A II. Világháborút USA nélkül is nyerték volna a szövetségesek?!
Ebben az esetben a Szovjetunió nyerte volna meg a háborút és egész Európa, az Atlanti-óceánig bolsevik uralom alá jutott volna.
Hitler a háborút a keleti fronton vesztette el.
Az USA-nak kapóra jött a világháború, vezetői meglátták a benne rejlő lehetőséget, hogy egy győzelemmel "felsőbb osztályba" léphetnek, átvéve a világ vezető hatalmának szerepét Nagy-Britanniától..
Az ipari termelésük óriási volt, ez nem volt akadály csak a szavazókat kellett meggyőzni, hozzanak áldozatot a célért. Erre volt jó Pearl Harbour.
Arra nem számítottak, hogy a kezdeti óriási veszteségek után a SZU mind politikailag, mind katonailag megerősödve kerül ki a háborúból, s ha nincs atombomba, ki tudja,lehet, hogy a szovjet katona az Atlanti-óceánban mossa le Európa porát csizmájáról...
Egyébként a SZU-nak nyújtott anyagi segítség (tankok, repülők, fegyverek, egyéb nyersanyagok) a szovjet termelés 7%-át tette ki. Jól jött, de boldogultak volna nélküle is.
"mire a nèmetek kifejlesztettèk volna az atombobmbàt"
A németeknek nem volt nehézvizük. Pontosabban a nehézvizet gyártó norvég gyárat szanaszét bombázták, és onnan egy bomba gyártásához szükséges mennyiség tizedét sikerült elszállítaniuk.
A németek nem tudtak volna működő atombombát készíteni.
ha hitler nem esik neki a szovjeteknek ma minden bizonnyal nem európa hanem német kontinens lenne a térképre írva
az angolok tudtak csak ellenállni a barbarosza kezdetéig és ők is csak azért mert egy sziget az országuk
egy fronton pumpálhatta volna az usa a nyersanyagot felszerelést stb nem ért volna sokat csak nagyon hosszú távon és az anyagháborút TALÁN elvesztette volna németország
d napon is csak azért tudtak partraszálni mert az atlanti fal mögött hasfájós,tizenéves,félábú "katonák" sorakoztak fel
hisz a német haderő nagyobbik része a szovjetek megállításán (inkább csak lelassításán) munkálkodott
rengeteg a HA sosem tudjuk meg
"Dolfi" nem volt szobafestő, ezt a legendát egy akkori francia karikatúra szülhette, melyen szobafestőként átfesti Európa térképét barnára.
Jó volt a beszélőkéje, meg tudta győzni a német vezérkart, hogy a Lengyel-hadjárat után Európa legerősebbnek tartott hadseregével rendelkező Franciaországot is lerohanják. Meglepő módon a franciák alig több, mint 1 hónap után kapituláltak. A sorozatos sikerek igazolták "Dolfi" zsenialitását, mígnem jött a "Barbarossa", a Szovjetunió elleni támadás, amire 5 hónapot szántak! Valószínűleg abból indultak ki, hogy ha a franciákéhoz hasonló veszteségeket sikerül okozni a Vörös Hadseregnek, a szovjet kormány is hasonlóképpen cselekszik, mint a francia.
1942-re kiderült,hogy ez nem következik be, sőt az oroszok ekkora már ellentámadásba mentek át. Sztálingrádnál megfordult a háború menete, s bár egyszer még sikerült megakasztani az orosz gőzhengert (Harkovnál), lényegében onnantól csak hátráltak.
Mekkora szerepe volt az USA segítségének a dolgok ilyetén alakulásában?
Bár a háború alatti szovjet termelésnek csupán 7%-át tette ki a mintegy 10Mrd $-os hadianyag-szállítás, de az épp jókor, jó időben jött.
Legalább akkora szerepet játszott az emberek kitartása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!