Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért tekintik sokan hibának,...

Miért tekintik sokan hibának, netán bűnnek, hogy a második világháború idején harcoltunk a szovjetek ellen?

Figyelt kérdés
Nem csak a fanatikus, Thürmer vagy Kádár-szimpatizáns réteg tekinti ezt hibának, bűnnek vagy rosszul sikerült lépésnek, hanem a józanabb, ideológiafüggetlen réteg is.
2015. aug. 2. 17:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%
Olyan haborut nem szabad elkezdeni amit nem lehet megnyerni. Ennyi.
2015. aug. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
A megboldogult Szovjetunió miért számít legyőzhetetlen ellenfélnek ?
2015. aug. 2. 17:35
 3/26 anonim ***** válasza:
65%

"A megboldogult Szovjetunió miért számít legyőzhetetlen ellenfélnek ?"


Nem is tudom, miért volt az?

2015. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%

Mert a Szovjetunió a maga határain belül kegyetlenül erős volt. Rossz utak (főleg ha esik is) , fagyos időjárás. + Elég nagy távokat kell megtenni ahhoz, hogy stratégiailag fontos helyeket elfoglaljunk, pláne ha egyszerre többet kell lerohanni.


Aztán maga az orosz mentalitás is elrettentő tudott lenni. Szóval ez a helyzet...egy olyan ország volt, melyet nem lehetett elfoglalni, ezáltal sokkal jobb kiinduló helyzetben volt támadásban is.

2015. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Háborúzni nem csak földön, gyalogosan vagy harckocsizva lehetett, hanem levegőből is, nem ejtőernyősökként, hanem a hagyományos bombázással. Ha lebombázták volna azokat az erőműveket Moszkva környékén, amelyeken alapult a szovjet ipar egy része, illetve Hitler szabad kezet adott volna a tábornokainak, mint Franciaország elfoglalásakor és az Angliai csata elején, akkor nem győzhettünk volna ?
2015. aug. 2. 18:02
 6/26 anonim ***** válasza:
73%

a-a


Nem is tudom, talán normális felszereléssel kellett volna ellátni a katonákat? A felperzselt földnek köszönhetően kínosan hosszúak voltak az utánpótlási vonalak. Voltak partizánok, télen nem működő fegyverek és járművek. Meg persze a túlzott önbizalom. Ott volt még Észak-Afrika és az óceáni hadszíntér. Túl sokat vállaltak a nácik, amibe beletörött a foguk.

2015. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Pedig sok német tábornok és más tiszt, mint pl. Erich von Manstein, a háború utáni emlékirataikban, tanulmányaikban is a vereség legfőbb okaként Hitler belekontárkodását jelölik meg, hogy rövid pórázra fogta tábornokait.


Nem csak a németeket mérték össze a szovjetekkel, hanem az egyesített angol-amerikai-kanadai erőket is, azok is háborúzhattak volna a szovjetekkel az Operation Unthinkable keretében, ami ugyan elmaradt, mégis abban azokat hozták ki volna győztesnek, annak ellenére, hogy ők is Németország területéről indultak volna, több fronton találták volna szembe magukat a szovjetekkel, és az utánpótlási vonalaik is elnyúltak volna, mint a németeknek.

2015. aug. 2. 18:41
 8/26 anonim ***** válasza:
36%

"Miért tekintik sokan hibának?"


Talán mert egy 160 milliós országról van szó, amit a háttérből támogatott az USA is, és a háború során csak katonából többet veszített, mint a jelenlegi országunk teljes népessége...


"netán bűnnek"

Talán mert több százezer katonát, gyenge felszereléssel, élelem nélkül a halálba küldeni az...

2015. aug. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

"Háborúzni nem csak földön, gyalogosan vagy harckocsizva lehetett, hanem levegőből is,"


Levegobol nem lehet haborut nyerni, sem orszagot elfoglalni.

2015. aug. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Pro Patria ***** válasza:
60%

"Talán mert egy 160 milliós országról van szó, amit a háttérből támogatott az USA is, és a háború során csak katonából többet veszített, mint a jelenlegi országunk teljes népessége..."

- Ez a népességszám valójában épp a Szovjetunió gyengeségét mutatja. Egy térképen összevetve Németország és a Szovjetunió területét, előbbi városállam-kicsinységűnek tűnik a fél ázsiai kontinenst beterítő hatalmas birodalom ellenében.

A népességet tekintve viszont azt látjuk, hogy Németország - a területi bővülések után - 80 milliós lélekszámmal bírt. Közel annyival, mint Franciaország és Nagy-Britannia együttvéve!

Ha ehhez még figyelembevesszük az európai haditechnikai és hadászati fölényét, látható a Szovjetuniónak csak térképeken meglévő erőssége, a valóságban hatalmas, többezer kilométeres kietlen pusztaságok jelentették, elszórt városokkal.

Mindig megmosolyogtat, amikor valaki úgy hiszi, hogy valami olyat fedezett fel a térképre rápillantva, amit senki más, mondván: "elég csak ránézni, hogy a Szovjetunió mennyivel erősebb volt Németországnál, bolond bárki, aki megtámadja."


Azonban ez nem mélyebb gondolkodás. Úgy tudnám egyszerűen leíni az ilyen személyek számára a helyzetet, miszerint:

Képzeljünk el két teljesen üres telket. Az egyik sokszorosan nagyobb a másiknál, amely csak egy kisebb udvar méretű. Mindkettőn elhelyezünk 8-10 embert.

Ha a két csoport összeverekszik, melyiknek van nyilvánvaló esélye a talponmaradásra?


Kontárság úgy gondolkodni, mintha a térképen lévő festékmennyiség a populáció számát mutatná, ilyen téren pedig "őrültség" volt a kis foltnyi Németország részéről az A4-es lapnyi területet befedő Szovjetunióra rontani.


Hozzáteszem: a németekhez csatlakozott a finn, a szlovák, a román, a magyar, az olasz haderő, francia, és keleten ott volt még a több mint 70 milliós Japán, amely korábban már háborút vívott a szovjet erők ellen, és bármikor potenciális veszélyt jelentettek Madzsúriában. (A Moszkva alatti ellentámadást az tette lehetővé, hogy a japán erők nem nyitottak frontot keleten, így szibériai csapatokat vezényelhettek át nyugatra a németek ellen.)

Ha ezt kiegészítjük még azzal, hogy a szovjet csapatok morálja olyan alacsonyan volt, hogy milliós számban adták meg magukat, sőt, többszázezren átálltak a németekhez, máris tisztább a kép.

Kiemelem ismét: a német hadászati fölény még a háború utolsó évében, 1945-ben is csak hatalmas emberveszteségek árán tette elérhetővé a szovjetek részéről bármiféle eredmény kivívását, még a győztes hadmozdulatok is sokkalta nagyobb veszteséget jelentettek szovjet oldalon, mint németen.


"Talán mert több százezer katonát, gyenge felszereléssel, élelem nélkül a halálba küldeni az..."

- Ez pedig már annyira meghaladott, és annyiszor kitárgyalt toposz, hogy nem válaszolok rá ismét, visszaolvashatóak róla a korábbi kifejtéseim.

2015. aug. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!