Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a törökök az 1500-as években fejlettebbek, erősebbek voltak nyugat európánál? Miért nem mentek oda a nyugat európaiak leigázni őket, mint Sztálin, azokat akiknek hóditáshoz támadt kedve?

Figyelt kérdés

2015. jan. 14. 09:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ép amiatt lehet összehasonlitani, mert voltak közte különbségek...


és az egész összehasonlités lényege az eltérések és ezek okainak a megállapitása.


És szerintem semmi akadálya nincsen a jelentős tényezők figyelembe vételének. Ez beletartozik az összehasonlítás menetébe. Ép úgy lenne nehézkes az összehasonlítás, ha eközben jelentős tényezőket nem vennénk figyelembe. vagy mire gondoltál, hogy hasonlítjuk össze jelentéktelen tényezők figyelembe vételével?


A jó helyesírás nem sokat ér ha ehhez hasonló képtelen feltételezésekkel párosul. Többet ér egy egy-egy elütéssel ugyan, de értelmes gondolatokkal zajló párbeszéd.

2015. jan. 14. 16:54
 12/19 A kérdező kommentje:

"utóbbi egy, igaz több egységbôl alkotott, de egységes állam volt, egységes vezetéssel, egységes célokkal, "


Ráadásul ez amit irsz maga a kérdésre adott válasz. Nem hasonlithatom össze mert akkor választ kapok a kérdésre? Egyébb zseniális megállapítás két helyesirási szakértés között?

2015. jan. 14. 16:57
 13/19 anonim ***** válasza:

omg

ne haragudj, de az "egy-egy elütés"-tôl sajnos elég messze jársz, továbbá meg tartalmilag is többnyire káosz az, amit írsz...ez talán nem is lenne akkora baj magába, de mindez társítva az indokolatlanúl arrogáns, és pszeudointellektuális stílusoddal, eléggé visszatetszô.

2015. jan. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia, 6-7 vagyok. Én nem érzem úgy, hogy lekezelő lett volna a stílusom, ellentétben a te stílusoddal... Úgy érzem, kár is volt válaszolnom, mert nem arra reagáltál, amit írtam, hanem személyeskedsz. Ebből az látszik, hogy nem is érted, amit leírtam, és ezért volt kár írnom.


Egyébként két korszakot össze lehet hasonlítani. De te nem összehasonlítani akarsz két korszakot, hanem az egyikkel akarod magyarázni a másikat, ami viszont már mást jelent, és nem lehet megtenni. Vagyis össze lehet hasonlítani pl. a 20. század politikatörténetét a 16. századéval, mondjuk úgy, hogy mindkét században Magyarország két világhatalom közé volt szorulva. De azt már nem teheted meg, hogy a sztálini politikával kezded el magyarázni a 16. századi európai folyamatokat. Te bajod, ha ezt nem érted meg.

2015. jan. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
És még hozzátennék annyit, hogy az előttem szólónak is igaza van, a helyesírásod miatt igazából nem is értem pontosan, mit akarsz te Sztálinnal, csak sejtéseim vannak. Úgyhogy, ha kifejtenéd bővebben az álláspontod, és nem személyeskednél és másokat sértegetnél, akkor talán normális stílusban is tudnánk beszélgetni.
2015. jan. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Hiszen itt csak ti személyeskedtek. Én csak reagálok rá. Nem finoman hanem ugy ahogy a személyeskedésre és mellébeszélésre jár. Én se tudom minek irtok, ha csak erre vagytok képesek, a kérdésre válaszolni meg gyakorlatilag nem akartok rendesen. Fontosabb a helyesirásba belekötnötök és ferditenetek. Az meg hogy egyik korszakkal akarom magyarázni a másikat agyrém. Fogalmam sincs miért jó nektek hogy ilyen hülyeségeket találtok ki.

Ezekszerint még azt sem vettétek észre, hogy ez egy kérdés és a többi hozzászólásom a kérdés mélyitése, nem pedig magyarázás...


Biztosak vagytok benne, hogy hasznos ha a helyesirást ennyire elöbbre helyezitek a kérdés érdelmezésénél?

2015. jan. 15. 01:59
 17/19 A kérdező kommentje:

itt inkább az lehet a gondotok, hogy szokatlan két ilyen egymástól eltérő korszakban keresni a párhizamot, s ezért próbáltok inkább kötekedni válasz helyett.

De felmerül a kérdés, minek vagytok akkor itt?

Számtalan sablonos, szokatlan gonolkodást nem igénylő kérdés van itt, miért nem oda irtok, ha ez ekkora teher nektek? Mos is csak az összehasonlítás lehetőségének felismeréséig jutottatok el, de az összehasonlitás maga még mindig alig megy, még mindig jobban megy a kötekedés személyeskedés és a másikra mutogatás. Ezt az egész témát nem én tereltem el ebbe az irányba, én csak kiirtam a kérdést, azért, hogy a kérdésről beszélgessek azokkal, akiknek ez nem okoz gondot. Erre jöttök ti és tereltek, kisiklatjátok a árbeszédet, hol össze lehet a két korszakot hasonlitani, hol nem, hol pedig a helyesirás a téma. ha ennyire fontos nektek a helyesirás, akko rmiért nem olyan kérdésbe irkáltok - lehetőleg választ - ahol helyesen irnak?

2015. jan. 15. 02:10
 18/19 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdésedet már megválaszolták felesleges kattognod meg nyáladzanod. Egyébként ha a kérdés 2. fele értelmes lenne, akkor nem kötöttek volna bele. Sajnos ehhez intelligencia kell, hogy felismerd.
2015. jan. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igen egy ember megválaszolt valamit, nem elfogadható stilusban. csakhogy ez nem arról szól, hogy egy ember mond valamit a neten és azt elfogadjuk egyetemes igazságnak, hanem arról, hogy beszélgetünk a témáról azokkal akik képesek megfelelő stilusban kommunikálni. Pontosabban erről is szolhatna.
2015. jan. 18. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!