Szerintetek melyik a legerősebb hadsereg a világon?
Én Braziát és Kínát mondanám.
Válaszokat köszönöm szépen!
Akkor nézzük a Szomáliai háborút azt is el vesztette az USA 1993-ban és azótabe se tették a lábukat oda mert félnek!
Amúgy válaszodat köszönöm!
Szomáliában rendőrködni próbáltak, ENSZ békefenntartó küldetés volt konkrétan, nem háború, nagyon korlátozott eszközökkel. A rendőrködés más formában és keretek között de ma is folyik.
De igaz, hogy a nyugati világ hadseregeinek a legfőbb gyengesége nem a hadseregben magában van, hanem a puhány közvéleményben. Az USA-ban is nagyon, de az EU országokban végképp. Magyarország pedig ebben is reménytelen eset. Afganisztánban kimondva is, kimondatlanul is, gyávának könyvelték el a magyar honvédséget. Nem a katonák a gyávák, hanem a közvéleményünk annyira nem bírja a veszteséget, hogy a politikusaink tétlenségre kárhoztatják a katonáinkat. Persze a katonáinkra is hat a közvélemény (zsoldosozás stb.) Közben több katona halt meg itthon balesetben mint ott harcban.
"Akkor nézzük a Szomáliai háborút azt is el vesztette az USA 1993-ban és azótabe se tették a lábukat oda mert félnek!"
Ne keverjünk már egy ENSZ békefenntartó missziót egy éles háborúval! Ráadásul a UNITAF és UNISOM lényegében véve elérte a célját -elviekben ez csak a humanitárius segélyek célba juttatásának fedezete lett volna- te most komolyan azt hiszed, hogy az USA ne tudná megszállni Szomáliát mert "retteg"? Vagy csak te is egy vagy a sok " hülye hamburgerzabáló indiánkiirtós" amcsiutáló közül?
Egyébként az itt rendkívül dicsért kínai hadsereg, 70% annyira van felszerelve, mint egy második, világháborús amerikai katona. Ezen kívül az oktatásuk felét pártideológia tanulása teszi ki. Plusz azok a fejlesztések amelyeket a közelmúltban elértek, a járműpark ha 10%-át érintik. Ilyen körülmények között az, hogy Kínának 800 ezerrel több katonája van semmit sem jelent.
Ezt a videót nem lehet teljesen komolyan venni, de a tények amik benne vannak attól még tények: https://www.youtube.com/watch?v=eGs_dcXt-3k
Szerintem Amerika,Oroszország és Kína a legerősebbek.
Ahogy sokan mondják a felszereltség és a felkészültség is számít. Emellett a szövetségesek kiléte.
Amerika nagy előnye,hogy militarista ország rengeteg félkatonai,és rendőri fegyveres erővel nem beszélve a fegyvertartó polgárokról,és a polgári életben tevékenykedő tartalékosokról. Hadserege létszáma könnyen növelhető valós képzettséggel,sokéves fegyverviselési tapasztalattal rendelkező személyek behívásával. Sokkal képzettebb és ütőképesebb haderőt állíthat ki ezáltal. Nemmellesleg 320 milliós lakossága bőven ad ehhez hátteret.
A világ szinte minden pontján vannak bázisai. Viszonylag hamar tud nagy erőket átcsoportosítani kellő felszereltséggel és utánpótlással a világ bármely potjára szövetségesei megsegítésére.
A költségvetéssel magyarázkodás ott bukik meg,hogy Orosz haditechnika ára minőségi különbség nélkül töredéke az Amerikainak.
Technológiai fejlesztések terén az Orosz legújabb vadászgép veri az Amerikai legjbbat. Hátránya,hogy kevés van még belőle. Állítólag az Orosz radar látja a legtöbb NATO által láthatatlannak nevezett gépet. Míg az Amerikaiaknak zavaróberendezésekkel kell csapatokat küldeniük egy terület rádiókommunikációjának blokkolása érdekében az Oroszok Drónra szerelt technológiával váltották ki a dolgot.
Másrészt a tankokat faltörőkosként használják mozgó ütegként. Egy T 72-es is nyújthat akkora védelmet,mint a legújabb Abrams. Egy megfelelő ütegnek a megfelelő helyen nem jelent problémát egyik páncélzatát sem szétzilálni,vagy a személyzetét megölni. Egy akna úgy szintén leviszi mindkét harckocsi lánctalpát,és olyan kárt okozhat benne,ami helyben javíthatatlanná teszi. Molotovkoktélok is megteszik a magukét. Gyújtóbombák. Megsütik a legénységet,vagy a jármű elhagyására készteti a szeméylzetet. A technika nem minden!
Lényegében annyi fejlesztési különbség van,hogy erősebb a páncélzat,és hő,éjjellátó is van bennük. Emellett lézernyalábokkal megvakíthatja az ellenséget. A lövegtornyok automatatöltőrendszerrel rendelkeznek,és csökken a működtetéshez szükséges szeméylzet 5-ről 3-ra vagy 2-re. Ami szintén költségkímélőbb megoldás,hatékonyabb,és emberi erőforrásfelszabadító. Ami mégfontosabb az ember távoztával szelszabadított hely több muníciónak és másegyébnek biztosít szabad helyet.(mozgolódó tankban próbálj meg több 10 kilós lövedékez a helyére illeszteni,és vigyázni,hogy a többi agyon ne nyomjon) Tankban nincs kényelmes szék és biztonságiöv. Ha váratlanul gödörbeér a tank nagyon könnyen lehet hónapokig gyúgyuló sérüléseket is szerezni.
Vagyis nem lényegi kérdés,hogy városharcban mi áll a bolt kirakata mögött lesben várva. Vagy épp az erdőben sárral és faágakkal elfedett földben mi áll lesben. Nyílt terepen pedig általában nem kényszerít ki gyengébb haditechnikával ütközetet senki. Oda vonul,és ott ütközik meg az ellenséggel,ahol közel egyenlőek az esélyeik.
Konvolyok vonulásánál nagyon fontos a jó felderítés. Ugyanis ha szar,vagy hanyag volt,akkor két jól elrejtett,és kellően véddett üteg percek alatt kilőheti a legmodernebb haditechnikákat is. (nagyobb szívás,ha az ellenséges konvojlövő üteg egy dombtetőn van,ami nagyobb hatótávot biztosít,mert akk a saját nehezen éri el,ha már a célpont meg van akk is)
Ja igen. Emellett átütőerőben van még különbség az újabb tankokat tekintve. Ami szintén nem számít sokat városharcnál,vagy más helyzetekben,ha a távolsági támadás kártyát nem tudja az újabb tank kihasználni.
Ott az űrhadviselés is. Egy háborúbana műholdas kommunikáció,és GPS műholdas rendszerek lennének az elsődleges célpontok. Már vannak hadi célt szolgáló műholdak a levegőben,amik készen állnak megsemmisíteni egymást.
Másrészt ha műhold nem is mindenkinek van még ilyen fenn rakéták akk is képesek elég galibát okozni. A keletkező törmelékmező pedig mégnagyobbat.
A mai precíziós haditechnika nagymértékben igényli a ritkaföldfémeket,aminek 97%-a Kínában található. Az összes többi elszórva a földön. Míg oroszország biztosítja Kína fosszilis energiaszükségletét,addig Amerika és Európa mindkettő 50%-ban igényli a behozatalt ezekből.
Persze a hadsereg elsőbbséget élvez,és majd a pazarlók visszagoják magukat,de az ilyen szintű hiányok a polgári életre így a gazdaságra és egész országra hatással vannak negatív értelemben. Manapság mindent szinte a kőolaj hajt. Még az élelmiszeripart és gyógyászatot is.
Rengeteg NATO országnak vannak partmenti jelentős városai. Hadikikötők,árúrakodó kikötő stb. Irányított robbantásokkal előidézhető szökőár.
Olvastam olyanról,hogy orosz tengeralattjáró hetekig körözött Amerika partjai mentén észrevétlenül.
Viszont elég annyi is,hogy egy háborút megfordítson csillivilli haditechnika ide vagy oda,hogy egy hatását hsszútávon is kifejteni képes mérgesgázt,vagy port olyan formában állítsanak elő,hogy azt nefogja fel egyetlen ismert gázmaszk sem. Aztán a hadoszlopok vonulási iárányában szétszórni a szél pedig elvégzi a többit. Egyetlen tank sem létezik,ami ne szívna be levegőt,vagy embert,aki netenné ugyanezt. Meginkább megteszi,ha bőrrel érintkezve is ölni tudnak ezek a vegyszerek.
Drezda bombázását is megoldották egy éjszaka alatt. A teljes várost porigbombázták. Aki érkezett pincébe bújni,és a romok megengedték,hogy ki is másszon onnét az túlélte. 1500 bombázó volt a végrehajtó ha jól emlékszem. Egy mai bombázó sokkal gyorsabban és sokkal nagyobb súlyokat képes célbajuttatni. Por és cseppfolyós állapotból gázneművé alakított formában pedig bőven beteríthetik Európa jelentős részét ennyi bombázóval. Főleg,hogy nem feltétlen szükséges légifölény egy villámakcióhoz keleti széljárás mellett,ami lehetővé teszi,hogy minél nyugatabbra üríthessenek,és leérkezve a célterületen landoljon a cuccos.
Szóval nem feltétlenül kell atom ahhoz,hogy kiírtsuk egymást!
Azt is olvastam,hogy irányított robbantásokkal a föld különböző pontjain előidézhető földrengés egy célzott területen. Így is lehet városokat rombolni.
És száp dolog,hogy a fehérek szépen kiírtják egymást egy háborúban aztán a többi népek ellepik majd Európát,ahogy Németországot is a második VH után. Így pedig akkora arányban lesznek már jelen színesbőrűek,hogy akarván akaratlanul is egyre nagyobb mértékben keverednénk,és felhígulna a fehér vér,hogy végül Európában mi legyünk kisebbségben,vagy eltűnjünk. :-D
Szó én azt mondom,hogy a közvélemény Amerikát tartja dobogós helyezettnek,de én kételkedem.
Sok szempont van,amit figyelembe kell venni. Emellett ott a morál,és a hadiszerencse is.
A titkolt hadifejlesztések,haditechnikák,amiket mindkét fél valós ellenséggel való szembeütközés esetén mutat meg,vagy vet be.
Emellett szükséges figyelembe venni,hogy kik mennyire függenek egymástól. Oroszország és Kína próbál mindent odahaza legyártani. Ennek ellenére figyeelmbe kell venni,hogy Japán,aki a második vh óta remekel a nehéziparával állítja elő a világ gyárakba való gépeinek 70%-át.
Rengeteg nagy cég Kínában tartja a gyárait,ami termékek gyártása háború esetén azonnal megbénulna.
Visszatérve a nyersanyaghiáynra a Nyugat nyersanyagszükséglete jelentős részét Oroszországból és Kínából Importálja. Úgy mint az Energiahordozókat. Az USA kénytelen már most a régebbi típusait leszerelni a haditechnikájából,hogy az újak gyártásához szükséges nyersanyagokat biztosítsa. Ez most még lehet nem okoz gondot,de egy igazi világméretű hábroúban egyenlő ellenfelek ellen nagyon is nagy gondot jelenthet!
Szó egy ilyen helyzetben vagy marad a hidegháború,vagy tényleg kirobban egy valós forró,és minden eddiginél halálosabb,pusztítóbb.
Merthogy tény mi szétbarmoljuk egymást,és esélyt adunk ezalatt az ISIS-nek mégnagyobbá duzzadni,aminek pedig köztudott célja fél Afrikán,teljes kisázsián kívül még fél Európa elfoglalása is,és birodalmukba csatolása.
Ez egy III. VH-ban kivérzett Európa,és Amerika függvényében nagyon is lehetségesnek látszik.
De ha ezután hadatüzennek nekünk,és sikerrel felvesszük a harcot,akk már nincs közvélemény meggyőzés miatti tehetetlenség baromság. Addig lőjük őket,míg ki nem pusztulnak,vagy velünk történik ugyanez a fanatikusok végett!
Még azt akartam hozzátenni,hogy egy harmadik vh esetén amit én elképzelek és pl Oroszország ugrana elsőként,akk az váratlanul történne. Rövid lenne,de annál véresebb,és kegyetlenebb.
A környező országok hetek alatt elesnének,megadnák magukat,vagy kinyilváítanák függetlenségüket.
Oroszország célja a Rhur vidék kellene legyen,hogy az utánpótlási útvonalakat lerövidtse. Ezt az Amerikai segítség érkezése előtt kellene elérnie,ezért rohanva törne előre tekintet nélkül civil áldozatokra. PL ha egy személyautó,vagy esküvői menet okoz dugót egyszerűen áthajtanak rajtuk.
Kína valszeg a saját térfelén harcolna Japánnal,Kanadával,Délkoreával és Amerikával. Talán még Tajvannal.
Irán most nemtom kihez húz jobban. Eddig Oroszbarát volt. Most kiárúsítja olaj és gázkészletét a nyugatnak. Az cserébe kiépíti az infrastruktúrát,és technológiát biztosít a kitermeléshez. Egyre szorosabb gazdasági kapcsok fűzik anyugathoz.
De ha Irán kiesik ott van India a haderejével. A BRICS alapító tagállama. Kisázsia felől ő biztosítja a rendet. Harcol Izraellel stb.
Ott van Amerika seggében Brazília. Nem egy erős hadsereg,de elég nagy,hogy ha kell lefoglalja. Bár nem biztos,hogy belépne egy ilyen háborúba BRICS ide vagy oda. Mexikó is megpróbálhatna érvéynt adni területi követeléseinek. TEXAS stb felé.
Texas Mexikó határán fexik. Amerika legnagyobb kőolajkészletén fekszik. Ha lángba borul,vagy odavész Texas Amerika kenheti a hajára a benzinszagú üres tartályokkal álló haditechnikáját. Úgy szintén. A közelkelet az ISI kezére kerül,vagy lángralobban,akk szintén nem lesz utánpótlás tengeren túlról sem.
Oroszország és Kína előnye onnan származik,hogy Oroszrzágnak Szibériában ott a hadianyag gyára,és a bányái. Gyakorlatilag az ország közepén (az Urál pedig természetes határ,ami védelmet nyújt akár egy atommal sújtott Európa felől érkező sugárfelhővel szemben és) a Kínaiak mögött. Ahogy kínának is ott van Ázsia közepén a nyersanyagkészlete,ami egykönnyen nem kerül Amik kezébe. Vagy amcsi bombák hatókörébe Kazahsztán,és India védelme végett. Szibériát még az Északisark is védi,amin az oroszok szintén radarállomást és előretolt csapásmérő erőt állomásoztatnak,és fejlesztik.
Tehát jópárezer km-t kellene ellenséges légtérben repülniük a bombázóknak,hogy érdemleges célpontokat lőjenek,ami a hadigazdaságot érinti és hábrúban a legfontosabb.
Kína erőssége a rakétarendszerei. Rengeteg erre kiképzett zászlóalja van. Neki vannak a leghosszabb hatótávolságú precíziós rakétái asszem 2500 km hatótávolsággal. Ez már régebbi adat. Azóta lehet hosszabb,pontosabb stb.
Emellett arról is olvastam,hogy Oroszország fejlettebb elektronikus támadás terén is. Repülőgépekre szerelhető rendszerek,melyek képesek más haditechnikák elektronikájában kárt okozni a kellő ideig.
Emellett ha Oroszország támad azt időben közli partnereivel is,és előzetes csapásokat hajtanak végre,ami szintén váratlanul érhet bármiyen hadsereget vélt békeidő esetén.
Kína és India esetében a milliárdos lakosságok és tömegek besorozása nem jelent megoldást!
A felfegyverzetlen és képzetlen lakosság képtelen lesz megállni a helyét a harctéren,és futásnak ered az első hangos lövedékek hallatán.
Hallottatok már igazi vihart egetrengető villámlással,amitől ti is beszartatok,pedig tudtátok,hogy csak vihar nemde?
Nos rakétacsapássorozat,és ágyú pergőtűz gépfegyverropogással megspékelve és sikolyok ezreit hallgatva sokkal hangosabb,mint amit akkor hallottál és ijesztőbb,egyrészt azért,mert tudod,hogy ezek érted jöttek és bármikorel is vihetnek! A romok és égő épületek,hullák szagolása közepette álljon helyt egy zöldfülű az ellenség láttán a sarkában.
Persze a háború többszázezer kisebb harcérintkezésből áll,de vannak nagyobb hevesebb összeütközések is,ahol nem csak két lesbenálló ágyú üteg várja a konvojt.
Ez a véleményem.
Én nem pontoztam le senkit. Nem szeretema pontozós rendszert. Ha valamivel nem értesz egyet írd meg a te véleményed!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!