Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehet felkészülni egy...

Hogyan lehet felkészülni egy háborúra?

Figyelt kérdés
Ez az egész csak elméleti dolog, tegyük fel mezei civilek vagyunk, szóval nincsen semmi extra jogi tulajdonság. Tegyük fel, hogy tudjuk, hogy zombi támadás, vagy atom háború, vagy sima tankos repülős háború fog bekövetkezni. Szóval, mint élelem, mint lakóhely és minimális infrastruktúra, milyen ötletek, lehetőségek vannak? Érdekel minden ötlet, kivéve az ilyen offolós "szarj magadra XD" válaszok. Mégegyszer, nem vagyok őrült, ez most hazugság: nem hiszem hogy lesz háború, és nem akarok semmi pánikot kelteni! De jólenne ha mindenen részletesen elbeszélgetnénk. Ja és pl ha az élelmiszer boltok bezárnak... szóval, ha a hétköznapi ember számára fontos dolgok megszűnnek, legyen az a Revolution style.. hogyan lehetne megélni, na nem rabolom az unalmas sorokat tovább!

2013. aug. 19. 22:10
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
38%
A háborúban a hazát védeni illik, nem bújkálni a föld alatt. :) Különben a büdös életben nem lesz vége a nyomornak.
2013. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
Az emberek megölik egymást... egyszer végelesz :) A kedves válaszolónak meg aki, ezt a hosszút írta, köszönöm, mert tetszett amit írt :) és komolyan szívesen hallgatok még szituációkat és egyéb érdekességeket, mint pl a fémen nem megy át az alfa, béta hullám.. szóval itt a zacskósrizsnek akkor annyi? meg eza fából metilalkoholt ez érdekesnek tűnik? ez érdekelne kicsit mélyebben, meg nemtudom, régen minecraftoztam, fából lehet szenet előállítani?
2013. aug. 20. 20:45
 33/47 anonim ***** válasza:
eszembejutott erről a fából üzemanyagot készítésről, hogy volt egy nagyon jó sorozat a discoveryn tán, a the colony. két évad van asszem. Egy valóságshow, egy elképzelt poszt apokaliptikus környezetben. A "túlélők" dolga, hogy vizet csináljanak maguknak, meg kaját, és időnként történnek velük dolgok, pl fosztogatók támadják meg őket, vagy "vendégeik" érkeznek ( és ők döntik el hogy befogadják e őket meg ilyesmi, a vendégeknek meg meg van írva hogy mit kell tenniük majd (átverni őket, kirabolni őket, megtámadni őket, balhézni, stb) ). Persze minden biztonságos meg megrendezett, de a főszereplőknek nincs megírva semmi hogy hogyan reagáljanak, és ők átlagemberek (de úgy válogatták ki őket hogy az átlagnál kicsit nagyobb a felkészültségük az ilyen helyzetekre).
2013. aug. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

Jó, de ha a Tieidet ölik meg oké, hogy vége lesz a háborúnak, de a győztesek kihúznak a lyukból és kapsz egy szép rabláncot - például. Őket nem fogod túlélni, legalábbis az életminőség igencsak nulla lenne az életed végéig bújdokolva a föld alatt. Az ember azért van a Földön, hogy szaporodjon, családot alapítson élvezze a természetet stb.


Az, hogy az ember bespejzol konzerveket, tartós élelmiszert, wc-papírt, víztisztítót, aggregátort, kutat ás a kertjében, 30 méter mélyen kialakít egy 4 helységes bunkert mechanikus légkeverővel, szűrőkkel, az csak meghatározott ideig elviselhető állapot. És ha a kijárat fölött lőnek ki egy 80 tonnás harckocsit?


Anno Budapest ostroma 3 hét alatt lezajlott. Budán még dolgozni jártak az emberek amikor Zuglóban már dőltek össze a házak és hullottak a katonák. Aki egy helyben maradt 2-3 nap alatt lezajlott a feje felett minden. Hacsak viccből nem dobott be egy ruszki a nyíláson egy gránátot.

2013. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

29#-es vagyok. Van egy dolog amit elfelejtettem írni, de sokan a pánik hevében elfelejtik a dolgot, ez pedig a víz tárolása. Amikor bekövetkezik egy katasztrófa a sérülékeny áramhálózat lesz az első áldozat, és ennek következtében borul minden más közmű, többek között a vízszolgáltatás is, mivel nem lesz áram, nem fogja semmi forgatni a szivattyúkat, amik feltöltik a víztornyokat, ezért csak annyi vize marad a városnak ami a víztoronyban van, ezért fontos, hogy még az utolsó bögrében is vizet tárolj. Ha van bojleretek eszetekbe ne jusson fürdésre használni, mert az 50-120 liter ivóvíz tartalék. A biztonság kedvérét a katasztrófa után azonnal zárjátok el a befolyó csövet, nehogy vissza folyjon a hálózatba(a legtöbb bojler ez ellen védve van, de akkor is zárd el). Töltsd meg a kádat színültig vízzel, ha kell a túlfolyót ragaszd le, mert nagy különbség, hogy csak félig, vagy teljesen tele töltöd e a kádat. A kádban lévő vizet használhatod fürdésre(kizárólag csak lavórban), és WC öblítésre(a WC öblítés nagyon fontos, mert ha a szifonból(cső kanyarulat ami a vízszintet magasan tartja a WC-ben) elfogy a víz, akkor a csőben lévő fertőző szennyeződések a levegőbe kerülnek, és megfertőzik az ott lakókat, illetve patkányok is könnyebben felmászhatnak). Sokan kidobják a PET palackokat, pedig ha beüt a katasztrófa, akkor nagyon értékesek lesznek, mivel könnyű, és tudsz benne vizet szállítani/tárolni. Ha eltárolsz 20 db 1,5L-es PET palackot azzal 3 személynek + 3-4 nap ivóvizet tudsz biztosítani. Két 50 literes szemetes zsák egymásba helyezve könnyen elbír 40 liter vizet, ami 3 személynek 4-5 nap ivóvizet jelent. Ami fontos, ahogy tudomást szerzel a dologról azonnal kezd el megtölteni ezeket a dolgokat, mert ha mások is így tesznek, akkor nagyon hamar le esik a vízszint a víztoronyban, és ti víz nélkül maradtok.

Ezen kívül ami fontos, senkinek nem kell tudnia arról, hogy nektek mitek van, lehet a többiek a kanálisból isznak, és szedik össze a betegségeket, de te akkor se kérkedj se a kajáddal, se a vizeddel, de még egy gyertyával se, mert ilyen helyzetben először könyörgéssel próbálkoznak, de aztán hidd el rád fogják rúgni az ajtót.

2013. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
PET palackban mennyi időre lehet tárolni a vizet? Mert a víznek is van egy ideje, ami után nem fogyasztható, vagy nem? mondják hogy "poshadt víz"
2013. aug. 25. 21:48
 37/47 anonim ***** válasza:
Mire készültök tik?
2013. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
2013. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
Ha nem hagyod, hogy fény érje, és hűvösben tartod, akkor kb. 2 hét mire elalgásodik, de szerintem még úgy is fogyasztható, legrosszabb esetben felforralod. Hidd el ez még mindig jobb lesz mint a kanális, vagy a semmi, mert sok városban semmilyen vízforrás nincs. De egyébként én a palackok megtöltésére azt mondtam, hogy ne most töltsd meg hanem hogyha bekövetkezik a dolog, vagy esetleg ha hetente cseréled a vizet szerintem az is jó megoldás, bár én inkább maradok az előbbi módszer mellet.
2013. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:
Szóval a víznek a nap az az ellensége? mert olyat is hallottam ,hogy a városi vizet a nap megtisztítja 1 hét alatt, ha párolog belőle, a másik meg, van e különbség az üveg meg a PET palack között? Mert olyat is hallottam, hogy a műanyagból oldódik bele a vízbe... és a műanyag az ugye nem finom :D
2013. aug. 25. 23:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!