Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Valóban saját tervezésű...

Valóban saját tervezésű harckocsikat állíthatunk majd szolgálatba?

Figyelt kérdés

Tényleg elképzelhető vagy csak kamu?

[link]



2012. szept. 6. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Eddig is voltak saját harckocsijaink:


Toldi

Turán

Botond

Nimród

Tas

Csaba páncélautó

Zrínyi rohamlöveg


Mért épp most kellene leállítanunk a hadiiparunk? Mert majd a NATO megvédi a seggünk? Meg mi? Hahaha...

2012. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt jól tudom, hogy voltak saját gépeink. Én a mostaniról kérdezek.
2012. szept. 6. 18:56
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Szóval:


"...egyes létfontosságú rendszerei ne legyenek NATO kompatibilisek, így elkerülhető, hogy a jövőben Afganisztánba és egyéb idegen érdekekért vívott háborúkba vezényelhessék a magyar erőket."


Mert a BTR-80 a PRT-ban teljes egészében NATO-kompatibilis...:D


"...a sorozatgyártást a MÁVAG végzi."


Tegyük hozzá: a már nem létező ;)


"A motort és a váltóművet az Audi Hungária gyártja győri üzemében."


Még az anyavállalat sem gyárt harcjármű motorokat, nemhogy egy külföldi leányvállalat.


"A Honvédség 700 darab beszerzését irányozta elő 2025-ig, ezzel a mennyiséggel teljesen kiválthatók lesznek az elavult T-72-esek."


700 darab. Hihető.


"...2008M Győzike..."


Ezen már borultam! :D:D:D


"A kocsitest alapja a német Leopard 2 típus, melynek kiváló futóművét változtatás nélkül megtartották, de a kocsitest méretei eltérőek...A kötény külső felülete zimmerit bevonatot kapott..."


Itt kábé már fetrengtem és fuldoklottam a röhögéstől :D


"A legénység gázálarcai egyénileg, gégecsövekkel csatlakoznak

a szűrőberendezéshez, a toronyban ülők miatt ilyenkor a lövegtornyot csak 130 fokig lehet elfordítani jobbra-balra."


Ez itt ép ésszel szinte már elviselhetetlen :)


"...Hatótávolsága egyszeri feltöltéssel 200 km, ennél messzebbre az új nemzeti védelmi stratégia szerint sosem fog menni magyar katona. Póttartály felszerelésére az előbbi szándék biztosításaként nincs is lehetőség. Az üzemanyagtartályban egy szintén hazai gyártmányú érzékelő van, mely a folyadék sűrűségét, pH értékét és egy kis ultraibolya LED segítségével a színét méri és automatikusan megszakítja az üzemanyagpumpa működését, ha nem finomított dieselolaj kerül a tartályba. Ez azért fontos, nehogy a háború zűrzavaros körülményeit kihasználva a katonák növényi- vagy fűtőolajat tankoljanak, s így jövedéki adó csalást kövessenek el..."


:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


"egy másik, tűzálló (!) dobozban az Alaptörvény egy példánya kerül elhelyezésre, hogy a legénység ideológiai rendíthetetlensége a harctéren is mindig biztosított legyen. Az Alaptörvény dobozáért a harckocsi parancsnoka felel."


Ez már beteg!!!!


"A fő fegyver egy FÉG gyártmányú 123 mm űrméretű sima csövű löveg L/70 kaliberhosszal."


A FÉG sincs már...


"...9M1024 Corvin irányított rakéta..."


Corvin...


"A torony két oldalán 6-6 darab ködgránátvető van, melyek belföldi rendészeti feladatokra CS könnygázzal is tölthetők.

A harckocsira tolólap is felszerelhető, ennek szintén létezik párnázott tömegoszlató változata, 2006M Dühöngő típusjelzéssel."


VÁVÁVÁVÁVÁVÁVÁVÁVÁVÁVÁVÁÁÁÁÁÁ!


"Offenzíva esetén egyszerre nagy számban és egymáshoz nagyon közel haladva küzdik le az ellenséget. Ezt segítendő, a harckocsik fele új kamuflázst kap, mégpedig magasfényű fekete-fehér zebracsíkosat. Így az ellenséges páncéltörő erőket optikai illúzióval zavarják össze, nagyban nehezítve a pontos célzásukat. Az össze-vissza mozgó fekete és fehér kontraszt hatásáról mindenki meggyőződhet maga is, ha Vasareli Zebrák című képét a szeme előtt rángatja. Próbáljon így a kép egy fix pontjára koncentrálni, na ugye, hogy nem megy! A fekete festék infravörös tartományban elnyelő, míg a magasfényű fehér jól tükröz, ezért ez a kamuflázs az éjjellátó célzókészüléken át nézve is biztosítja az optikai illúziót."


Erről a Madagaszkár jutott az eszembe :D


"Három darab kerül majd matt fekete festéssel a TEK állományába is, hogy a nehézfegyverekkel és harcjárművekkel rendelkező műgyűjtők ellen is hatékonyan léphessenek fel."


Vigyázzon az író, mert mindjárt jön a fekete helikopter!



Na.

Lényeg, hogy egy jót röhögtem, bár néha nem a vidámságtól eredt meg a könnyem.


Kérdező!

Bármennyire is szeretnéd, sajnos a hír nem igaz, ez egy áprilisi tréfa.

Vannak benne olyan technikai részletek, amelyek létező harckocsikra utalnak (T-72, Merkava, Leo, M1), vagy létező fegyverekre (9M1024 Corvin pl. a 9M133 Kornet - add össze a számokat) de ez csak azt jelzi, hogy az eredeti cikk írója valamilyen szinten hozzáértő, és némi igazságszaggal is megfűszerezte a tréfa-répát.


Nekem tetszett, hozott egy kis hasi görcsöt a röhögés miatt, köszönöm, hogy megosztottad.

De a cikk tényleg kacsa. Nem lesz magyar fejlesztésű harckocsi a közeljövőben, legalábbis M2008-11 Győzike névvel és a fenti specifikációkkal, darabszámban, 2025-ig biztosan nem.

2012. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyjából én is annál a Győzike elnevezésnél sejtettem, hogy valami kamu lehet, de gondoltam kikérem mások véleményét is.
2012. szept. 6. 19:57
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
3# az elemzéseden besírtam! XDXDXD ááááh, k*rvajóóó! :D ment a zöld! :P
2012. szept. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 makiverem93 válasza:
77%

Én úgy hallotam h Abrams tankoka kapunk térítésmentesen az Obitól.

XDXDXDXD :-D:-D:-D

2012. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

"


Az ország nehéz gazdasági helyzete miatt a fejlesztés során egy rendkívüli spórolási módszert kellett bevezetni. A köztársasági elnök rendelete értelmében a harckocsi üzemeltetési utasításait, az egyes berendezések műszaki dokumentumait az internetes szakfórumokon fellelhető hatalmas mennyiségű információból kellett kikeresni és az egyszerűség kedvéért szó szerinti fordítással átvenni."


De gonosz...

2012. szept. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!