Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Párduc vagy a Königstiger...

A Párduc vagy a Königstiger jobb tank?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 19:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Tigris II fogyasztása azért nem volt annyira vészes. Egy tank üzemanyaggal (860 liter) megtett 120-160 km-t terepviszonyoktól függően. Kortársai az amerikai M26 Pershing hatótávja (832 liter) 100-160 km volt, a szovjet IS-3 hatótávolsága (780 liter) pedig 190 km. Persze mindkettő könnyebb volt vagy 20 tonnával.
2013. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha 1v1 meccset nézünk, akkor persze, hogy a Tiger II nagy valószínűség szerint szétszed egy Párducot, ugyanis magasabb kategóriás tank, de ha azt vesszük, hogy mennyire hatékony és gazdaságos a gyártásuk, mennyire hozzák be a rájuk költött zsét, akkor a Párduc nyer.


Ez most olyan kérdés, mint ha a T-34-et hasonlítottad volna össze ezzel a döggel: [link]


Persze, hogy 1 db Ratte szanaszét lőtt volna egy T-34-et, de ha azt vesszük, hogy a Ratte árából vagy 30 T-34-et (ez a szám most hasraütésre volt) le lehetett gyártani, akkor már egyből fordulnak az arányok.

2013. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Párduc: Panther


Vagy nem tudom miért két nyelven lett megfogalmazva.

2013. ápr. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%

Amit azt illeti, valóban szembekerült egymással a két tank. A szovjetek megszállottan gyújtotték minden német haditechnikai cuccot, lövegeket, tankokat, repülőgépeket, sőt néha kézi lőfegyvereket is. Mivel ezeket a hadianyag hiány végett gyakran felhasználták a német csapatok ellen, több olyan beszámoló is napvilágra került az elmúlt években, hogy vörös csillagot viselő német Párduc és Tigris harckocsik pusztítottak el hasonló náci harckocsikat.

Ez történelem.

A Königstiger, azaz a Panzerkampfwagen VI Ausf. B nehéz harckocsi a Tigris, már-már legendás hírét próbálta öregbíteni. Bátran kijelenthetjük, ez csak egy méregdrága, hatásvadász acélszörny volt. A német hadvezetés rajongott a gigászi hadigépekért és mivel egy Tigris harckocsinak már a puszta jelenléte is javította a katonák harci kedvét, így az okosok kitalálták, hogy a Párduc helyett a Tigrist fejlesztik tovább, holott ekkora már látszott, hogy a tankcsatákat a közepes harckocsik nyerhetik meg, de számukra fontosabb volt a szenzációhajhászás, mintsem egy valódi tank elkészítése.

Ez tény.

Minden tank 3 alappilléren nyugszik: mozgékonyság, tűzerő, páncélzat. A közepes tankok kombinálták ezeket a legjobban. A gyorsaság a könnyű, a páncélzat a nehéz tankok, a tűzerő pedig az önjáró lövegek legnagyobb erénye volt általában. A Tigris II. csupán A tűzerőt, illetve a páncélzatot tudhatta magáénak, ellenben a Párduc mindhármat remekül gyúrta össze egy halálos hadigéppé. Vicces háttéranyag, de a Királytigris motorja kirívóan gyakran ment tönkre, hála a közel 80 tonna vasnak, illetve a terepnek, ahová küldték, azaz a városokba a romok közé.

Ez műszaki blabla.

Személy szerint én a Párducot tartom a T-34 után a II. Világháború legjobban sikerült tankjának. A királykisasszony is jó volt, de mint azt írtam nem volt több egy méregdrága lánctalpas doboznál. Rendben van, a lövege valóban félelmetes volt és a páncélzata is lényűgözően strapabíró volt, de mobilitás híján nem emelkedhetett az elődjének legendás szintjére.

Ez az én véleményem.

2013. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Ratte árából vagy 30 T-34-et (ez a szám most hasraütésre volt) le lehetett gyártani, akkor már egyből fordulnak az arányok."


1 Ratte árából 30 Kingtiger pl


De 1 Kingtiger kilő 3 T34-est, de 50%-ban kilövi az amcsi OP tank-es


VISZONT !


1 Ratte kilő 200 T34-est és 1%-ban lövi ki az amcsi OP tank.


Tehát a harci hatékonyságot is szemlélni kell

2013. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Párduc. Mert hiába volt a KT erősebb páncélzatú, és tűzerejű, a sokkal nagyobb tömeghez ugyanazt a motort használták. Ez az erőátviteli rendszer túlterheléséhez, az pedig a sorozatos váltó, torziós tengely, meghajtókerék törésekhez vezetett. A hatalmas tömeg pedig jelentősen rontotta a terepjáró képességét (Lásd: Frühlingserwachen, Konrad 3)
2013. máj. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
A királytigris tratégiai mobilitásban sokkalta a párduc mögött volt, sokkal nehezebb volt szállítani, lépten-nyomon meghibásodott a váltórendszer és a motor, nem tudott olyan hatékonyan rejtőzni (ellenséges légifölénykor ez is szempont) a tűzereje már-már értelmetlenül nagy volt (a párduc ágyúja is kilőtt bármit amit akart). Hihetetlenül drága és bonyolult volt, a valós harci viszonyok közepette inkább rossz tanknak mondhatni mint jónak. A Tavaszi ébredésben a magyar mocsarak elnyelték, az Őrség a Rajnán hadműveletben pedig egyszerűen a nagy részük elakadt tönkrement az Ardenekben. Persze kilőni nemigen tudta semmi szemből de mivel nem volt légitámogatásuk, így jött az ellenséges légierő és bumm.
2013. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nincsenek egy súlycsoportban. Nem hasonlíthatsz össze egy túra motorkerékpárt egy sportkocsival. Mindkettő jármű, ennyi a közös bennük.. Ezek is mindketten harckocsik....
2013. máj. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Ja és minek is kérdezel ilyet?? Csak hogy válaszokat kajp? Vagy venni akarsz a kettő tank közül egyet?? :D
2013. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A Párduc tűzerejét, védettségét, súlyát, méretét tekintve nehéz harckocsi. Párducokból is állítottak fel nehéz-harckocsi dandárokat. A Párduc mozgékonysága és hatótávja miatt képes volt együtt működni a közepes harckocsikkal és mivel nagy számban gyártották átminősítették közepes harckocsira. Lényegében a Párduc egy nehéz harckocsi közepes harckocsikhoz mérhető mozgékonysággal. A világ első MBT harckocsijának tekinthető. Gyártása nem volt nagyon bonyolult, mozgékonysága és megbízhatósága jó volt, tűzereje és páncélvédelme több mint jó. A Tigris II-es tűzerőben meg védettségben valóban jobb volt, de meghibásodásra hajlamos, nehezen gyártható túlsúlyos konstrukció. A Párduc sok szakértő szerint nem csak a németek, de a háború legjobb tankja is volt. Én velük értek egyet.
2013. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!