Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehet felkészülni egy...

Hogyan lehet felkészülni egy háborúra?

Figyelt kérdés
Ez az egész csak elméleti dolog, tegyük fel mezei civilek vagyunk, szóval nincsen semmi extra jogi tulajdonság. Tegyük fel, hogy tudjuk, hogy zombi támadás, vagy atom háború, vagy sima tankos repülős háború fog bekövetkezni. Szóval, mint élelem, mint lakóhely és minimális infrastruktúra, milyen ötletek, lehetőségek vannak? Érdekel minden ötlet, kivéve az ilyen offolós "szarj magadra XD" válaszok. Mégegyszer, nem vagyok őrült, ez most hazugság: nem hiszem hogy lesz háború, és nem akarok semmi pánikot kelteni! De jólenne ha mindenen részletesen elbeszélgetnénk. Ja és pl ha az élelmiszer boltok bezárnak... szóval, ha a hétköznapi ember számára fontos dolgok megszűnnek, legyen az a Revolution style.. hogyan lehetne megélni, na nem rabolom az unalmas sorokat tovább!

2013. aug. 19. 22:10
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
26%

Zombi támadás nem lehet mivel olyan szinten nem lehet DNS-t módosítani,

Atomháborúnál kár kaját keresni a Földnek úgyis vége,

Gyalogsági háborúnál meg két opció van 1=Mi nyerünk nincs gond marad kaja

2=Ellenfél nyer de ők is hagynak kaját így sztem nem kell ilyenre felkészülni ugyanis szinte lehetetlen plusz úgysem lehet rendesen felkészülni hisz valami gebasz úgyis lesz!

2013. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben érdekeltek ezek a dolgok, de most sajnos nincs nagyon energiám írni erről. Angol nyelven nagyon sok infó van erről "prepping"-nek nevezik (prepare-ből).


meg van két alapmű a témához kapcsolódóan, szintén angolul sajna:

steampunk's guide to the apocalypse

és the anarchist cookbook

2013. aug. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
33%
55%os, szerintem indulhatnál ezzel az év legkevésbé hasznos kommentje díjért :D
2013. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:

3

Miért most mit lehet erre válaszolni ha nagyokos írjam azt hogy halmozz fel x mennyiségű kaját y mennyiségű italt és x mennyiségű fegyvert vagy mit okoska?Egy közember nem tud ilyenekre felkészülni mivel szinte semmit nem ért a harchoz!

2013. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Pl hallottam ,hogy lehet búzát elrakni, meg a konzerv is sokáig eláll, kell rengeteg víz... ilyenekre gondoltam. Nem mennyiségre, hanem maga, ételek amiket el lehet még rakni... de amúgy jókat nevettem a kommenteken :D
2013. aug. 19. 22:33
 6/47 anonim ***** válasza:
Búza nem jó mivel a rágcsálók megtalálják és akkor dobhatod ki a víz természetesen jó hisz eláll elég sokáig plusz azért azt bizonyos helyeken lehet találni is míg a kajákból konzerveket érdemes amik sokáig elállnak akár több évig plusz a zacskós szarokat hisz azok is elállnak elég sokáig egy idő után meg a vadászat és halászat marad!
2013. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
És lakhely az pince? mennyire mélyen kellene lennie, hogy oxigén még legyen, de ne tudják egykönnyen berobbantani?
2013. aug. 19. 22:41
 8/47 anonim ***** válasza:
Világban most is sok felé zajlik haború. Nincs gondjuk kajára! :)
2013. aug. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
Hát mélység nincs mivel ha mélyen van akkor csak levegőforgatóval lehet elintézni berobbantani meg mindet belehet!
2013. aug. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Szóval szellőző kell a felszínre mindenféleképpen... Várom még tovább a támogató ötleteket :) Meg pl ruházatot is saját anyagból kellene elkészíteni... szóval a szituáció tényleg legyen az, hogy a multik bezártak, nagyvárosokat lerombolták... és csak kisebb földalatti "pincékben" élnek. Álatot-tartani pl csak a felszínen lehet?
2013. aug. 19. 22:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!