Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A harckocsiknak nem árt ha...

A harckocsiknak nem árt ha nagy távolságot tesznek meg betonúton? A lánctalp bírja ezt?

Figyelt kérdés

2012. máj. 3. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Nem, nem bírja, ezért szokták traileren meg vasúton szállítani, amikor csak lehet.


Illetve városi, közúti használatra általában fel lehet szerelni olyan lánctalpat, amin van egy gumi kopóréteg, ez védi az úthálózatot is. Persze mind a gumis lánctalp, mind a szállítás idő, logisztika, szerelés, pénz...

2012. máj. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Tankcsapda helyett beton út?Védekezzünk betonnal a harckocsik ellen.
2012. máj. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem a lánctalp nem bírja, hanem a beton.
2012. máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Ezenkívül azért szállítják tréleren, mert egy csöppet nagy a fogyasztása.
2012. máj. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Maga a lánctalp, a a harckocsi bírja, és van a modern lánctalpakon alapból egy gumis réteg, amivel kevésbé vágja tönkre az utakat is. Lásd pl ezt:

[link]


A traileres, vasúti hálózatos szállítás inkább azért kell mert egy tank működtetése is baromi sok pénzbe kerül, főleg az üzemanyag szempontjából.

2012. máj. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Bírja. Ahhoz hogy elkoptasd legalább kétszáz évig kéne egy irányba menned.
2012. máj. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagy távolságokra van kitalálva a vasúton történő szállítás. Természetesen a harckocsik tudnak közlekedni betonon, de pl én olvastam, hogy a Királytigrisek ha tehették inkább földúton haladtak mert ott jobb volt a súlyeloszlás és nem terhelte úgy a futóművet mint a betonos út. Igazából nem a lánctalpat vagy a futóművet terheli meg a betonos út hanem a futóművet. A mai harckocsik sztem viszont bírják ezt.
2012. máj. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Igazából nem a lánctalpat vagy a futóművet terheli meg a betonos út hanem a futóművet."


BOcs kicsit rossz az első fele "futómű" helyett futógörgőt akartam írni.

2012. máj. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy a kérdező a harckocsit, és nem a békés betonutat félti.
2012. máj. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!