Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A második világháború legjobb...

A második világháború legjobb német harckocsijainak (Párduc és Tigris család) mennyi esélyük lett volna modernebb szovjet harckocsik ellen?

Figyelt kérdés

Ugyan a történelem nem ismer "ha"-t, de most játsszunk el a gondolattal, hogy hogy állták volna a német harckocsik a sarat, ha a második világháború elhúzódik és a szovjetek időben tudják újabb, jobb harckocsijaikat hadrendbe állítani a klasszikus T-34-es leváltására.


Az alternatív forgatókönyvemben Normandiában befürödnek az amerikai-angolszász erők, súlyos véráldozatokat szenvedve, ezt meglovagolják az otthoni nácibarát hírességek, politikusok, üzletemberek (pl. Bush család, Charles Lindbergh), a népet felbőszítve, ennek hatására kiszállnak mind az angolok, mind az amerikaiak Európából, maradnak a Távol-Keleten, s Európában a németek és szovjetek vívják harcukat, úgy, mint a Führer-nap regényben és filmben.


A németek a szövetséges bombázások leállása miatt tudják ontani a Párduc II, Vadászpárduc, Királytigris és Vadásztigris harckocsikat, a szovjetek meg éppen az ISZ-2/3/4, T-44 és ISZU-152 harckocsikkal váltják fel a kiöregedő T-34-eseiket. A valóságban is ütemezve volt ez a váltás, csak ezen harckocsik többsége az ISZ-2 és ISZU-152 kivételével lekésték a világháborút.


Ha tömeges gyártásra kerülnek ezek a harckocsik, akkor a németek vagy szovjetek lettek volna könnyebb helyzetben ?


2015. jún. 24. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

A "klasszikus T-34-es" simán lenyomta a Tigriseket. Mert:

- olcsóbb

- mert kevesebb anyagból ki lehet hozni

- mert szinte nem kell képzés a vezetéséhez

- mert sokkal mozgékonyabb

- mert kevesebbet fogyaszt.


A Tigrisnek is van gyenge pontja, lassú, a súlya miatt nem megy el a sáros tajgán, és a keleti fron utolsó nagy tankcsatájában szó szerint kilőtt tigriseket is hazsnáltak a csata közben épített orosz tankok utánpótlásának építéséhez.


Tehát minden attól függ hol és hogyanveted be. nincs egyértelműen jobb-rosszabb tank.

2015. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!


A körtét kevered az almával.


A Tigris nehézharckocsi. A t-34 közepes harckocsi. Más volt a rendeletetésük. Egy közepes harckocsi feladata az ellenséges területre való benyomulás és előrehaladás, ezzel szétbomlasztva a frontot.


A nehézharckocsi ilyet nem tudott, mert nem volt ehhez mozgékonysága. Viszont volt nagy tűzereje és páncélzata, amivel le tudta küzdeni a nagy ellenállású gócokat vagy ki tudta védeni az ellenséges áttöréseket. Egyfajta "tűzoltás" volt a feladata.



De, hogy melyik nehézharckocsi bizonyult jobbnak:


[link]

2015. jún. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1:


A felsorolt tulajdonságukban igazad van, de értsed meg, hogy ha ezek elegek lettek volna, akkor nem fognak az ISZ-szériába és a T-44-esbe. A páncélvédettség is egy kihagyhatatlan tényező, törekedni kell a saját emberveszteség minimalizálására, nem lehet kivéreztetni az ellenfelet.


Ahol a németek harcoltak a szovjetekkel, ott nagyon nem volt tajga.


A németeknek nem csak Tigriseik voltak, hanem Párducaik is, azokból is lépni akartak a Párduc F-re és II-re.


A kérdést csak ismételni tudom, hogy boldogultak volna a németek védekező harcban az ISZ-ekkel és T-44-esekkel, netán ISZU-kkal ?

2015. jún. 24. 15:26
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
1# A T-34-es tényleg jobb volt elsősorban gyártási szempontok meg a döntött páncélzat miatt, viszont a Királytigris magasan a legjobb tanknak számított a 2. VH-ban.
2015. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az IS-3,4 meg T-44 ellen a németek a Párduc II-esekkel, E-50-esekkel léptek volna fel. Meg az is lehet, hogy a Maus vagy az E-100 gyártása is beindult volna (bár ez utóbbiak sikeresnek nem lehetett volna nevezni) és elég komoly páncélos összecsapások lehettek volna. De az is könnyen elképzelhető, hogy teljesen más harckocsik születtek volna meg ennek hatására!
2015. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Milyen összecsapásra gondosz? Kiállnak mint két boxoló? Hát akkor a Tigris győzne de az biztos hogy egy Tigris árából kijött 6 db T34-es és ha lenne két iparilag ugyanolyan erős ország akkor az győzne aki a T34-est gyártaná.
2015. jún. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6: Nem akarok kötekedni, de a kérdésben nem a T-34-esről volt szó, hanem a komolyabb szovjet harckocsikról, az ISZ-szériáról, a T-44-esről és az ISZU/SZU harckocsivadászról volt szó, mi nem vili ezen ?


Miért mindenki T-34-esezik, amikor a kérdésben az utódtípusairól volt szó ? Jónak "jó" harckocsi volt a T-34-es, mégsem gyártották a végtelenségig, próbáltak valamilyen szinten lépést tartani mind a németekkel, mind az amerikai-angol erőkkel a szovjetek.

2015. jún. 30. 20:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak t34-gyel az oroszok se mentek volna sokra nehézharckocsik ellen. Igaz hogy egy tigrisből kijön 2 t34, csak ha egy tigris elkezd puffogni, lehet lepuffog 22 t34est. (Volt ilyen kurszknál).

Szóval nagyon kellett az oroszoknak az isz1 meg 2, mert azok tudták 1v1 felvenni a harcot a tigrisekkel.


Az isz3 és a királytigris hasonló harcértékü, a kiralytigrissel nem tudták volna a németek meghódítani Oroszországot, csak ha irreálisan magas számban gyártják

Ha kijött volna a Maus akkor előbb-utóbb az oroszok is gyártottak volna ekkora tankot és igy tovább.

Viszont ha jelentős számú Maust gyártottak volna akkor megnehezítették volna az oroszok dolgát.

2019. jún. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!