Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. Világháborút USA nélkül...

Bartha Szultán kérdése:

A II. Világháborút USA nélkül is nyerték volna a szövetségesek?!

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 20:37
1 2 3 4
 31/37 Jookoo ***** válasza:
Hát a japán támadás ostobaság volt,bár létezik nem egy kutató,akik szerint az USA számított a támadásra és így,hogy be is következett csak egy jó indokot kapott a háborúra.Mellesleg ha Japán nem az USA-t támadja hanem mondjuk a Szovjetúniót akkor az oroszok bajban lettek volna,hiszen a japán légierő korszerűbb gépei(A6M Zero[repülőgéphordozóról és szárazföldről egyaránt indítható vadászgép],Ki-43[szárazföldi vadászgép],G4M Betty[közepes bombázó])mind felülmúlták az ekkoriban elterjedt I-15,I-153,I-16 vadászokat és SB-2 bombázókat,ezáltal ha a szárazföldön nem is,de a levegőben könnyen felülkerekedtek volna a vörösökön,főleg ha figyelembe vesszük,hogy ez esetben a vörös hadsereg kettészakadt volna,hiszen két oldalról érte volna nagy erejű támadás, és azt sem szabad elfelejteni,hogy ha a japán haderő benyomul Oroszországba a hatalmas hatótávolságú bombázói elérték volna a németek által elérhetetlen orosz gyárakat,olajmezőket,melyeket porig bombázhattak volna.
2013. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Jookoo: Van valami a válaszodban. Még soha nem gondolkoztam el azon, hogy mi lett volna ha a japcsik nekiugranak a Szovjetuniónak...Nem tudom megmondani, hogy pontosan hogy alakult volna a dolog, de ugye a történelemben nincs "ha" meg "volna". Azért valószínű, hogy ha USA látta volna, hogy az ő hatalmi tényezője is kérdéses lesz bizonyára beszállt volna a harcba. Más kérdés, hogy melyik oldalon, illetve le tudták volna-e így győzni a tengelyhatalmakat. Azzal is egyetértek, hogy néha túlértékelik az USA szerepét a Vh-ban, de azért azt meg kell jegyeznem, hogy Japánt végülis USA (na jó Ausztráliával összhangban) győzte le, és azért voltak jelentős szerepei Európában is. (azért a B-17-es, B-29-es bombázók, a vadászrepülők komoly stratégiai előnyt jelentettek a szövetésgesenek!)
2013. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Jookoo ***** válasza:
Az biztos,hogy az USA nem hagyta volna ki a háborút,azonban ha ő támad először a köznép valószínűleg föllázadt volna a háború ellen,hiszen az akkori amerikai számára ez egy idegen háború volt amihez nekik semmi közük.Szerintem te a B-24-es Liberatorra gondoltál mert a B-29 Superfortress-eket csak a japánok ellen vetették be.Egyébként ha az ember megnézi,hogy az összes áldozatnak csak 5%-át tették ki együtt az angol illetve amerikai emberek,míg a veszteségek 60-65%-át az oroszok tették ki képet kaphatunk arról,hogy a tévhittel ellentétben Oroszország volt az igazi ellenfele Németországnak,bár ezt a szerepet csak rengeteg amerikai segítséggel vállalhatta fel,tehát az orosz fél részesedését se túlértékelni se alábecsülni nem szabad.(érdekes,hogy az orosz részesedést azóta becsülik alá amióta a ruszkik kivonultak,azelőtt pedig túlbecsülték őket,ugyanígy a német háborús bűnök is régen a szovjetek ellen ma a zsidók ellen irányultak inkább,tehát az az érdekes helyzet van ma,hogy nem a népszerű,drága könyvek hanem az olcsó párszáz forintos könyvek adnak objektívabb képet.
2013. máj. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Japán 1938-39-ben kóstolgatta a Szovjetuniót, de mind a Haszan-tavi csatában(1938. július 29. – augusztus 11.) , mind a Halhin-goli csatában (1939. május 11. – szeptember 16.) kikaptak a szovjet csapatoktól.

Érdekesség, hogy bár mindkét incidens fegyverszünettel zárult, a két ország hivatalosan nem állt hadban egymással. 1945-ben végül a Szovjetunió megszegte a megállapodást és 12 nap alatt megszállta Mandzsúriát.

2013. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Jookoo ***** válasza:
Ez igaz,de azért ha belegondolunk egyik csata sem volt igazán nagyszabású,tehát a Japánok nem igazán mutathatták meg haderejüket úgy,hogy minőségi hátrányban voltak,ráadásul a tábornokok képességei is jelentősen különböztek.Szerintem ha Japán teljes erejéből odacsapott volna az orosz medve oldalába,akkor német sas,könnyedén kivájja a sebzett ország szívét.
2013. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Persze, ezek csupán incidensek voltak, min fentebb írtam hivatalosan háború sem volt. :-)

Az viszont tény, hogy a japánok még a kezdeti német sikerek ellenére sem próbálkoztak többet.

2013. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Az egyik legnagyobb hiba volt a háborúban hogy a japánok és a németek nem egyesítették erejüket. A szovjeteknek esélyük se lett volna ellenük. Az amerikaiak nem tudtak volna belépni a háborúba ha a japánok nem támadják meg őket. Japán hódításai csak Ázsiára terjedtek ki nem lett volna okuk a háborúra az USA ellen. Ha az USA nem provokálja ki a folyamatos kereskedelmi szankciókkal és egyéb diplomáciai trükkökkel
2013. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!