Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. VH utáni francia harckoc...

A II. VH utáni francia harckocsikon lévő "billenőtorony" hatásos volt?

Figyelt kérdés
Plusz még a revolvertáruk-ról is jöhetnek infók. Hatásosak voltak ezek az "újítások"?

#francia #harckocsi #billenőtorony
2012. máj. 30. 10:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy bevált volna az a toronykialakítás, az újabb harckocsijaikon már nem azt alkalmazták és más se nagyon vezette be, az utóbbi pár évtizedben pedig ha jól tudom kb senkinek sem jutott az eszébe. A revolvertár viszont lehet, hogy valamilyen szinten sikeres, mert a Merkavában is valami hasonlót használnak.
2012. máj. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Pro Patria ***** válasza:
29%
Sosem hallottam még erről. Hogy kell elképzelni?
2012. máj. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ha játszol WOT-ot akkor ott a francia harckocsik egy részén láthatod, hogy nem a löveg mozog hanem az egész torony elmozdul irányozáskor még függőlegesen is. [link]
2012. máj. 31. 00:09
 4/22 Pro Patria ***** válasza:
24%

Nem látom át, hogy ez miért jobb, mintha csak a löveg mozogna. A legénységnek sem lehetett túl kényelmes, meg technikailag sem lehetett könnyű megoldani. És kizártnak tartom, hogy ugyanazon a skálán lehetett volna irányozni függőlegesen, mint egy normál tanknál. Valószínűleg ezért is nem terjedt el.

Egyetlen pozitívum, hogy nincs sérülékeny rész ott, ahol a löveg mozog, de azt egy sima lövegpajzzsal is el lehet fedni.

2012. máj. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

azért használtak a franciák "billenőtornyot" mert a löveget nem tudták automatikusan tölteni ha a cső mozgott

így az egész 1 fix rendszer egybeépítve


az a revolver tár ha jól tudom 1 "etető" amibe előre behelyezik a lőszert amit az automata töltőkar tol be a lövegbe


a billenőtorony sok hátránnyal jár

1 nem lehet vastag páncélt helyezni a toronyra

2 sérülékenyebb

3 a legénység nem feltétlenül kedveli


mai harckocsik közt csak 1 típus használja ha jól tudom de nem emlékszem a nevére szóval nem több 100 as tételben készült

2012. aug. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Jookoo ***** válasza:
Legtöbbször ezt oszcillációs toronynak nevezik,rengeteg hibája van,hiszen mint a WoT-ban is láthatod(bár a játék nem sok dologban életszerű)csupán ki szögben mozoghat lefelé a löveg,mellesleg ha megnézed ezt Kügelblitz ezen a tankon is láthatod,hogy hasonló a torony,de ez egy II. világháborús légvédelmi tank.Igazából erre az ideális ez a toronyforma.Elméletben helymegtakarításra is,de ha a torony kicsi akkor ugyebár a páncéltestbe kerül minden ami eredetileg az ágyún kívül ott lenen,tehát az ilyen tankoknak nagy test kell vagy rettentő szűkösek lesznek.A billenőtorony egy másik fogalom,azt nevezik billenőtoronynak,ha például egy kisharckocsinál(tankette)a géppuskát egy merev szerkezetbe illesztik ami végül is tok is a géppuskának,de lövegpajzs is.Ezek a kísérletek sikertelenek voltak,tehát a valóságban logikusan a legerősebb tankok közt lettek volna(egy második vh-s tank nem egyenrangú egy későbbi hasonló kategóriájú harckocsinak),de a való életben nem csak ezek voltak az ellenfeleik mint a WoT-ban.
2012. aug. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ezt billenőtoronynak is hívják. Legalábbis egyes szakirodalmak szerint.
2012. aug. 24. 07:16
 8/22 Jookoo ***** válasza:

Bocsáss meg,de lehet,hogy igazad van,de ez pusztán azért nem helyes(gyakori,hogy a magyarok két különböző dolognak ugyanazt vagy megtévesztően hasonló a nevet adják),mert az eredeti billenőtornyot a magyarok a 30-as években használták,mint kifejezést(Anslado kisharckocsinál)viszont az új fajta "billenőtorony" az egy újabb kifejezés.


Persze köznyelvben tényleg jobb a billenőtorony kifejezés,hiszen elárulja,miben más a harckocsi,az Oszcillációs szó értelmezésére pedig nem minden ember képes(ami érthető is).


A revolver tár pedig véleménynem szerint túlbonyolítás,hiszen egy ellenséges harckocsi elpusztításához gyakran elég volt a való életben 1 lövedék.Bár a gyors tüzelés nem rossz dolog,de a németek példájából látható,hogy a bonyolult Királytigrisnél sokkal jobb volt az egyszerű megoldásokat tartalmazó Párduc és Panzer IV

2012. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én ezt a kifejezést több helyen is olvastam, de ami igazán hitelessé teszi az George Forty-Tankok Világenciklopédiája című könyve ami ugyan csak rövid összefoglalókat ad egy tankról azok viszont pontosak és hitelesek. AMX-13-nak pl FL-10-es billenőtornya volt. Viszont pl a Kürssaier könnyű harckocsinak részben oszcilláló tornya volt a könyv szerint.
2012. aug. 24. 14:51
 10/22 A kérdező kommentje:
bocsánat elírtam "Kürassier" könnyű harckocsi.
2012. aug. 24. 15:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!