Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Valóban át tud kelni a Dunán...

Valóban át tud kelni a Dunán egy T-55-s harckocsi?

Figyelt kérdés

Nekem egyszer azt mondta valaki hogy vagy a T-55 vagy egy későbbi típus képes átkelni a Dunán a víz alatt.

Igaz ez?



2012. okt. 12. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Ha víz alatt nem is, de éppen hogy kilátszon a vízből arra képes, ugyanis ezeket speciális egységek használták

A vízbe bement lánctalpon utána átváltott úszásra

Orosz találmány ha jól emlékszek rá

2012. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

persze,

előtte azért jól fel kell készíteni,

függőleges csöveket kell rá rögzíteni,egyiken a levegőt szívja,a másikon a kipufogógázt tolja ki,(ezek magasabbak mint a vízszint)

ha ez megvan akkor szépen beleereszkedik a folyóba a tank és a meder fenekén lassan átmászik a túlpartra,

2012. okt. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Valamelyik zárható légmentesen, vagy az 55-ös, vagy a 72-es, és "légperiszkóppal" átmegy a folyó alján.
2012. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen,erre gondoltam amit írtatok.
2012. okt. 12. 14:09
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem mindegyik részén, mert csak 5 m mélyésgig használható a hozzá rendszeresített "pipa". De egyébéknt igen, át tud kelni rajta.
2012. okt. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!