kína), vagy ha nem (SzU).

2016. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7:


De hát a mai Kína is egy enyhe formája annak, ami régen volt mondjuk Mao alatt.


Sőt, a mai USA is valamivel jobb (ilyen szempontból), mint mondjuk a 19-20. század fordulóján lévő vadkapitalista modell idején volt. Én sem azt mondtam, hogy összeomlik-e vagy sem a birodalom, hanem hogy enyhül és konszolidálódik.

2016. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az igazat megvallva én a felbomlásra mondanám azt hogy ez szerintem népfüggő. Ahogy észrevettem a német nép igen leleményes és kitartó csoport akik két vesztes háború után is képesek voltak gazdaságilag talpra állni, teljesen nyilvánvaló hogyha Hitler nyer, kézben tudták volna tartani Egész Európát. Hitlerrel csak annyi probléma volt hogy rossz hadvezér volt, de gazdasági szempontból igen jó stratéga. Ha ésszerű és bölcs lépéseket tett volna a frontokon minden bizonnyal nyert volna.
2016. ápr. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És azt még hozzáteszem ha nyert volna akkor egy erős, ütőképes Európa lenne, nem pedig egy megosztott beteg kontinensen élnénk ahova mindenkit beengednek és szelfiznek a terroristákkal.
2016. ápr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!